Informace pro rodiče

O naší MŠ

“ Dobří rodiče dávají dětem kořeny a křídla. Kořeny proto, aby věděly, kde jsou doma, a křídla proto, aby mohly odletět a zase se vrátit.“ Naše mateřská škola pomáhá rodičům kořeny rozvětvït, posílit a dětským křídlům pomáhá vyletět a vyzkoušet si, co se naučily.

Mateřská škola Renoirova 648, která je součástí ZŠ Barrandov, se nachází v těsné blízkosti Prokopského údolí. Může se pyšnit prostornou zahradou, která je vhodně vybavena pro hry dětí od tří do šesti let. Děti mohou využívat také dopravní a sportovní hřiště Základní školy Chaplinovo nám. 1/615. Třídy jsou děleny podle věku dětí a vybavení vždy odpovídá dané věkové skupině dětí.

Rok v naší MŠ je provázen tradicemi. Již tradičně pořádáme akce, jako jsou Zahradní slavnosti s opékáním buřtů, Drakiáda, Svatomartinský průvod se zamykáním lesa, Mikulášské nadílky s karnevalem, Vánoční dílny se zdobením perníčků, Tříkrálový průvod, Tradiční masopust, Vynášení mořeny a odemykání lesa, Velikonoční dílny, besídky ke Svátku matek, Pasování školáků a mnoho dalších. MŠ úzce spolupracuje s rodiči a většina akcí je určena pro celou rodinu.

MŠ má dlouhodobé zkušenosti s výukou anglického jazyka, která je pro všechny předškoláky zdarma. Pro  předškoláky je zavedena grafomotorická náprava s cvičením tchai ťi „Písmo jako vědomá stopa pohybu“, která je též zdarma. Každý rok je mimo jiné zajišťována  dopravní výchova na dopravním hřišti naší ZŠ. Pro děti 4-5 leté jsou zařazeny tvořivé činnosti v keramické dílně základní školy.

Předškolní děti přijaté do základní školy mají možnost zúčastňovat se v základní škole Školy nanečisto. Předškoláci tráví v dubnu až červnu každý měsíc jednu vyučovací hodinu v základní škole a vyzkoušejí si, jaké to je být školákem. I těm nejmenším dětem však nabízíme celou řadu projektů, které je formou prožitkového učení rozvíjí v různých oblastech poznání.

Pohádková země, kde děti hlouběji pronikají do klasických českých pohádek, Barevný rok zaměřený na orientaci v kalendářním roce, tradicích a slavnostech, Grafomotorika hrou, která pomáhá dětem zdokonalit správný úchop tužky, a konečně projekt Mluvím, mluvíš, mluvíme, eliminuje riziko, že se u dítěte v pozdějším věku objeví vady řeči. Zavádíme projekt Umění očima dětí, kdy se děti seznamují prostřednictvím různých aktivit a forem s moderním uměním. Výstupem projektu je závěrečná výstava dětských obrazů.

Rodiče, kteří mají zájem, se mohou zapojit do adaptačního programu, který probíhá již v červnu, a dítě tak má dost času si na MŠ zvyknout a hladce započít docházku.

Každý rok probíhají dny otevřených dveří, kdy si můžete naši MŠ prohlédnout. Budete mít možnost mluvit s paní učitelkami a vidět děti při běžných činnostech v MŠ. Pro rodiče dětí MŠ pořádáme také ukázkové hodiny Školy nanečisto, výuky anglického jazyka, grafomotorické nápravy aj.

Přijďte nás navštívit, těšíme se na vás!

Konzultační hodiny

V případě, že budou mít rodiče nějaké dotazy ohledně provozu MŠ nebo Školního vzdělávacího programu, mohou navštívit kmenové učitelky na třídách během konzultačních hodin. V tuto dobu mohou také pohovořit o výchovně vzdělávacích pokrocích svého dítěte. Je zde možnost nahlédnout do portfolia dítěte, případně si zapůjčit odbornou literaturu.

Konzultační hodiny se budou konat od měsíce října vždy první úterý v měsíci od 17:00 do 18.00 hodin po předešlé dohodě. Konzultace může proběhnout na žádost rodičů nebo na vyzvání pedagogů MŠ.

Omluvy absence dětí

telefon:  MŠ na ZŠ Chaplinovo nám. 1/615 – 605 354 943

MŠ Reniorova                                    – 721 275 634

e-mail: ms@zsbarr.cz

Doporučujeme

Intelekt svých dětí můžete rozvíjet i prostřednictvím této webové a facebookové stránky fortiq.cz.

Vstup pro rodiče

Provoz o vánočních prázdninách v roce 2019

12. 12. 2019

V době vánočních prázdnin 23. 12. 2019 – 5. 1. 2020 je přerušen provoz ZŠ, ŠJ, ŠD. Běžný provoz začíná 6.1. 2020. Děkujeme za pochopení! kolektiv ZŠ a MŠ Barrandov   Více

Vánoční turnaj ve florbalu a Vánoční sportovní den

9. 12. 2019

17.12. a 18.12.2O19 proběhne na naší škole už pátý Vánoční turnaj ve florbalu. Turnaj se odehrává ve florbalové hale ve sportovním areálu školy. Hraje se ve dvou dnech – jeden den soutěží žáci a žákyně 1. stupně (od 3. třídy), druhý den se utkají týmy tříd 2. stupně. Do vánočního turnaje se fakticky zapojují všichni… Více

Petr Jeřábek ve finále soutěže nezklamal!

6. 12. 2019

Petr Jeřábek z 8.B má za sebou úspěšné finálové kolo přírodovědné soutěže Pražský pramen, které se konalo na Gymnáziu Botičská. Bylo skutečně náročné, ale pestré a zajímavé. Finalisté si odnesli spoustu zážitků, mnoho nového se naučili  a poznali. Třídenní program byl ukončen  v pražské ZOO. Po zajímavé a komentované prohlídce se pak všichni pustili do náročného… Více