Obrovský sportovní úspěch žáků 2. a 3. tříd ve finále 10. ročníku Dětského fotbalového poháru

5. 10. 2020  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Velikého úspěchu dosáhli naši žáci 2. a 3. tříd ve finále jubilejního 10. ročníku Dětského fotbalového poháru. Cesta do finále byla velmi dlouhá a náročná. Týmy musely zvládnout nevyzpytatelná základní kola a poté i náročná a vyrovnaná semifinále.

Soutěž byla zahájena už v loňském školním roce. Zapojeno do ní bylo 63 základních škol z celé Prahy. Naši žáci svojí výbornou kondicí a dovednostmi postoupili 10. března až do celopražského finále mezi 8 nejlepších škol z celé Prahy. Finále se však nekonalo, soutěž byla z důvodu uzavření škol přerušena.

V letošním školním roce se začalo hovořit o jejím dokončení a v polovině září přišla zpráva, že se soutěž dohraje. Termín byl sice šibeniční, ale chuť dotáhnout úspěšnou cestu až do konce zvítězila. Pustili jsme se do přípravy, při které nám velice pomohl fotbalový trenér p. Tregler. Ve čtvrtek 24. září jsme vyrazili do finálního zápolení, které se konalo za zvýšených hygienických opatření ve venkovním prostředí sportovního areálu FC Háje Jižní Město. Finále nabídlo neskutečnou podívanou. Utkání se hrála v rychlém tempu a šance střídala šanci. Týmy si nic nedarovaly a urputně bojovaly o každý míč.

Náš tým ve složení Illarion Lumey, Jakub Hasal, Matěj Starec, Michal Vojtěch, Martin Tregler, Max Dittmann a Daniel Secký obsadil nádherné 3. místo, což je obrovský úspěch pro žáky i pro celou školu.

Gratulujeme fotbalistům za vzornou reprezentaci školy, za čestné a sportovní chování, které bylo rozhodčími v závěru turnaje velice kladně hodnoceno.

Přejeme jim mnoho dalších sportovních a osobních úspěchů.

Věra Jenšíková

Covid 19

Vstup pro rodiče

Sběr papíru dočasně přerušen

16. 10. 2020

Milí sběrači! Vzhledem k současné situaci rušíme  sběr papíru, který měl probíhat ve dnech 22. 10. a 23. 10. 2020. Mgr. Tomáš Nosek, Mgr. Zuzana Sýkorová Více

Nová organizace výuky od 14.10. do 30.10.

13. 10. 2020

Vážení rodiče, vzhledem k okolnostem si vás dovoluji informovat o nových, přísnějších opatřeních vlády,  týkajících se mj. také výuky a docházky do školy. Nová pravidla jsou platná do 1. 11. 2020, pak budou zveřejněna nová. Mateřská škola, včetně předškolních tříd bude plně v provozu. (Naproti tomu přípravná třída přechází na distanční výuku). Výuka 1. a 2. st. ZŠ… Více

Organizace výuky od 12. do 30. října 2020

9. 10. 2020