Vysvědčení na dohled

16. 6. 2020  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality  |  Úřední deska

Milí rodiče, milí žáci,

2. pololetí tohoto školního roku bylo svérázné. Běžným způsobem jsme se ve škole setkávali pouze měsíc a půl, z toho jsme si týden odkrojili na jarní prázdniny a mnozí také na chřipku nebo pořádnou rýmu. Pak jsme se všichni zavřeli na 2 měsíce doma a žili distanční výukou. Ti, kteří od 25. května docházeli do školy, zažili výuku zcela jinou, značně přizpůsobenou podmínkám hygienických předpisů.

Po takto náročném období je vždy dobré se ptát: co nám to dalo a vzalo? Přišli jsme o jistou dávku znalostí, spěchu, volnočasových aktivit, ale především o osobní kontakt, který je ve vzdělávání nenahraditelný. Dalo nám to poznání, že potkávat se, vnímat vzájemně své reakce či emoce je pro nás nezbytné.  Často z nich vyplynou informace důležitější než je známka  v žákovce nebo na vysvědčení – míra houževnatosti, píle,  snahy dosáhnout cíle, schopnost spolupráce, samostatnosti, empatie. Tyto vlastnosti jsou pro uplatnění a spokojenost v životě důležitější než hromada jedniček.

Proto jsme se rozhodli dát prostor slovnímu ohodnocení práce našich žáků. Připadá nám to spravedlivé. Každý se během distanční výuky potýkal s nějakou potíží, která se ve známce jen těžce zohlední.  Někteří se své práce  zhostili lépe a zodpovědněji, někteří s velkým úsilím, jiní více či méně kreativně. Ke klasickému vysvědčení se známkami obdržíte tedy také tzv. formativní hodnocení, které sdělí, do jaké míry jste dosáhli cíle, jak jste pracovali a v čem se zlepšit. Berte to jako šanci k vlastnímu rozvoji, k formování své osobnosti. My učitelé vám v tom fandíme a věříme, že v příštím školním roce všechny své  zkušenosti dobře zúročíte.

Mgr. Veronika Holíková

Vstup pro rodiče

Informace pro rodiče prvňáčků

15. 7. 2020