C´est la vie

11. 3. 2019  |  Školní aktuality

Naše škola spolupracuje v rámci preventivních programů i s organizací „Člověk v tísni“. Tentokráte lektoři zamířili do 9. tříd. Celý projekt je začleněn do kariérního poradenství a navozuje prostředí reality, která na žáky čeká v dalších letech. Celý program trvá 4 vyučovací hodiny a jednotlivá stanoviště jsou věnována různým situacím, které život může člověku přinést.

A reakce našich deváťáků:

„Z celé akce mám dobrý dojem. Dostalo se nám hodně užitečných rad do života. Užila jsem si hodně zábavy i poučení. Nejlepší prevence na 2. stupni!“

„Program se mi líbil. Rozhodně nám ukázal, že život bez podpory rodičů – finanční – není lehký. Hodně mě to bavilo.“

„Tato prevence se mi líbila, protože během 4 hodin se vytvořila pohodová atmosféra. Lektoři dokázali zaujmout.“

„Bylo to opravdu zábavné! Vyzkoušela jsem si, co mě může potkat v reálném světě. Kdybych předvedla to, co jsme hráli, asi už bych byla bez peněz.“

„Akce se vyvedla. Mile mě překvapila. Lektoři byli příjemní, ale nemohlo se jim vždy věřit – vše si musel člověk přečíst, než něco podepsal.“

„Akce se mi líbilo. Příjemnou změnou byla hra, kde jsme si mohli vše vyzkoušet, zažít – podepisovali jsme smlouvy, vše jsme si důkladně pročítali, aby nás někdo nenapálil. Myslím, že program je velice přínosný.“

Vstup pro rodiče

Škola v přírodě – Jizbice

20. 5. 2019

Třídy 1. A, 2. A, 3. B Žáci dojeli v pořádku. Vedení školy Více

Třídní schůzky 21.5.2019

17. 5. 2019

Třídní schůzky se konají v úterý 21. 5.2019 od 17:30 hodin v kmenových třídách. Setkání se zástupci tříd s vedením školy, zástupci Spolku rodičů a Školské rady se koná v úterý 21.5.2019 od 16:30 hodin v kinosálu školy. Pokud máte nějaké dotazy, připomínky, návrhy, pište již nyní na adresu reditel@zsbarr.cz   Těšíme se na vás! Více

Srdíčkové dny – pomáhejte s námi!

13. 5. 2019

I vy můžete podpořit charitativní prodej nákupem výrobků v úterý 21. 5.  před třídními schůzkami v 17:10 – 17:25. Děti ve škole si budou moci vybrat z bohaté nabídky drobných předmětů následující den, ve středu 22. 5., o velkých přestávkách. Více o organizaci „Život dětem“ naleznete zde. Více