Jak zahájíme?

27. 8. 2020  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Vážení rodiče,

prázdniny utekly jako voda a před vašimi dětmi i vámi samotnými je další školní rok. Ten loňský nebyl jednoduchý a zřejmě ani ten příští nám situaci příliš neulehčí. Naše škola – učitelský sbor, asistentky pedagoga, vychovatelky i všichni provozní zaměstnanci – jsou připraveni zahájit ho co nejlépe.

Připravili jsme školu na příchod vašich dětí tak, aby se cítily dobře a rády do ní chodily. Situaci komplikuje existence COVID-19, nyní však lépe víme, co nás čeká a jak reagovat. Manuál MŠMT zřetelně rozlišuje, která opatření jsou závazná a která doporučená v rámci možností školy. Nemáme problém jeho požadavky dodržet. O všech aktuálních změnách vás budeme informovat na webových stránkách školy.

Jedno víme jistě: jsme připraveni na distanční výuku v různých formách, bude-li třeba ji zavést. Z nařízení MŠMT bude povinná, a proto vás prosíme, abyste zvážili nákup potřebné techniky pro vaše děti. Z důvodu videokonferencí by bylo vhodné, aby děti disponovaly jednoduchým tabletem nebo notebookem, případně sluchátky s mikrofonem. Budete-li potřebovat poradit, obraťte se prosím na třídní učitele.

Po celý školní rok budeme potřebovat vaši spolupráci – bez ní se neobejdeme. Snažíme se vést děti k samostatnosti a zodpovědnosti za jejich činy. Prosíme vás o totéž ve vašem rodinném životě. Jen společnými silami se vzájemným pochopením jsme schopni projít zkouškami, které nás čekají. Nezapomeňte, že v naší škole funguje aktivní Spolek rodičů Chapliňák. Neváhejte se do něj zapojit v zájmu svých dětí.

Na našich stránkách budete postupně nalézat seznam sešitů k zakoupení, seznam dětí 1. tříd a případně další nezbytné informace. Nejbližší důležitý termín je kromě 1. září také úterý 8. září, kdy od 16 hodin proběhne burza kroužků v jídelně školy. Novinek bude letos poměrně hodně. O většině z nich budete informováni na rodičovských schůzkách, které proběhnou 15. 9. v 17 hodin. Předcházet jim bude schůzka třídních důvěrníků v 16.30 h. Od 17.30 h. do 18.30 h. budete mít možnost volit své zástupce do Školské rady a mezi 17.30 h. a 19.00 h. přijít vypít kávu, občerstvit se a popovídat si s jinými rodiči, stejně jako s učiteli v rodičovské kavárně. Srdečně vás tímto zvu.

Přeji dobré vykročení do další etapy školního vzdělávání vašich ratolestí.

Mgr. Veronika Holíková

Covid 19

Vstup pro rodiče

Anketa městské části Praha 5 – hlasování v prostorách naší školy

1. 10. 2020

Městská část  Praha 5 bude ve dnech od 1.10 do 23.10 pořádat anketu o strategickém plánu udržitelného rozvoje MČ pro období 2020–2030. V naší škole budeme umístěna hlasovací urna ve vestibulu školy. Cílem ankety je zjistit názory občanů městské části, jakým směrem se v následujících letech vydat, a to cestou udržitelného rozvoje. Více

Drakiáda

1. 10. 2020

Všechny srdečně zveme na Drakiádu, která se bude konat ve školní družině. Akce proběhne 20/10/2020, od 14 do 15 hod. Místo konání: Školní hřiště. Na Vaši účast se těší  paní vychovatelky.         Více

Jak postupovat při ztrátě hesla do Bakaláře?

25. 9. 2020

Jak postupovat při ztrátě hesla do Bakaláře? Mílí žáci, vážení rodiče. Změnit heslo do Bakaláře je možné pomocí webové aplikace. Jak postupovat?  1) Po zobrazení stránky https://zsbarr.bakalari.cz/login klikněte na Zapomenuté heslo. 2)  Napište svůj email, který máte u nás ve škole uvedený pro komunikaci se školou. 3)  Na uvedeném emailu očekávejte zprávu, ve které bude… Více