Třídní schůzky tak trochu jinak…

13. 9. 2020  |  Aktuality ZŠ

Vážení rodiče,

vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci jsme se rozhodli třídní schůzky, avizované na úterý 15. září NEzrušit, ale přesunout jejich konání do plenéru. Snažíme se, aby epidemie COVIDu-19 co nejméně narušila výuku. Musíme tedy chránit i naše učitele. Jarní zkušenost nám ukázala, jak cenný je pro všechny přímý mezilidský kontakt.

COVID nám nedal čas na dlouhou přípravu, rovněž jsme čekali na příznivou předpověď počasí.  Nevnímejte tedy prosím změnu jako náhlou, ale jako naši rychlou reakci na situaci. Pokusíme se o co nejhladší průběh. Předem děkujeme za pochopení.

Učitele svých dětí naleznete v prostoru před školou – podle plánku u vchodu do areálu. Rodiče prvňáčků se sejdou ve třídách – specifikum výuky v 1. třídě si to žádá, organizaci přechodu do tříd přizpůsobíme. Budete-li i venku vybaveni rouškou, oceníme to.

Třídní učitelé vás budou kontaktovat přes modul Komens v Bakaláři i e-mailem (ne všichni již zcela přivykli Komensu), zašlou vám základní informace a dokumenty k vyplnění, podepsání a odevzdání. Můžete tak tedy v klidu učinit předem. Nemáte-li možnost tisknout, budeme mít dokumenty pro vás připraveny na místě. Můžete je odevzdat třídním učitelům ihned. Pokud není ve vašich možnostech přijít nebo nepotřebujete další konzultaci, stačí poslat dokumenty v obálce po dětech nebo je vhodit rovněž v zalepené obálce s názvem třídy a jménem třídního učitele do schránky pro rodiče ve vestibulu školy během týdne.

Zde je časový harmonogram:

16.30 h. – schůzka třídních důvěrníků v kinosále (29 osob, udržení bezpečné vzdálenosti), roušky s sebou

17.00 h. – třídní schůzky v prostoru před vchodem školy – 1. stupeň vpravo, 2. stupeň vlevo, třídy budou označeny

17.30 – 18.30 h. – volby do Školské rady – urna před vchodem do školy – prosíme o hojnou účast

17.30 – 19.00 h. – rodičovská kavárna – přijďte také trochu poklábosit a sdílet zkušenosti s ostatními

V době 16.30 hod. – 19.00 hod. bude možno provést platby v hotovosti (škola v přírodě, MŠ, ŠD) u paní Rynešové za vstupním vestibulem.

Nezvyklé situace si žádají nezvyklá řešení.

Věřím, že se nám i vám podaří vše ve zdraví zvládnout.

Mgr. Veronika Holíková

Covid 19

Vstup pro rodiče

Anketa městské části Praha 5 – hlasování v prostorách naší školy

1. 10. 2020

Městská část  Praha 5 bude ve dnech od 1.10 do 23.10 pořádat anketu o strategickém plánu udržitelného rozvoje MČ pro období 2020–2030. V naší škole budeme umístěna hlasovací urna ve vestibulu školy. Cílem ankety je zjistit názory občanů městské části, jakým směrem se v následujících letech vydat, a to cestou udržitelného rozvoje. Více

Drakiáda

1. 10. 2020

Všechny srdečně zveme na Drakiádu, která se bude konat ve školní družině. Akce proběhne 20/10/2020, od 14 do 15 hod. Místo konání: Školní hřiště. Na Vaši účast se těší  paní vychovatelky.         Více

Jak postupovat při ztrátě hesla do Bakaláře?

25. 9. 2020

Jak postupovat při ztrátě hesla do Bakaláře? Mílí žáci, vážení rodiče. Změnit heslo do Bakaláře je možné pomocí webové aplikace. Jak postupovat?  1) Po zobrazení stránky https://zsbarr.bakalari.cz/login klikněte na Zapomenuté heslo. 2)  Napište svůj email, který máte u nás ve škole uvedený pro komunikaci se školou. 3)  Na uvedeném emailu očekávejte zprávu, ve které bude… Více