Informace pro rodiče

O naší MŠ

“ Dobří rodiče dávají dětem kořeny a křídla. Kořeny proto, aby věděly, kde jsou doma, a křídla proto, aby mohly odletět a zase se vrátit.“ Naše mateřská škola pomáhá rodičům kořeny rozvětvït, posílit a dětským křídlům pomáhá vyletět a vyzkoušet si, co se naučily.

Mateřská škola Renoirova 648, která je součástí ZŠ Barrandov, se nachází v těsné blízkosti Prokopského údolí. Může se pyšnit prostornou zahradou, která je vhodně vybavena pro hry dětí od tří do šesti let. Děti mohou využívat také dopravní a sportovní hřiště Základní školy Chaplinovo nám. 1/615. Třídy jsou děleny podle věku dětí a vybavení vždy odpovídá dané věkové skupině dětí.

Rok v naší MŠ je provázen tradicemi. Již tradičně pořádáme akce, jako jsou Zahradní slavnosti s opékáním buřtů, Drakiáda, Svatomartinský průvod se zamykáním lesa, Mikulášské nadílky s karnevalem, Vánoční dílny se zdobením perníčků, Tříkrálový průvod, Tradiční masopust, Vynášení mořeny a odemykání lesa, Velikonoční dílny, besídky ke Svátku matek, Pasování školáků a mnoho dalších. MŠ úzce spolupracuje s rodiči a většina akcí je určena pro celou rodinu.

MŠ má dlouhodobé zkušenosti s výukou anglického jazyka, která je pro všechny předškoláky zdarma. Pro  předškoláky je zavedena grafomotorická náprava s cvičením tchai ťi „Písmo jako vědomá stopa pohybu“, která je též zdarma. Každý rok je mimo jiné zajišťována  dopravní výchova na dopravním hřišti naší ZŠ. Pro děti 4-5 leté jsou zařazeny tvořivé činnosti v keramické dílně základní školy.

Předškolní děti přijaté do základní školy mají možnost zúčastňovat se v základní škole Školy nanečisto. Předškoláci tráví v dubnu až červnu každý měsíc jednu vyučovací hodinu v základní škole a vyzkoušejí si, jaké to je být školákem. I těm nejmenším dětem však nabízíme celou řadu projektů, které je formou prožitkového učení rozvíjí v různých oblastech poznání.

Pohádková země, kde děti hlouběji pronikají do klasických českých pohádek, Barevný rok zaměřený na orientaci v kalendářním roce, tradicích a slavnostech, Grafomotorika hrou, která pomáhá dětem zdokonalit správný úchop tužky, a konečně projekt Mluvím, mluvíš, mluvíme, eliminuje riziko, že se u dítěte v pozdějším věku objeví vady řeči. Zavádíme projekt Umění očima dětí, kdy se děti seznamují prostřednictvím různých aktivit a forem s moderním uměním. Výstupem projektu je závěrečná výstava dětských obrazů.

Rodiče, kteří mají zájem, se mohou zapojit do adaptačního programu, který probíhá již v červnu, a dítě tak má dost času si na MŠ zvyknout a hladce započít docházku.

Každý rok probíhají dny otevřených dveří, kdy si můžete naši MŠ prohlédnout. Budete mít možnost mluvit s paní učitelkami a vidět děti při běžných činnostech v MŠ. Pro rodiče dětí MŠ pořádáme také ukázkové hodiny Školy nanečisto, výuky anglického jazyka, grafomotorické nápravy aj.

Přijďte nás navštívit, těšíme se na vás!

Konzultační hodiny

V případě, že budou mít rodiče nějaké dotazy ohledně provozu MŠ nebo Školního vzdělávacího programu, mohou navštívit kmenové učitelky na třídách během konzultačních hodin. V tuto dobu mohou také pohovořit o výchovně vzdělávacích pokrocích svého dítěte. Je zde možnost nahlédnout do portfolia dítěte, případně si zapůjčit odbornou literaturu.

Konzultační hodiny se budou konat od měsíce října vždy první úterý v měsíci od 17:00 do 18.00 hodin po předešlé dohodě. Konzultace může proběhnout na žádost rodičů nebo na vyzvání pedagogů MŠ.

Omluvy absence dětí

telefon:  MŠ na ZŠ Chaplinovo nám. 1/615 – 605 354 943

MŠ Reniorova                                    – 721 275 634

e-mail: ms@zsbarr.cz

Doporučujeme

Intelekt svých dětí můžete rozvíjet i prostřednictvím této webové a facebookové stránky fortiq.cz.

Vstup pro rodiče

Konverzace a přednášky pro cizince v češtině

Další informace naleznete zde. Více

Volba další vzdělávací cesty pro žáky 9. tříd aneb testy profesní orientace

10. 10. 2019

Pedagogicko-psychologická poradna pro Prahu 5 i v tomto školním roce nabízí našim žákům 9. tříd pomoc s výběrem dalšího vzdělávání. Skupinové vyšetření proběhlo 9. a 10. října 2019 v prostorách školy a je určeno žákům, kteří uvažují o dalším studiu na gymnáziu nebo na střední odborné škole. Výsledky budou sdělovány při individuální konzultaci s žákem… Více

Podzimní prázdniny se blíží!

10. 10. 2019

Od pondělí 28.10. do pátku 1.11. 2019 nebude probíhat výuka v naší škole. 28. říjen je státním svátkem, kdy si připomínáme vznik samostatného československého státu v roce 1918. Na 29. a 30. října jsou vyhlášeny MŠMT dvoudenní podzimní prázdniny a na dny 31.10. a 1.11. 2019 v souladu s § 24 zákona 561/2004 Sb. o… Více