Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktivity školní družiny

Divadelní představení ve ŠD

6. 6. 2019  |  Aktivity školní družiny

Dne 5. června 2019 proběhlo v naší škole divadelní představení – AFRICKÁ POHÁDKA ANEB PODIVUHODNÁ DOBRODRUŽSTVÍ DOKTORA HOLUBA. Jednalo se o kombinované loutko-herecké představení o životě afrických zvířat, ztvárněných netradičními loutkami, kterým dodávala život především komunikace s živými herci i s dětmi z publika. Smyslem celého představení bylo vytvoření pozitivního vztahu k přírodě a všem živým… Více

Den dětí ve ŠD

6. 6. 2019  |  Aktivity školní družiny

Dne 31. května 2019 se na sportovním hřišti konal dětský den. Počasí nám přálo, a tak si děti během odpoledne mohly vyzkoušet různé úkoly – chůzi na chůdách, skákání v pytlích,  znalost státních vlajek. Nechyběla ani „stezka odvahy“, kterou bylo nutno projít se zavázanýma očima. Po splnění úkolů čekal každého dětského účastníka sladký mls a… Více

Hasiči ve ŠD

4. 6. 2019  |  Aktivity školní družiny

Dne 30. 5. 2019 k nám zavítali hasiči z Lochkova v rámci preventivního programu „Výchova dětí v oblasti požární ochrany“. Jednalo se o plánovanou návštěvu, takže k žádnému skutečnému požáru nedošlo. Děti si zblízka prohlédly hasiče. Učily se nepodceňovat oheň a respektovat ho. Vzhledem ke slunečnému počasí, největší ohlas sklidila ukázka hasící techniky. Celá akce se vydařila a všichni si odnesli… Více

Čarodějnický rej ve školní družině

6. 5. 2019  |  Aktivity školní družiny

I v letošním roce se žáci ze ŠD pečlivě připravili na „Čarodějnice“. Celá akce proběhla poslední dubnový den. Děti si vyrobily figurky čarodějnic z různých druhů materiálů a nakreslily si i různé masky. Čarodějnický rej se nesl v duchu veselé zábavy – znalostní testy z oblasti historie a tradic tohoto „svátku“, taneční křepčení, písničky,….. Závěrem byli vyhlášeni vítězové jednotlivých… Více

Den Země ve ŠD

28. 4. 2019  |  Aktivity školní družiny

Dne 23. 4. 2019 proběhl ve ŠD „Den Země“. Tento „den“ je vhodnou příležitostí pro všechny, aby se zamysleli nad všemi věcmi, které nám naše planeta poskytuje a které bereme většinou jako samozřejmost /vzduch, voda, příroda,…/. Každoročně si také ve ŠD připomínáme svátek Země, kdy si s našimi žáky povídáme o všem, co naší planetě škodí… Více

Výlet do mýdlárny

11. 4. 2019  |  Aktivity školní družiny

Dne 9. dubna se děti ze ŠD jely podívat, jak se vyrábí mýdlo. Cesta autobusem do mýdlárny nedaleko Berouna rychle utekla. Pod dohledem zkušených lektorů si děti mohly vyzkoušet ruční výrobu mýdla. Během exkurze se žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací, které jsou spojeny nejen s ruční produkcí mýdla. Cesta zpět do Prahy byla plná vyprávění o… Více

Březen – měsíc knihy

24. 3. 2019  |  Aktivity školní družiny

Dne 19. března 2019 jsme se společně sešli v tělocvičně školy, abychom si připomněli, že měsíc březen patří knihám. Děti měly možnost si poslechnout čtenou pohádku, ilustrovat, zahrát si na Popelku, složit název pohádky z písmen nebo obrázků. Nechybělo ani sportovní zápolení v pohádkovém duchu.   Více

Divadelní představení ve ŠD

11. 3. 2019  |  Aktivity školní družiny

Plně obsazený kinosál  školy opět přivítal herce „Divadélka pro školy“ /6. března 2019/. Společně jsme zhlédli představení s názvem „Poklad kapitána Baltazara“. Děti si mohly během představení s herci společně zazpívat, zasmát se a přesvědčit se, že dobré kamarádství je nade vše. Více

Masopust ve ŠD

11. 3. 2019  |  Aktivity školní družiny

Úterý 26. 2. 2019 proběhlo ve školní družině ve znamení Masopustu. Žáci si v první části odpoledne ve třídách o této tradici vyprávěli, připomněli si písničky a říkadla související s Masopustem. Následně se přestrojili do masek. Hlavní „veselí“ se rozpoutalo v tělocvičně, kde se konal Masopustní karneval s vyhlášením nejlepších masek. Více

Zimní radovánky ve ŠD

22. 12. 2018  |  Aktivity školní družiny

Těsně před koncem roku začal padat sníh. Přestože ho nebylo hodně, způsobilo to radost v dětských očích. Děti si postavily malé sněhuláky a nechybělo ani koulování. Více

Vstup pro rodiče

Školní aktuality

Konverzace a přednášky pro cizince v češtině

10. 10. 2019

Další informace naleznete zde. Více

Volba další vzdělávací cesty pro žáky 9. tříd aneb testy profesní orientace

10. 10. 2019

Pedagogicko-psychologická poradna pro Prahu 5 i v tomto školním roce nabízí našim žákům 9. tříd pomoc s výběrem dalšího vzdělávání. Skupinové vyšetření proběhlo 9. a 10. října 2019 v prostorách školy a je určeno žákům, kteří uvažují o dalším studiu na gymnáziu nebo na střední odborné škole. Výsledky budou sdělovány při individuální konzultaci s žákem… Více

Podzimní prázdniny se blíží!

10. 10. 2019

Od pondělí 28.10. do pátku 1.11. 2019 nebude probíhat výuka v naší škole. 28. říjen je státním svátkem, kdy si připomínáme vznik samostatného československého státu v roce 1918. Na 29. a 30. října jsou vyhlášeny MŠMT dvoudenní podzimní prázdniny a na dny 31.10. a 1.11. 2019 v souladu s § 24 zákona 561/2004 Sb. o… Více