Projektové dny – cesta ke zdraví

7. 4. 2021  |  Aktuality ZŠ

Škola v pohybu je název projektů, které jsou nedílnou součástí výuky a proběhnou  v pátek 9.4. a v pondělí 12.4.

Pro žáky 1. stupně, kteří nastoupí k prezenční formě výuky již 12.4., bude projekt probíhat pouze 9.4., projekt pak dokončí 19. 4. dle pokynů třídního učitele.

Více o projektovém dni na prvním stupni najdete zde. Obejdeme ČR projekt první stupeň.

Pracovní list pro první stupeň naleznete zde.

Žáci druhého stupně obdrží veškeré informace zprávou v aplikaci Bakalář.

Na co se můžete těšit?

Sportovní projekt

Jak by mohly být proje

ktové dny s názvem Škola v pohybu bez sportu?

Sportovní projekt je určen všem sportovkyním a sportovcům naší školy, kteří již nechtějí sedět doma a pořádně si zacvičit a své cvičení i zaznamenat. Součástí tohoto projektu je část věnovaná zdravé výživě. Máš-li chuť, neváhej a zapoj se do tohoto projektu.

A jak budeme hodnotit tvůj výkon?

1)     Pečlivost zpracování

2)     Úplnost splnění zadání projektu

3)     Včasné odevzdání

4)     Grafická stránka odevzdání projektu

Jazykový projekt v angličtině

Máš rád/a angličtinu? Chceš si zasportovat, udělat si několik kvízů v angličtině, přečíst si zajímavé informace a napsat něco málo o sobě, sportu a zdravém životním stylu? Chceš si připravit skvělé Smoothie podle receptu v angličtině? Jestli je tomu tak, tak je tento projekt ideální pro tebe!

A jak budeme hodnotit tvůj výkon?

1)     Úplnost splnění zadání projektu

2)     Pečlivost zpracování

3)     Kreativita zpracování

4)     Včasné odevzdání

Výtvarný projekt

Tvoření je života koření! Pozoruj své tělo v pohybu, inspiruj se v přírodě přírodou. Seznam se s různými technikami tvorby,  připrav se na tvoření různého druhu. Budeš moci malovat, fotit či natáčet video. Záleží na tvoji fantazii. Vytvoř originální projekt, na který budeš pyšný/á stejně tak jako my na tebe!

1)     Pečlivost zpracování

2)     Kreativita a originalita

3)     Úplnost vypracování projektu

4)     Včasné odevzdání

Distanční výuka

Vstup pro rodiče

Krajské kolo Olympiády v českém jazyce

15. 4. 2021

Dne 6.4. 2021 uspořádal DDM Praha 2 krajské kolo Olympiády v českém jazyce. ZŠ Barrandov měla v tomto těžkém klání zastoupení prostřednictvím Míši Hospodské z 9.A, která změřila síly a porovnala své znalosti a dovednosti s ostatními vrstevníky.  Konkurence byla opravdu veliká, většina účastníků pocházela z řad gymnázií. Míša se náročné zkoušky vůbec nezalekla a… Více

70. ročník Matematické olympiády zná své vítěze

13. 4. 2021

Dne 31.3. 2021 se konalo obvodní kolo Matematické olympiády, které pořádal  DDM Praha 5. ZŠ Barrandov reprezentovala Klára Doležalová ze 6.A, která se ve své kategorii Z6 umístila na skvělém 3. místě. Moc Kláře gratulujeme k výbornému výsledku a děkuje za reprezentaci školy. Více

Projektový den na prvním stupni. A jak to dopadlo?

12. 4. 2021

Milé děti a rodiče. Zajímá Vás, kolik kilometrů jsme našlapali v rámci projektu? Podařilo  se nám obejít Českou republiku nebo jsme ji dokonce zdolali i dvakrát? Uvidíme po sečtení vašich ušlých kilometrů. Vyhlašujeme soutěž o nejlepší odhad. Ve vestibulu školy bude od 13. 4.  do 23. 4. umístěna krabice, kam můžete házet své odhady. Děti… Více