Projektové dny 29. - 31. 5. 2013

Vloženo 30. 05. 2013

Téma:

Barrandov, Praha – můj domov

Nejdříve pedagogové vymýšleli téma, které by bylo vhodné pro všechny věkové kategorie, poté přemýšleli nad organizací, zajišťovali exkurze, propracovávali nápady…a pak to vypuklo. Žáci se dobrovolně zapsali do dílny, které je zaujala, čímž vznikly koedukované věkové skupiny.

Dva dny žáci naší školy poznávali a objevovali něco z toho, co se skrývá pod názvem „Barrandov, Praha – můj domov“. Názvy některých dílen můžou napovědět, čím vším se žáci zabývali.

Historie:

Pražské pověsti, Pohádková Praha, Po stopách Karla IV., Historie Barrandova a Hlubočep.

Současnost:

Když se řekne Barrandov, Známé osobnosti Prahy 5 a jejich potomci, Kam se veze doprava, Sportovní vyžití na Barrandově.

Chapliňák – školní časopis tematicky zaměřený na projektové dny.

Příroda:

Příroda v Prokopském údolí, Přírodní parky Prahy, Naučné přírodní stezky Prahy, Poznáváme břehy Vltavy.

Kultura:

Secesní Praha, Karlův most – legenda mezi pražskými mosty, Britské a americké stopy v Praze, výmalba zdí chodby 3. patra podle vlastních návrhů.

Třetí den žáci prezentovali své výsledky práce ostatním skupinám…a zhlédli jsme divadelní představení 1. ročníku, seznámili jsme se se strašidýlky Prokopského údolí, prohlédli jsme si Lesní patra, obdivovali jsme model Hlubočepského viaduktu, počítačové prezentace historie a současnosti Barrandova, secesní obrazy inspirované A. Muchou…a mnoho dalšího.

Všechny výtvory jsou vystaveny v prostorách školy a na webových stránkách školy. Podívejte, stojí to za to.

PO STOPÁCH KARLA IV. Projekt 4. ročníku - text

Po stopách Karla IV. - 4.A

Po stopach Karla IV. - 4.B

Po stopách Karla IV. - 4.C