Informace pro rodiče

O naší MŠ

“ Dobří rodiče dávají dětem kořeny a křídla. Kořeny proto, aby věděly, kde jsou doma, a křídla proto, aby mohly odletět a zase se vrátit.“ Naše mateřská škola pomáhá rodičům kořeny rozvětvït, posílit a dětským křídlům pomáhá vyletět a vyzkoušet si, co se naučily.

Mateřská škola Renoirova 648, která je součástí ZŠ Barrandov, se nachází v těsné blízkosti Prokopského údolí. Může se pyšnit prostornou zahradou, která je vhodně vybavena pro hry dětí od tří do šesti let. Děti mohou využívat také dopravní a sportovní hřiště Základní školy Chaplinovo nám. 1/615. Třídy jsou děleny podle věku dětí a vybavení vždy odpovídá dané věkové skupině dětí.

Rok v naší MŠ je provázen tradicemi. Již tradičně pořádáme akce, jako jsou Zahradní slavnosti s opékáním buřtů, Drakiáda, Svatomartinský průvod se zamykáním lesa, Mikulášské nadílky s karnevalem, Vánoční dílny se zdobením perníčků, Tříkrálový průvod, Tradiční masopust, Vynášení mořeny a odemykání lesa, Velikonoční dílny, besídky ke Svátku matek, Pasování školáků a mnoho dalších. MŠ úzce spolupracuje s rodiči a většina akcí je určena pro celou rodinu.

MŠ má dlouhodobé zkušenosti s výukou anglického jazyka, která je pro všechny předškoláky zdarma. Pro  předškoláky je zavedena grafomotorická náprava s cvičením tchai ťi „Písmo jako vědomá stopa pohybu“, která je též zdarma. Každý rok je mimo jiné zajišťována  dopravní výchova na dopravním hřišti naší ZŠ. Pro děti 4-5 leté jsou zařazeny tvořivé činnosti v keramické dílně základní školy.

Předškolní děti přijaté do základní školy mají možnost zúčastňovat se v základní škole Školy nanečisto. Předškoláci tráví v dubnu až červnu každý měsíc jednu vyučovací hodinu v základní škole a vyzkoušejí si, jaké to je být školákem. I těm nejmenším dětem však nabízíme celou řadu projektů, které je formou prožitkového učení rozvíjí v různých oblastech poznání.

Pohádková země, kde děti hlouběji pronikají do klasických českých pohádek, Barevný rok zaměřený na orientaci v kalendářním roce, tradicích a slavnostech, Grafomotorika hrou, která pomáhá dětem zdokonalit správný úchop tužky, a konečně projekt Mluvím, mluvíš, mluvíme, eliminuje riziko, že se u dítěte v pozdějším věku objeví vady řeči. Zavádíme projekt Umění očima dětí, kdy se děti seznamují prostřednictvím různých aktivit a forem s moderním uměním. Výstupem projektu je závěrečná výstava dětských obrazů.

Rodiče, kteří mají zájem, se mohou zapojit do adaptačního programu, který probíhá již v červnu, a dítě tak má dost času si na MŠ zvyknout a hladce započít docházku.

Každý rok probíhají dny otevřených dveří, kdy si můžete naši MŠ prohlédnout. Budete mít možnost mluvit s paní učitelkami a vidět děti při běžných činnostech v MŠ. Pro rodiče dětí MŠ pořádáme také ukázkové hodiny Školy nanečisto, výuky anglického jazyka, grafomotorické nápravy aj.

Přijďte nás navštívit, těšíme se na vás!

Konzultační hodiny

V případě, že budou mít rodiče nějaké dotazy ohledně provozu MŠ nebo Školního vzdělávacího programu, mohou navštívit kmenové učitelky na třídách během konzultačních hodin. V tuto dobu mohou také pohovořit o výchovně vzdělávacích pokrocích svého dítěte. Je zde možnost nahlédnout do portfolia dítěte, případně si zapůjčit odbornou literaturu.

Konzultační hodiny se budou konat od měsíce října vždy první úterý v měsíci od 17:00 do 18.00 hodin po předešlé dohodě. Konzultace může proběhnout na žádost rodičů nebo na vyzvání pedagogů MŠ.

Omluvy absence dětí

telefon:  MŠ na ZŠ Chaplinovo nám. 1/615 – 605 354 943

MŠ Reniorova                                    – 721 275 634

e-mail: ms@zsbarr.cz

Doporučujeme

Intelekt svých dětí můžete rozvíjet i prostřednictvím této webové a facebookové stránky fortiq.cz.

Covid 19

Vstup pro rodiče

Prvních 14 dnů distanční výuky za námi, prázdniny před námi

23. 10. 2020

Vážení rodiče, milí žáci, máme za sebou prvních čtrnáct dnů distanční výuky. Bylo znát, že někteří mají natrénováno z jarního období a hladce vklouzli do další etapy výuky v době COVIDu. Všichni se snažíme přizpůsobit rychle se měnícím podmínkám výuky, studia, pracovního i rodinného života. Není to snadné pro nikoho z nás. Naše škola, stejně… Více

Sběr papíru dočasně přerušen

16. 10. 2020

Milí sběrači! Vzhledem k současné situaci rušíme  sběr papíru, který měl probíhat ve dnech 22. 10. a 23. 10. 2020. Mgr. Tomáš Nosek, Mgr. Zuzana Sýkorová Více

Nová organizace výuky od 14.10. do 30.10.

13. 10. 2020

Vážení rodiče, vzhledem k okolnostem si vás dovoluji informovat o nových, přísnějších opatřeních vlády,  týkajících se mj. také výuky a docházky do školy. Nová pravidla jsou platná do 1. 11. 2020, pak budou zveřejněna nová. Mateřská škola, včetně předškolních tříd bude plně v provozu. (Naproti tomu přípravná třída přechází na distanční výuku). Výuka 1. a 2. st. ZŠ… Více