Vánoční turnaj ve florbalu a Vánoční sportovní den

9. 12. 2019  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

17.12. a 18.12.2O19 proběhne na naší škole už pátý Vánoční turnaj ve florbalu. Turnaj se odehrává ve florbalové hale ve sportovním areálu školy. Hraje se ve dvou dnech – jeden den soutěží žáci a žákyně 1. stupně (od 3. třídy), druhý den se utkají týmy tříd 2. stupně.

Do vánočního turnaje se fakticky zapojují všichni žáci soutěžících tříd – buď jako hráči nebo jako diváci. Nechybí jednotné oblečení, na kterém se týmy dohodnou, název týmu ani týmový pokřik. Turnaje řídí zkušení rozhodčí. Atmosféra na hřišti je srovnatelná s vrcholovými soutěžemi, i když technika za nimi pokulhává.

Diváci mají připravené transparenty i pokřiky podporující hrající družstva.

V každé kategorii jsou hráči na 1. – 3. místě dekorováni medailemi a odměněni drobnou sportovní cenou.  Drobnou sladkostí jsou odměněny i kolektivy tříd, které dodržují všechna sportovní i divácká pravidla.

Turnaj upevňuje nejen zájem dětí o sportovní aktivity, ale vychovává i diváky a fanoušky jednotlivých družstev. Do turnaje jsou tak vtaženy celé třídní kolektivy.

Pro žáky přípravné třídy a žáky prvních a druhých tříd je připraven v tělocvičnách školy Vánoční sportovní den, při kterém se děti v rámci třídních kolektivů utkají v netradičních sportovních disciplínách. Všichni, kteří zvládnou alespoň jednu aktivitu, budou odměněni netradiční medailí.

Vánoční turnaj ve florbalu a Vánoční sportovní den jsou na naší škole již tradicí a žáci si je už automaticky spojují s adventním časem.

Těšíme se na sportovní klání!

Věra Jenšíková

Vstup pro rodiče

Informace pro rodiče prvňáčků

15. 7. 2020