Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktivity školní družiny

Mikulášská nadílka ve školní družině

8. 12. 2019  |  Aktivity školní družiny

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 navštívil naší školní družinu Mikuláš s čerty a anděly. Hledali hodné děti, kterým rozdávali sladkosti. Na oplátku jim žáci zazpívali písničky či přednesli básničky. Pokud se v nějaké třídě objevil „zlobivec“, čert si s ním „promluvil“ a do „knihy hříchů“ zaznamenal slib, že se malý „nezbeda“ polepší. Podle rozzářených očí bylo vidět,… Více

Návštěva „Musea smyslů“ – školní družina

2. 12. 2019  |  Aktivity školní družiny

Ve středu 27. 11. 2019 navštívila tři oddělení ŠD /starší děti/ Museum smyslů v Praze 1. Pro děti to byl dlouho plánovaný výlet, na který se předem moc těšily – a opravdu nezklamal jejich očekávání. V museu se dětem nejprve věnovali zkušení průvodci a žákům vysvětlili jednotlivé expozice a prozradili odkud pořídit ten „nej“ záběr.… Více

Sklář ve školní družině

25. 11. 2019  |  Aktivity školní družiny

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 se nám podařilo ve ŠD zorganizovat prezentaci odvětví, které proslavilo naši republiku v celém světě – sklářství. Pan Zahradník předvedl starším dětem „práci se sklem“.  Následně si děti samy vyfoukly skleněnou nádobku, která měla dvě funkce – po naplnění vodou poslouží jako lupa nebo se na ni dá pěkně pískat. Pískání… Více

Sportovní akce ve školní družině

25. 11. 2019  |  Aktivity školní družiny

Ve spolupráci s VŠE a profesionálními trenéry z různých sportovních odvětví proběhla v naší školní družině sportovní akce, při níž se děti seznámily s americkým fotbalem, kickboxem, golfem, atletikou a florbalem. Žáci jednotlivých oddělení si mohli všechny sporty vyzkoušet – podrobné instrukce obdrželi od jednotlivých lektorů.  Chlapci si s velkým nadšením zahráli americký fotbal. Se… Více

Halloween ve školní družině

10. 11. 2019  |  Aktivity školní družiny

Dne 5. listopadu se ve školní družině slavil „Halloween“. Děti si přinesly nebo vyrobily různé masky. Dále byly pro ně připraveny různé aktivity se „strašidelnou“ tematikou – diskotéka, soutěže, výroba halloweenské dekorace atd. Celá akce proběhla ve vnitřním areálu naší školy. Více

Drakiáda

4. 11. 2019  |  Aktivity školní družiny

Dne 23. 10. 2019 uspořádala ŠD na školním hřišti „Drakiádu“. Děti pouštěly draky vlastnoručně vyrobené i zakoupené. Akce byla proložena podzimními hádankami a skládáním nakreslených a rozstříhaných draků. Na závěr si děti zazpívaly podzimní píseň. Akce se všem líbila. Více

Divadelní představení ve ŠD

6. 6. 2019  |  Aktivity školní družiny

Dne 5. června 2019 proběhlo v naší škole divadelní představení – AFRICKÁ POHÁDKA ANEB PODIVUHODNÁ DOBRODRUŽSTVÍ DOKTORA HOLUBA. Jednalo se o kombinované loutko-herecké představení o životě afrických zvířat, ztvárněných netradičními loutkami, kterým dodávala život především komunikace s živými herci i s dětmi z publika. Smyslem celého představení bylo vytvoření pozitivního vztahu k přírodě a všem živým… Více

Den dětí ve ŠD

6. 6. 2019  |  Aktivity školní družiny

Dne 31. května 2019 se na sportovním hřišti konal dětský den. Počasí nám přálo, a tak si děti během odpoledne mohly vyzkoušet různé úkoly – chůzi na chůdách, skákání v pytlích,  znalost státních vlajek. Nechyběla ani „stezka odvahy“, kterou bylo nutno projít se zavázanýma očima. Po splnění úkolů čekal každého dětského účastníka sladký mls a… Více

Hasiči ve ŠD

4. 6. 2019  |  Aktivity školní družiny

Dne 30. 5. 2019 k nám zavítali hasiči z Lochkova v rámci preventivního programu „Výchova dětí v oblasti požární ochrany“. Jednalo se o plánovanou návštěvu, takže k žádnému skutečnému požáru nedošlo. Děti si zblízka prohlédly hasiče. Učily se nepodceňovat oheň a respektovat ho. Vzhledem ke slunečnému počasí, největší ohlas sklidila ukázka hasící techniky. Celá akce se vydařila a všichni si odnesli… Více

Čarodějnický rej ve školní družině

6. 5. 2019  |  Aktivity školní družiny

I v letošním roce se žáci ze ŠD pečlivě připravili na „Čarodějnice“. Celá akce proběhla poslední dubnový den. Děti si vyrobily figurky čarodějnic z různých druhů materiálů a nakreslily si i různé masky. Čarodějnický rej se nesl v duchu veselé zábavy – znalostní testy z oblasti historie a tradic tohoto „svátku“, taneční křepčení, písničky,….. Závěrem byli vyhlášeni vítězové jednotlivých… Více

Vstup pro rodiče

Školní aktuality

Provoz o vánočních prázdninách v roce 2019

12. 12. 2019

V době vánočních prázdnin 23. 12. 2019 – 5. 1. 2020 je přerušen provoz ZŠ, ŠJ, ŠD. Běžný provoz začíná 6.1. 2020. Děkujeme za pochopení! kolektiv ZŠ a MŠ Barrandov   Více

Vánoční turnaj ve florbalu a Vánoční sportovní den

9. 12. 2019

17.12. a 18.12.2O19 proběhne na naší škole už pátý Vánoční turnaj ve florbalu. Turnaj se odehrává ve florbalové hale ve sportovním areálu školy. Hraje se ve dvou dnech – jeden den soutěží žáci a žákyně 1. stupně (od 3. třídy), druhý den se utkají týmy tříd 2. stupně. Do vánočního turnaje se fakticky zapojují všichni… Více

Petr Jeřábek ve finále soutěže nezklamal!

6. 12. 2019

Petr Jeřábek z 8.B má za sebou úspěšné finálové kolo přírodovědné soutěže Pražský pramen, které se konalo na Gymnáziu Botičská. Bylo skutečně náročné, ale pestré a zajímavé. Finalisté si odnesli spoustu zážitků, mnoho nového se naučili  a poznali. Třídenní program byl ukončen  v pražské ZOO. Po zajímavé a komentované prohlídce se pak všichni pustili do náročného… Více