C´est la vie

11. 3. 2019  |  Školní aktuality

Naše škola spolupracuje v rámci preventivních programů i s organizací „Člověk v tísni“. Tentokráte lektoři zamířili do 9. tříd. Celý projekt je začleněn do kariérního poradenství a navozuje prostředí reality, která na žáky čeká v dalších letech. Celý program trvá 4 vyučovací hodiny a jednotlivá stanoviště jsou věnována různým situacím, které život může člověku přinést.

A reakce našich deváťáků:

„Z celé akce mám dobrý dojem. Dostalo se nám hodně užitečných rad do života. Užila jsem si hodně zábavy i poučení. Nejlepší prevence na 2. stupni!“

„Program se mi líbil. Rozhodně nám ukázal, že život bez podpory rodičů – finanční – není lehký. Hodně mě to bavilo.“

„Tato prevence se mi líbila, protože během 4 hodin se vytvořila pohodová atmosféra. Lektoři dokázali zaujmout.“

„Bylo to opravdu zábavné! Vyzkoušela jsem si, co mě může potkat v reálném světě. Kdybych předvedla to, co jsme hráli, asi už bych byla bez peněz.“

„Akce se vyvedla. Mile mě překvapila. Lektoři byli příjemní, ale nemohlo se jim vždy věřit – vše si musel člověk přečíst, než něco podepsal.“

„Akce se mi líbilo. Příjemnou změnou byla hra, kde jsme si mohli vše vyzkoušet, zažít – podepisovali jsme smlouvy, vše jsme si důkladně pročítali, aby nás někdo nenapálil. Myslím, že program je velice přínosný.“

Vstup pro rodiče

Nashledanou první třído!

4. 7. 2019

Dnes jsme se rozdánim vysvědčení rozloučili s první třídou. Těšíme se na prázdniny, ale i na to, že už budeme druháci. Všem přejeme krásné prázdniny, mnoho zážitků a dobrodružství. Nesmíme zapomenout na každodenní čtení. I já, třídní učitelka 1. C,Vám  přeji krásnou dovolenou a spoustu nevšedních zážitků s Vašimi dětmi. Věra Jenšíková Více