Třídní schůzky tak trochu jinak…

13. 9. 2020  |  Aktuality ZŠ

Vážení rodiče,

vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci jsme se rozhodli třídní schůzky, avizované na úterý 15. září NEzrušit, ale přesunout jejich konání do plenéru. Snažíme se, aby epidemie COVIDu-19 co nejméně narušila výuku. Musíme tedy chránit i naše učitele. Jarní zkušenost nám ukázala, jak cenný je pro všechny přímý mezilidský kontakt.

COVID nám nedal čas na dlouhou přípravu, rovněž jsme čekali na příznivou předpověď počasí.  Nevnímejte tedy prosím změnu jako náhlou, ale jako naši rychlou reakci na situaci. Pokusíme se o co nejhladší průběh. Předem děkujeme za pochopení.

Učitele svých dětí naleznete v prostoru před školou – podle plánku u vchodu do areálu. Rodiče prvňáčků se sejdou ve třídách – specifikum výuky v 1. třídě si to žádá, organizaci přechodu do tříd přizpůsobíme. Budete-li i venku vybaveni rouškou, oceníme to.

Třídní učitelé vás budou kontaktovat přes modul Komens v Bakaláři i e-mailem (ne všichni již zcela přivykli Komensu), zašlou vám základní informace a dokumenty k vyplnění, podepsání a odevzdání. Můžete tak tedy v klidu učinit předem. Nemáte-li možnost tisknout, budeme mít dokumenty pro vás připraveny na místě. Můžete je odevzdat třídním učitelům ihned. Pokud není ve vašich možnostech přijít nebo nepotřebujete další konzultaci, stačí poslat dokumenty v obálce po dětech nebo je vhodit rovněž v zalepené obálce s názvem třídy a jménem třídního učitele do schránky pro rodiče ve vestibulu školy během týdne.

Zde je časový harmonogram:

16.30 h. – schůzka třídních důvěrníků v kinosále (29 osob, udržení bezpečné vzdálenosti), roušky s sebou

17.00 h. – třídní schůzky v prostoru před vchodem školy – 1. stupeň vpravo, 2. stupeň vlevo, třídy budou označeny

17.30 – 18.30 h. – volby do Školské rady – urna před vchodem do školy – prosíme o hojnou účast

17.30 – 19.00 h. – rodičovská kavárna – přijďte také trochu poklábosit a sdílet zkušenosti s ostatními

V době 16.30 hod. – 19.00 hod. bude možno provést platby v hotovosti (škola v přírodě, MŠ, ŠD) u paní Rynešové za vstupním vestibulem.

Nezvyklé situace si žádají nezvyklá řešení.

Věřím, že se nám i vám podaří vše ve zdraví zvládnout.

Mgr. Veronika Holíková

Distanční výuka

Vstup pro rodiče

Distanční výuka pro 3. a vyšší ročníky ZŠ pokračuje do 22.1.2021

8. 1. 2021

Z rozhodnutí MŠMT a v souladu s epidemiologickými opatřeními bude i nadále pokračovat výuka stejnou formou a způsobem jako byla organizována pro období 27.12. 2020 – 10.1. 2020. Mateřská škola tedy bude v běžném provozu za dodržení všech hygienických opatření. Žáci 1. a 2. tříd budou docházet do školy a mohou využít provozu družiny s… Více

Mimořádné třídní schůzky formou videokonferencí

7. 1. 2021

Vážení rodiče, distanční výuka již probíhá několikátý měsíc a ještě pár týdnů bude trvat. Jistě jsou témata, která vás v souvislosti s ní a se studiem vašich dětí zajímají. Nepochybně si kladete otázky, u kterých odpovědi nejsou jednoznačné. Přijďte sdílet své pocity a zkušenosti mezi sebou a s třídními učiteli vašich dětí. Zveme vás na… Více

Jak bude vypadat vyučování po vánočních prázdninách?

26. 12. 2020

Na základě nařízení vlády v souvislosti se zhoršenou epidemiologickou situací a zavedením stupně 5 systému PES nastoupí od 4.1. k prezenční výuce pouze: děti z MŠ žáci přípravné třídy žáci 1. a 2. tříd Děti vyčkají před školou na svého třídního učitele podle tohoto harmonogramu: třídy A   – 7.50 h. třídy B – 7.55 h.… Více