Podrobnosti o  třídách

Broučci (2–3 roky)

• Třída je otevřena v počtu dvaceti dětí, dvou kmenových učitelek a dvou chův.
  • Provoz této třídy je  od 8:00 do 17:00 h. Děti se scházejí od 8:00 do 8:30 h, doba příchodu je zkrácena na minimum, aby batolata měla, co nejvíce klidu a pohody.
  • U batolat je nutný dostatečný, bezpečný prostor pro pohyb dětí (jejich pohyby jsou ještě nedostatečně koordinované). Celkově potřebují více pohybu. Vybavení nábytkem a ostatním zařízením je v souladu s antropometrickými požadavky. Nezbytný je přebalovací pult, odpadkový koš na pleny a hygienické ubrousky, dudlíkovač, prostory pro náhradní oblečení, pleny a jiné hygienické potřeby.
  • Nabídka herních prvků ve třídě i na zahradě má svá specifika s ohledem k ne tříletým dětem. Součástí vybavení třídy je multifunkční auto pro celkový rozvoj dětí a koutek s průlezem pro rozvoj hrubé i jemné motoriky a relaxaci.
  • Důležitým prvkem ve třídě Broučci jsou tzv. relaxační plochy. Tyto děti potřebují a vyžadují více odpočinku v průběhu celého dne.
  • Děti jsou od dvou let vedeny ke správnému grafomotorickému vývoji, který podporujeme vhodnými výtvarnými pomůckami pro tento věk, kde převládá dlaňový úchop.
  • Již od batolat probíhá výuka jógy pro děti – klidné dýchání, pozice, relaxace a seznámení s komunitním kruhem, kde se děti učí vzájemné důvěře a zklidnění.

Zajíčci (2, 5–4 roky)

• Ve třídě s touto věkovou skupinou jsou dvě kmenové učitelky a dvě chůvy.
  • Dostatečný, bezpečný prostor pro pohyb dětí ve třídě, vzhledem k věku dětí.
  • Třída je vybavena přebalovacím pultem, odpadkovým košem na pleny a hygienické ubrousky, dudlíkovačem, prostory pro náhradní oblečení, pleny a jiné hygienické potřeby.
  • Nabídka herních prvků ve třídě i na zahradě má svá specifika s ohledem k ne tříletým dětem. Herní prvky jsou zde pro ne tříleté děti, ale i pro děti starší. I tato třída je vybavena koutkem s průlezem pro rozvoj hrubé i jemné motoriky a relaxaci.
  • I zde se využívají relaxační plochy pro odpočinek v průběhu celého dne.
  • Nabídka k vývoji grafomotoriky je zde ve třídě od dlaňového úchopu po úchop prstový.
  • V každé třídě od batolat probíhá výuka dětské jógy a seznámení s komunitním kruhem (prevence před patologickými jevy).
  • Třída je vybavena „interaktivní pomůckou“ Magic box.

Medvíďata (3–4 roky)

• Dostatečný prostor pro pohyb i relaxaci dětí.
  • Třída je vybavena grafomotorickým koutkem – výtvarné stojany, výtvarné pomůcky pro dlaňový i prstový úchop, herní prvky pro rozvoj grafomotoriky; „interaktivní pomůckou“ Magic box.
  • Relaxační plochy pro odpočinek pro využití ve volných hrách.
  • Součástí třídy je koutek s průlezem pro rozvoj hrubé i jemné motoriky a relaxaci, který je obohacen o nerovné plochy podporující stabilitu a koordinaci pohybu dětí.
  • Pokračování ve výuce jógy a komunitním kruhu.

Tygříci (4–5 let)

• Třída je vybavena interaktivní tabulí, herním patrem, herním koutkem pro objevy a pokusy.
  • Tygříci navštěvují v průběhu roku tvoření keramiky.
  • Stále probíhá rozvoj grafomotoriky vhodnými pomůckami pro danou věkovou skupinu.
  • Ve třídě Tygříci probíhá od druhého pololetí, seznámení s anglickým jazykem metodou CLIL v průběhu výchovně vzdělávacích činností.
  • Výuka dětské jógy – dechová cvičení, pozice, relaxace.
  • Komunitní kruhy jako prevence před patologickými jevy.

Berušky, Veverky (5–6 let)

• Povinné předškolní vzdělávání probíhá na ZŠ v prostorách MŠ.
  • Vybavení i hry třídy odpovídají požadavkům pro výchovně vzdělávací činnosti dětí v povinném předškolním vzdělávání.
  • Součástí prostorů je prostorná tělocvična s grafomotorickými prvky.
  • V povinném předškolním roce probíhá rozvoj grafomotoriky dětí – „Písmo jako vědomá stopa pohybu“ – cvičení a malování s prvky tchaj – ťi podle akademické malířky Táni Svatošové.
  • Dále pokračuje výuka dětské jógy – dechové techniky, jógové pozice, relaxace.
  • Komunitní kruhy jako prevence patologických jevů.
  • Výuka anglického jazyka jednou týdně, metoda CLIL, která probíhá v průběhu celého týdne.
  • Od druhého pololetí děti s povinnou školní docházkou možnost navštěvují „Školu nanečisto“, kde probíhá zkušební výuka ve třídách ZŠ s paní učitelkami prvních tříd.

Covid 19

Vstup pro rodiče

Anketa městské části Praha 5 – hlasování v prostorách naší školy

1. 10. 2020

Městská část  Praha 5 bude ve dnech od 1.10 do 23.10 pořádat anketu o strategickém plánu udržitelného rozvoje MČ pro období 2020–2030. V naší škole budeme umístěna hlasovací urna ve vestibulu školy. Cílem ankety je zjistit názory občanů městské části, jakým směrem se v následujících letech vydat, a to cestou udržitelného rozvoje. Více

Drakiáda

1. 10. 2020

Všechny srdečně zveme na Drakiádu, která se bude konat ve školní družině. Akce proběhne 20/10/2020, od 14 do 15 hod. Místo konání: Školní hřiště. Na Vaši účast se těší  paní vychovatelky.         Více

Jak postupovat při ztrátě hesla do Bakaláře?

25. 9. 2020

Jak postupovat při ztrátě hesla do Bakaláře? Mílí žáci, vážení rodiče. Změnit heslo do Bakaláře je možné pomocí webové aplikace. Jak postupovat?  1) Po zobrazení stránky https://zsbarr.bakalari.cz/login klikněte na Zapomenuté heslo. 2)  Napište svůj email, který máte u nás ve škole uvedený pro komunikaci se školou. 3)  Na uvedeném emailu očekávejte zprávu, ve které bude… Více