Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktivity školní družiny

Výlet do mýdlárny

11. 4. 2019  |  Aktivity školní družiny

Dne 9. dubna se děti ze ŠD jely podívat, jak se vyrábí mýdlo. Cesta autobusem do mýdlárny nedaleko Berouna rychle utekla. Pod dohledem zkušených lektorů si děti mohly vyzkoušet ruční výrobu mýdla. Během exkurze se žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací, které jsou spojeny nejen s ruční produkcí mýdla. Cesta zpět do Prahy byla plná vyprávění o… Více

Březen – měsíc knihy

24. 3. 2019  |  Aktivity školní družiny

Dne 19. března 2019 jsme se společně sešli v tělocvičně školy, abychom si připomněli, že měsíc březen patří knihám. Děti měly možnost si poslechnout čtenou pohádku, ilustrovat, zahrát si na Popelku, složit název pohádky z písmen nebo obrázků. Nechybělo ani sportovní zápolení v pohádkovém duchu.   Více

Divadelní představení ve ŠD

11. 3. 2019  |  Aktivity školní družiny

Plně obsazený kinosál  školy opět přivítal herce „Divadélka pro školy“ /6. března 2019/. Společně jsme zhlédli představení s názvem „Poklad kapitána Baltazara“. Děti si mohly během představení s herci společně zazpívat, zasmát se a přesvědčit se, že dobré kamarádství je nade vše. Více

Masopust ve ŠD

11. 3. 2019  |  Aktivity školní družiny

Úterý 26. 2. 2019 proběhlo ve školní družině ve znamení Masopustu. Žáci si v první části odpoledne ve třídách o této tradici vyprávěli, připomněli si písničky a říkadla související s Masopustem. Následně se přestrojili do masek. Hlavní „veselí“ se rozpoutalo v tělocvičně, kde se konal Masopustní karneval s vyhlášením nejlepších masek. Více

Zimní radovánky ve ŠD

22. 12. 2018  |  Aktivity školní družiny

Těsně před koncem roku začal padat sníh. Přestože ho nebylo hodně, způsobilo to radost v dětských očích. Děti si postavily malé sněhuláky a nechybělo ani koulování. Více

Vánoční besídky ve ŠD

22. 12. 2018  |  Aktivity školní družiny

Děti si zazpívaly koledy, povídaly si o vánočních zvycích, ochutnaly navzájem malé občerstvení. Pod stromečkem na ně čekaly drobné dárky. Nemohla chybět ani oblíbená diskotéka. Všem přejeme klidné Vánoce a šťastný nový rok. Více

Zdobení vánočních ozdob ve ŠD

12. 12. 2018  |  Aktivity školní družiny

Dne 10. 12. 2018 navštívily naši školu tři zkušené lektorky, s kterými si děti ze 2., 5. a 7. oddělení školní družiny vyzkoušely zdobení vánočních ozdob. Každé dítě mělo k dispozici dvě velké barevné skleněné koule. Pomocí lepidla a „třpytek“ si vyrobily své vlastní vánoční ozdoby. Všechny děti, včetně vychovatelek, si to velmi užily a každý si odnesl domů krásný… Více

Mikuláš ve ŠD

8. 12. 2018  |  Aktivity školní družiny

Den 5. prosince je známý tím, že děti navštěvuje „Mikuláš, Čert a Anděl“. Ani děti ve školní družině o tento zvyk nebyly ochuzeny. Do každého oddělení přišla skupina „Čertů, Andělů“, v čele s „Mikulášem“, nadělit dětem nějaké  maličkosti a také pokárat známé „zlobivce“. Děti jim na oplátku zarecitovaly básničku, zazpívaly písničku nebo věnovaly obrázek. Více

Halloween ve ŠD

6. 11. 2018  |  Aktivity školní družiny

Dne 24. 10. 2018 si všechna oddělení ŠD užila ve velké tělocvičně „Halloweenskou párty“. Program začal přehlídkou masek. Následovaly strašidelné soutěže a závěrem nemohlo chybět vyhlášení nejlepších masek z každého oddělení. Celá akce byla zakončena společným tancem a malou „dobrotou“. Více

Krokodýlí ZOO

1. 11. 2018  |  Aktivity školní družiny

Dne 23. 10. 2018 navštívily dvě oddělení ŠD /druhé a páté odd./ “Krokodýlí ZOO“ v pražských Holešovicích. Děti se nejprve dozvěděly zajímavé informace o krokodýlech a plazech. Zároveň zhlédly mnoho poučných videí. Dále je čekala prohlídka terárií, kde se nacházelo i pár druhů hadů a želv. Nejvíce očekávané bylo krmení krokodýlů. Děti byly nadšené a domů si odnesly nejen krásný zážitek, ale… Více

Vstup pro rodiče

Školní aktuality

Velikonoce 2019

17. 4. 2019

Více

Letní příměstský tábor v naší škole

16. 4. 2019

Více

Sběr papíru 23. – 26.4.2019

12. 4. 2019

Sběr papíru se koná v týdnu 23. – 26.4.2019. Každý den sběrového týdne na vás bude čekat ráno mezi 7. 40 – 7. 55 hod. služba u vchodu do přízemí na I. stupni. Pevně svázaný sběr vám rádi zvážíme. Mgr. Zuzana Sýkorová, Mgr. Tomáš Nosek Více