Informace pro rodiče

O naší MŠ

“ Dobří rodiče dávají dětem kořeny a křídla. Kořeny proto, aby věděly, kde jsou doma, a křídla proto, aby mohly odletět a zase se vrátit.“ Naše mateřská škola pomáhá rodičům kořeny rozvětvït, posílit a dětským křídlům pomáhá vyletět a vyzkoušet si, co se naučily.

Mateřská škola Renoirova 648, která je součástí ZŠ Barrandov, se nachází v těsné blízkosti Prokopského údolí. Může se pyšnit prostornou zahradou, která je vhodně vybavena pro hry dětí od tří do šesti let. Děti mohou využívat také dopravní a sportovní hřiště Základní školy Chaplinovo nám. 1/615. Třídy jsou děleny podle věku dětí a vybavení vždy odpovídá dané věkové skupině dětí.

Rok v naší MŠ je provázen tradicemi. Již tradičně pořádáme akce, jako jsou Zahradní slavnosti s opékáním buřtů, Drakiáda, Svatomartinský průvod se zamykáním lesa, Mikulášské nadílky s karnevalem, Vánoční dílny se zdobením perníčků, Tříkrálový průvod, Tradiční masopust, Vynášení mořeny a odemykání lesa, Velikonoční dílny, besídky ke Svátku matek, Pasování školáků a mnoho dalších. MŠ úzce spolupracuje s rodiči a většina akcí je určena pro celou rodinu.

MŠ má dlouhodobé zkušenosti s výukou anglického jazyka, která je pro všechny předškoláky zdarma. Pro  předškoláky je zavedena grafomotorická náprava s cvičením tchai ťi „Písmo jako vědomá stopa pohybu“, která je též zdarma. Každý rok je mimo jiné zajišťována  dopravní výchova na dopravním hřišti naší ZŠ. Pro děti 4-5 leté jsou zařazeny tvořivé činnosti v keramické dílně základní školy.

Předškolní děti přijaté do základní školy mají možnost zúčastňovat se v základní škole Školy nanečisto. Předškoláci tráví v dubnu až červnu každý měsíc jednu vyučovací hodinu v základní škole a vyzkoušejí si, jaké to je být školákem. I těm nejmenším dětem však nabízíme celou řadu projektů, které je formou prožitkového učení rozvíjí v různých oblastech poznání.

Pohádková země, kde děti hlouběji pronikají do klasických českých pohádek, Barevný rok zaměřený na orientaci v kalendářním roce, tradicích a slavnostech, Grafomotorika hrou, která pomáhá dětem zdokonalit správný úchop tužky, a konečně projekt Mluvím, mluvíš, mluvíme, eliminuje riziko, že se u dítěte v pozdějším věku objeví vady řeči. Zavádíme projekt Umění očima dětí, kdy se děti seznamují prostřednictvím různých aktivit a forem s moderním uměním. Výstupem projektu je závěrečná výstava dětských obrazů.

Rodiče, kteří mají zájem, se mohou zapojit do adaptačního programu, který probíhá již v červnu, a dítě tak má dost času si na MŠ zvyknout a hladce započít docházku.

Každý rok probíhají dny otevřených dveří, kdy si můžete naši MŠ prohlédnout. Budete mít možnost mluvit s paní učitelkami a vidět děti při běžných činnostech v MŠ. Pro rodiče dětí MŠ pořádáme také ukázkové hodiny Školy nanečisto, výuky anglického jazyka, grafomotorické nápravy aj.

Přijďte nás navštívit, těšíme se na vás!

Konzultační hodiny

V případě, že budou mít rodiče nějaké dotazy ohledně provozu MŠ nebo Školního vzdělávacího programu, mohou navštívit kmenové učitelky na třídách během konzultačních hodin. V tuto dobu mohou také pohovořit o výchovně vzdělávacích pokrocích svého dítěte. Je zde možnost nahlédnout do portfolia dítěte, případně si zapůjčit odbornou literaturu.

Konzultační hodiny se budou konat od měsíce října vždy první úterý v měsíci od 17:00 do 18.00 hodin po předešlé dohodě. Konzultace může proběhnout na žádost rodičů nebo na vyzvání pedagogů MŠ.

Omluvy absence dětí

telefon:  MŠ na ZŠ Chaplinovo nám. 1/615 – 605 354 943

MŠ Reniorova                                    – 721 275 634

e-mail: ms@zsbarr.cz

Doporučujeme

Intelekt svých dětí můžete rozvíjet i prostřednictvím této webové a facebookové stránky fortiq.cz.

Vstup pro rodiče

Návrat do školy – kdy a jak VIII. ? – 2. stupeň, úprava

29. 5. 2020

Milé žákyně a milí žáci, vážení rodiče, před pár dny jsme informovali o nástupu dětí 2. stupně do škol. Mezitím však došlo k rozvolnění pokynů, což výrazně zjednodušuje situaci. Upravili jsme tedy již připravený program a třídní učitelé budou nejpozději v pondělí 1.6. informovat své žáky o detailech. V pondělí 8. 6. se nejdříve setkáte… Více