Soutěž ve vaření Zdravá Pětka

9. 3. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Úřední deska

Baví tě vaření? Přihlas se do prvního kola soutěže, které pořádá nadační fond Albert.

A kdo se může přihlásit? Do soutěže se mohou přihlásit dvoučlenné nebo tříčlenné týmy z každé mateřské školy, základní školy, dětského domova a nově rodič s dítětem nebo dětmi. Nevadí, pokud nemáš žádného kamaráda či kamarádku, se kterým by ses soutěže mohl/a zúčastnit. Stačí napsat panu učiteli Noskovi, který školní týmy na základě vašeho zájmu vytvoří.  Soutěž bude probíhat v následujících kategoriích: Mateřská škola, Základní škola mladší žáci (1. a 2. třída), Základní škola starší žáci (3. – 5. třída), Základní škola žáci druhého stupně (6. – 9. třída), Dětské zařízení a Rodiče s dětmi.

Přihláškou se rozumí připravit zdravou svačinku, která bude vyvážená, dodává energii a bude obsahovat zeleninu nebo ovoce. V kreativitě a originalitě se meze nekladou!

Důležité je také stolování.  Týmy mají za úkol poslat fotku, jak svačinku společně snědly a strávily spolu příjemný čas u jídla, které si hezky naservírovaly (svačinu mohou sníst společně v rámci soutěžního týmu nebo každý doma zvlášť s rodinou a podobně.).

K přihlášce na webu Zdravé 5 je potřeba přiložit popis přípravy pohoštění včetně receptu, fotografie z přípravy a společného stolování. Upozorňujeme, že ve finálním bodování rozhoduje soutěžní recept, příprava, stolování, ale také kvalita (ostrost) fotografií. Hlásit se můžeš v období od 12. února do 12. dubna 2021.

Pokud tě soutěž zaujala, spoj se s panem učitelem Noskem, který ti sdělí více informací.

Mgr. Tomáš Nosek: nosek@zsbarr.cz

Odkaz: https://www.zdrava5.cz/finale-zdrava5

Distanční výuka

Vstup pro rodiče

Krajské kolo Olympiády v českém jazyce

15. 4. 2021

Dne 6.4. 2021 uspořádal DDM Praha 2 krajské kolo Olympiády v českém jazyce. ZŠ Barrandov měla v tomto těžkém klání zastoupení prostřednictvím Míši Hospodské z 9.A, která změřila síly a porovnala své znalosti a dovednosti s ostatními vrstevníky.  Konkurence byla opravdu veliká, většina účastníků pocházela z řad gymnázií. Míša se náročné zkoušky vůbec nezalekla a… Více

70. ročník Matematické olympiády zná své vítěze

13. 4. 2021

Dne 31.3. 2021 se konalo obvodní kolo Matematické olympiády, které pořádal  DDM Praha 5. ZŠ Barrandov reprezentovala Klára Doležalová ze 6.A, která se ve své kategorii Z6 umístila na skvělém 3. místě. Moc Kláře gratulujeme k výbornému výsledku a děkuje za reprezentaci školy. Více

Projektový den na prvním stupni. A jak to dopadlo?

12. 4. 2021

Milé děti a rodiče. Zajímá Vás, kolik kilometrů jsme našlapali v rámci projektu? Podařilo  se nám obejít Českou republiku nebo jsme ji dokonce zdolali i dvakrát? Uvidíme po sečtení vašich ušlých kilometrů. Vyhlašujeme soutěž o nejlepší odhad. Ve vestibulu školy bude od 13. 4.  do 23. 4. umístěna krabice, kam můžete házet své odhady. Děti… Více