Spolek rodičů při ZŠ a MŠ Barrandov

e-mail:  spolekchaplinak@seznam.cz

web: http://spolekchaplinak.webnode.cz

O nás
Občanské sdružení Spolek rodičů při ZŠ a MŠ Barrandov vzniklo v červnu 2013 s cílem zahájit cestu k partnerské spolupráci mezi vedením školy, učiteli, rodiči a dětmi a podílet se na vytváření prostředí, ve kterém by se všichni cítili dobře a bezpečně.

Uvítáme mezi námi další rodiče, kteří se zajímají o vzdělání svých dětí a občanský život na Barrandově.

Naše cíle a naše činnost
• schůzky rady Spolku rodičů s vedením školy několikrát ročně přístupné všem rodičům
• informovanost – vytváření komunikačních kanálů k obousměrnému přenosu informací mezi školou a rodiči (webové stránky, nástěnka ve vestibulu školy, komunikace s třídními důvěrníky i ostatními rodiči e-mailem anebo jinak,).
• výběr finančních příspěvků od rodičů a finanční podpora školy (Spolek přispívá na materiál a akce určené pro žáky všech ročníků, může podpořit i jiné projekty – např. vycházející z námětů od žáků)
• snaha získat alespoň část rodičů pro jakoukoli formu a míru spoluúčasti na dění ve škole
• snaha o získání grantů a příspěvků
• podpora projektů a cílů školy (např. ekologické záměry, komunitní akce).
• komunitní akce k podpoře sousedských vztahů na Barrandově – Vánoční či velikonoční dílny pro děti a rodiče, bazary apod.
• kontrola jídel ve školní jídelně a snaha o zlepšení kvality stravování
• prezentace Spolku rodičů a spolupráce při budování dobrého jména školy

Placení příspěvků

Vážení rodiče,
prosíme Vás o zaplacení členského příspěvku, který je 350 Kč za jednoho žáka na školní rok. (stejná výše jako v předchozích letech)

Příspěvek prosíme uhraďte na číslo účtu: 2001465618 / 2010. Do zprávy pro příjemce uveďte celé jméno Vašeho dítěte a třídu. Děkujeme.

Tyto příspěvky budou použity k nadstandardní podpoře žáků školy a k dalším projektům, které nám můžete sami navrhnout. Vždy se vrátí Vašim dětem, ať už v jakékoli formě.

Důvody, proč platit příspěvky:

* může být za ně pořízeno vybavení, učební pomůcky a zlepšováno prostředí školy (pomůcky pro aktivní relaxaci, vybavení pro sport, odměny v různých soutěžích, výtvarný materiál, interaktivní učebnice, knihy, časopisy, PC programy)
* díky příspěvkům je možné organizovat zajímavé kurzy pro všechny žáky školy s přihlédnutím k jejich konkrétnímu věku  např. kurzy první pomoci se záchranáři,  přírodovědné předměty netradičními metodami (například ÚDiF – Úžasné divadlo fyziky)

* mohou sloužit k podpoře projektů školy, se kterými se ztotožníme
* mohou sloužit k podpoře efektivnějšího vzdělávání pro všechny děti a k vytváření příjemného prostředí pro všechny účastníky vzdělávacího procesu (více v menu Naše cíle)
* mohou být základem pro žádosti o granty (z grantů, příspěvků státních i nestátních institucí, z vlastní činnosti a od sponzorů se snažíme získávat další finance)

ROZDĚLENÍ PŘÍSPĚVKŮ
Podrobné rozdělení příspěvků z předchozích školních let naleznete v rubrice Výroční zpráva.

Další důležité informace o činnosti spolku, včetně aktualit zápisů ze schůzí a valných hromad najdete na webu spolku.

Distanční výuka

Vstup pro rodiče

Krajské kolo Olympiády v českém jazyce

15. 4. 2021

Dne 6.4. 2021 uspořádal DDM Praha 2 krajské kolo Olympiády v českém jazyce. ZŠ Barrandov měla v tomto těžkém klání zastoupení prostřednictvím Míši Hospodské z 9.A, která změřila síly a porovnala své znalosti a dovednosti s ostatními vrstevníky.  Konkurence byla opravdu veliká, většina účastníků pocházela z řad gymnázií. Míša se náročné zkoušky vůbec nezalekla a… Více

70. ročník Matematické olympiády zná své vítěze

13. 4. 2021

Dne 31.3. 2021 se konalo obvodní kolo Matematické olympiády, které pořádal  DDM Praha 5. ZŠ Barrandov reprezentovala Klára Doležalová ze 6.A, která se ve své kategorii Z6 umístila na skvělém 3. místě. Moc Kláře gratulujeme k výbornému výsledku a děkuje za reprezentaci školy. Více

Projektový den na prvním stupni. A jak to dopadlo?

12. 4. 2021

Milé děti a rodiče. Zajímá Vás, kolik kilometrů jsme našlapali v rámci projektu? Podařilo  se nám obejít Českou republiku nebo jsme ji dokonce zdolali i dvakrát? Uvidíme po sečtení vašich ušlých kilometrů. Vyhlašujeme soutěž o nejlepší odhad. Ve vestibulu školy bude od 13. 4.  do 23. 4. umístěna krabice, kam můžete házet své odhady. Děti… Více