Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktivity školní družiny

Zimní radovánky ve ŠD

22. 12. 2018  |  Aktivity školní družiny

Těsně před koncem roku začal padat sníh. Přestože ho nebylo hodně, způsobilo to radost v dětských očích. Děti si postavily malé sněhuláky a nechybělo ani koulování. Více

Vánoční besídky ve ŠD

22. 12. 2018  |  Aktivity školní družiny

Děti si zazpívaly koledy, povídaly si o vánočních zvycích, ochutnaly navzájem malé občerstvení. Pod stromečkem na ně čekaly drobné dárky. Nemohla chybět ani oblíbená diskotéka. Všem přejeme klidné Vánoce a šťastný nový rok. Více

Zdobení vánočních ozdob ve ŠD

12. 12. 2018  |  Aktivity školní družiny

Dne 10. 12. 2018 navštívily naši školu tři zkušené lektorky, s kterými si děti ze 2., 5. a 7. oddělení školní družiny vyzkoušely zdobení vánočních ozdob. Každé dítě mělo k dispozici dvě velké barevné skleněné koule. Pomocí lepidla a „třpytek“ si vyrobily své vlastní vánoční ozdoby. Všechny děti, včetně vychovatelek, si to velmi užily a každý si odnesl domů krásný… Více

Mikuláš ve ŠD

8. 12. 2018  |  Aktivity školní družiny

Den 5. prosince je známý tím, že děti navštěvuje „Mikuláš, Čert a Anděl“. Ani děti ve školní družině o tento zvyk nebyly ochuzeny. Do každého oddělení přišla skupina „Čertů, Andělů“, v čele s „Mikulášem“, nadělit dětem nějaké  maličkosti a také pokárat známé „zlobivce“. Děti jim na oplátku zarecitovaly básničku, zazpívaly písničku nebo věnovaly obrázek. Více

Halloween ve ŠD

6. 11. 2018  |  Aktivity školní družiny

Dne 24. 10. 2018 si všechna oddělení ŠD užila ve velké tělocvičně „Halloweenskou párty“. Program začal přehlídkou masek. Následovaly strašidelné soutěže a závěrem nemohlo chybět vyhlášení nejlepších masek z každého oddělení. Celá akce byla zakončena společným tancem a malou „dobrotou“. Více

Krokodýlí ZOO

1. 11. 2018  |  Aktivity školní družiny

Dne 23. 10. 2018 navštívily dvě oddělení ŠD /druhé a páté odd./ “Krokodýlí ZOO“ v pražských Holešovicích. Děti se nejprve dozvěděly zajímavé informace o krokodýlech a plazech. Zároveň zhlédly mnoho poučných videí. Dále je čekala prohlídka terárií, kde se nacházelo i pár druhů hadů a želv. Nejvíce očekávané bylo krmení krokodýlů. Děti byly nadšené a domů si odnesly nejen krásný zážitek, ale… Více

Drakiáda ve ŠD

12. 10. 2018  |  Aktivity školní družiny

Dne 11. 10. 2018 proběhla ve ŠD Drakiáda. Děti si pouštěly draky /vlastnoručně vyrobené i zakoupené/ na školním hřišti. Počasí se vydařilo a většina draků se vznesla do vzduchu. Celá akce se velmi vydařila. Více

Pohádky pro Hurvínka

8. 10. 2018  |  Aktivity školní družiny

Dne 4. 10. 2018 navštívilo 5. oddělení ŠD divadlo Spejbla a Hurvínka v Dejvicích. Představení s názvem „Pohádky pro Hurvínka“ se dětem velice líbilo. Hurvínkovo putování po pohádkovém světě jim připomnělo i mnoho dalších, již skoro zapomenutých pohádek (Otesánek; Dlouhý, Široký a Bystrozraký; …). Mimo jiné si v prostorách divadla mohly prohlédnout i menší výstavu loutek a nakoupit suvenýry. Na závěr děti dostaly malou pozornost. Celou… Více

Vstup pro rodiče

Školní aktuality

Den otevřených dveří

16. 2. 2019

12. 3. 2019 od 15 do 17 hodin 20. 3. 2019 od 9 do 12 hodin 12. 3. 2019 od 17:00 do 18:00 hodin proběhne v kinosálu školy SETKÁNÍ RODIČŮ ŽÁKŮ 5. TŘÍD S VEDENÍM ŠKOLY I S VYUČUJÍCÍMI NA 2. STUPNI. 20. 3. 2019 od 16:30 do 17:30 hodin proběhne na 1. stupni BESEDA O ŠKOLNÍ ZRALOSTI PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ.… Více

Pololetní a jarní prázdniny

17. 1. 2019

Pololetní prázdniny ZŠ probíhají v pátek 1.2.2019. Školní družina mimo provoz (nízký počet přihlášených žáků). Mateřská škola v provozu, oddělení spojeny podle reálného počtu přítomných dětí. Jarní prázdniny ZŠ probíhají 10. – 15.2.2019. Školní družina mimo provoz (nízký počet přihlášených žáků). Mateřská škola v provozu, oddělení spojeny podle reálného počtu přítomných dětí. Vedení školy Více

Rozšíření nabídky uměleckých kroužků v 2. pololetí 2018/19

10. 1. 2019

Vážení zákonní zástupci, nabízíme nové umělecké kroužky v 2. pololetí školního roku 2018/19. V případě Vašeho zájmu ihned kontaktujte paní lektorku, abychom věděli, zda budou kroužky otevřeny od 4.2.2019. Platba proběhne na 1. lekci. Individuální hodiny si domlouvejte přímo s lektorkou: alanovakaterina@gmail.com Info o kroužcích ZDE. Vedení školy Více