Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktuality ZŠ

Pasování školáků v přípravné třídě

24. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ  |  Děti dětem

Školní rok pomalu končí. Za skvělé výkony během celého školního roku dnes děti z přípravné třídy čekalo překvapení. Navštívila je vzácná návštěva – královská družina. Kamarádi ze šesté třídy přišli slavnostně děti přivítat do školy a pasovat je z předškoláků na školáky. Děkujeme jim za pěkné programy, které Včeličkám během roku připravili. Alena Pexová Více

Týden s integrovaným záchranným systémem (IZS) 3. – 7. 6. 2019

14. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ

Začátkem června proběhl na naší škole  projekt „Týden s integrovaným záchranným systémem“, který byl určen pro všechny žáky od přípravné třídy až po 9. ročník. Na programu se podílelo několik složek IZS – Policie ČR, Záchranné služby  a Požárnického sboru. 3. června 2019 v areálu školy  jednotlivé třídy  prošly šesti tematickými stanovišti. Pracovníci Policie ČR,… Více

Dravci v letu

13. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ

Máme po písemkách a tak jsme se šli za odměnu podívat na dravé ptáky. Přijeli za námi na školní hřiště, spolu se svými ošetřovateli. Dozvěděli jsme se mnoho nového a zajímavého o jejich životě a všechny jsme si je pěkně zblízka prohlédli. Více

Záchranný integrovaný systém a 1. A

13. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ

V pondělí 3. června jsme opět získávali nezapomenutelné zážitky. Na školní hřiště za námi přijeli záchranáři, hasiči i policisté a nechali nás vše si vyzkoušet, osahat a ptát se na nekonečný počet otázek. Po tomto zážitku se již teď k dobrovolným záchranným složkám hlásí většina třídy. Více

Škola v přírodě

13. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ

Květnové akce jsme završili výjezdem na školu v přírodě. Přijeli jsme do krásného areálu v Jizbici pod Blaníkem a od pondělí do pátku si užívali krásného okolí, her a kamarádů. Zpět jsme se vrátili vyčerpaní, ale šťastní. Více

Květen ve znamení akcí

13. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ

Na začátku května jsme se vydali do knihovny na Barrandově. Dozvěděli jsme se, jak vzniká knížka a to i s ilustracemi. Navštívila nás i paní policistka, se kterou jsme si povídali o bezpečnosti a také se dozvěděli spoustu nových informací. Naposledy jsme zavítali i do keramické dílny. Výrobky, které nám vznikají pod rukama jsou plné… Více

Ovečka, aneb poznáváme Velikonoce

13. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ

Prvního dubna nás čekal výlet do nedalekého kostela Filipa a Jakuba na Zlíchově, kde jsme si povídali o Velikonocích. Kromě nevšedních zážitků jsme se pokochali i výhledem na Prahu. Více

Noc s Andersenem v 1. A

13. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ

Na přespání ve škole jsme se těšili už od února. Nakonec jsme se přeci jen dočkali. Pohádkovou noc jsme si užili ve znamení Hrnečku vař! Umíme ji skoro i pozpátku!!! Více

Projekt Děti dětemv 1.A pokračuje

13. 6. 2019  |  Aktuality ZŠ  |  Děti dětem

Tentokrát jsme se společně vydali do tělocvičny, kde pro nás měli osmáci přichystanou spoustu zážitků. Více

Úspěch našich žáků 4. a 5. ročníku

24. 5. 2019  |  Aktuality ZŠ

Naši žáci se zúčastnili krajského kola ve vybíjené a obsadili 2. míst v silné konkurenci  pražských škol, které zvítězily ve svém obvodě, stejně jako my v Praze 5. Dne 22. května jsme absolvovali vyřazovací boje. Ve skupině jsme obsadili 1. místo a postoupili do finále, které se konalo 23. května. Reprezentanti školy bojovali statečně do… Více

Vstup pro rodiče

Školní aktuality

Exkurze do Terezína

24. 6. 2019

Ve čtvrtek 20. června se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili výletu do místa, které se velice zásadně zapsalo do historie 2. světové války. Všichni se o pevnosti Terezín učí – založena Josefem II. na ochranu přístupové cesty do habsburské monarchie. Již v 19. století sloužila Malá pevnost jako vězení. Ale celosvětovou proslulost získalo město… Více

Uklízečky

11. 6. 2019

Hledáme uklízečku  na plný úvazek a na 0,5 úvazku s nástupem od 1. 9. 2019. Kontakt: reditel@zsbarr.cz, tel. 733 643 895 Více

Dotazníkové šetření MČ Prahy 5 – SWOT 4. – 28.6.2019 Prodlouženo!

4. 6. 2019

Vážení zákonní zástupci, žákyně, žáci, prosím vás o spolupráci při tomto dotazníkovém šetření, které má vypovídat o naší škole. Akce je dobrovolná, vstup je bez hesla. Dotazník vyplňte nejpozději do 28.6.2019. Žáci 1. stupně vyplňují doma společně s rodiči, aby jim rodiče mohli dovysvětlit význam otázky. Žáci 2. stupně vyplní v červnu ve škole v… Více