Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktuality ZŠ

Noční dobrodružství Včeliček

15. 4. 2019  |  Aktuality ZŠ

Děti v přípravné třídě nedočkavě vyhlížely den, kdy budou přespávat ve škole. A konečně je to tady! Noc s Andersenem. Téma letošní Noci bylo „Andersen známý, neznámý.“ My jsem se zaměřili na dvě známější Andersenovy pohádky – Ošklivé káčátko a Sněhová královna. Pohádky jsme si společně přečetli, hráli hry a plnili úkoly motivované těmito pohádkami. Nechyběla… Více

Tak jsme si to užili…

12. 4. 2019  |  Aktuality ZŠ

V rámci naší filmové noci (28. -29. 3.) jsme zhlédli večerníčky, na které jsme už skoro zapomněli – Potkali se u Kolína, Tip a Tap, Maxipes Fík, Jen počkej a další. Noc proběhla bez problémů, snad jsme se i vyspali 🙂 Ráno jsme naše nejmilejší večerníčky zpracovali jako projekt a hurá domů. Zase za rok?… Více

Jaro ve 3.D

11. 4. 2019  |  Aktuality ZŠ

Jaro je ve 3.D v rozpuku, zásluhou dětí  rozkvetly jarní květiny, přiletěli čápi…Všichni se těší na první jarní svátky. O Velikonocích jsme si byli povídat v kostele sv. Filipa a Jakuba na Zlíchově. Více

Baseballový týden

2. 4. 2019  |  Aktuality ZŠ

Pan Brian McClure, který ve škole vede již několik let kroužek baseballu, a deset jeho přátel z Jižní Karolíny (USA) se 20. – 22. března opět věnovali dětem v hodinách tělesné výchovy. Kromě baseballu mohly děti trénovat i svou angličtinu. Na rozloučenou proběhl v pátek 22. 3. ve škole „Americký večer“. Děti se dozvěděly něco… Více

Američanka mezi dětmi

2. 4. 2019  |  Aktuality ZŠ

„I speak only English,“ říká Becca, mladá americká studentka, která se od března do května věnuje našim dětem v hodinách angličtiny. Že je její působení velmi motivační, je více než jisté. Becca dokáže děti zaujmout nejen jazykovými hrami, ale i krásným zpěvem a hrou na kytaru. Pobytem v Čechách je nadšená, fascinuje ji naše MHD… Více

Schoolmanie 2019

22. 3. 2019  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

V úterý 19. 3. 2019 jsme ve škole zažili výjimečný den s VSA Xtreme, který uvádí  turné po základních školách se sportovně-vzdělávacím programem AUTHOR SCHOOLMANIE. Program pod vedením Jana Valenty a několika dalších instruktorů – top českých sportovců v odvětví letních extrémních sportů přinesl do naší školy dopolední program plný adrenalinu, soutěží a workshopů. Cílem akce… Více

Filmová noc 28.3.2019

20. 3. 2019  |  Aktuality ZŠ

FILMOVÁ NOC, tentokrát s Večerníčkem 28. – 29. 3. 2019 Sraz: čtvrtek 28. 3. v 18.30 hodin ve vestibulu školy. S sebou: jídlo (pozdní večeře, snídaně, svačina), pití, spacák, karimatka, věci na přespání, hygienické potřeby, penál, pastelky, fixy, dobrou náladu, (telefon nechat doma). Program: večerní pouštění filmů, spánek, ráno snídaně, projektové dopoledne se skupinovou prací. Závěr akce: v… Více

Školní kolo pěvecké soutěže

8. 3. 2019  |  Aktuality ZŠ

Dne 26. února 2019 proběhla na naší škole pěvecká soutěž, které se zúčastnili odvážní zpěváčci z prvních až čtvrtých tříd, z pátých tříd se nikdo odvážný nedostavil. Po výběru nejlepších zpěváků v jednotlivých třídách přišlo soutěžit z většiny tříd po dvou žácích s vybranou lidovou písní. Všichni se snažili, někteří se trochu poprali s trémou, jiní měli již zkušenosti z minulých… Více

OK v přehazované

8. 3. 2019  |  Aktuality ZŠ

Dne 5. 3. 2019 se vybrané dívky 6. a 7. ročníku zúčastnily soutěže v přehazované. Ve velké konkurenci obsadily  5. místo.  Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy. Více

Turnaj žáků 4. a 5. tříd ve vybíjené

7. 3. 2019  |  Aktuality ZŠ

Ve dnech 27. a 28. února 2019 se na naší škole uskutečnilo okresní kolo ve vybíjené. Ve středu si síly měřili chlapci, ve čtvrtek dívky. Chlapeckých družstev se zúčastnilo 12, dívčích o den později 6. A jak jsme dopadli? Skvěle. Náš tým chlapců bojoval statečně, a ani jeden zápas neprohrál, což jim přineslo vítězství. Chlapci si vybojovali zlatou… Více

Vstup pro rodiče

Školní aktuality

Velikonoce 2019

17. 4. 2019

Více

Letní příměstský tábor v naší škole

16. 4. 2019

Více

Sběr papíru 23. – 26.4.2019

12. 4. 2019

Sběr papíru se koná v týdnu 23. – 26.4.2019. Každý den sběrového týdne na vás bude čekat ráno mezi 7. 40 – 7. 55 hod. služba u vchodu do přízemí na I. stupni. Pevně svázaný sběr vám rádi zvážíme. Mgr. Zuzana Sýkorová, Mgr. Tomáš Nosek Více