Informace pro rodiče

Provoz a režim ve školní družině

Školní družina vykonává činnost ve dnech školního vyučování a o školních prázdninách (§ 8 odst. 2 vyhlášky č. 74/2005 Sb., v platném znění). Ředitel po projednání se zřizovatelem může v době prázdnin činnost ŠD přerušit (§ 8 odst. 2 vyhlášky č. 74/2005 Sb., v platném znění).

Provoz ve školní družině začíná každý den v 6.30 hod. a končí v 17.30 hodin.
Ranní ŠD – začíná v 6.30 a je vždy na hlavní budově /škola Chaplinovo nám./.
Žáci budou přijímáni do ranní školní družiny kdykoliv /6.30 – 7.30 hod./. 7.30 až 7.40 hodin je škola uzavřena. Žáci odchází do tříd v 7.45 hod.

V případě půlené výuky, zůstávají žáci, kteří nemají výuku /týká se i žáků, kteří nenavštěvují ŠD/, ve školní družině. Tato služba je poskytována bezplatně pro všechny žáky.
Odpolední činnost ŠD – začíná po ukončení vyučování a končí v 17. 30 hodin.
Po vyučování odchází žáci s vychovatelkou na oběd. Mezi 14.00 a 15.00 hod. probíhají vycházky.V této době neodchází žáci ze ŠD, to znamená, že mohou odcházet ve 14.00 hod. a potom od 15.00 hod kdykoliv. Provoz ŠD končí v 17.30 hodin

Odchod žáků ze ŠD se řídí
1. podle zápisního lístku:
a/ samostatně – žák odchází sám
b/ s doprovodem – žáka předává vychovatelka u šaten zákonným zástupcům,
2. jinak než je uvedeno v zápisním lístku
V případě, kdy se liší odchod žáka od údajů uvedených v zápisním lístku, je nutné vypsat lísteček, kde bude uvedeno jméno, datum, hodina, způsob /sám, či s doprovodem/ odchodu žáka a podpis zákonného zástupce.
Vyzvedávat žáky smí jen oprávněné osoby uvedené na zápisním lístku.

Možnosti odchodu žáků ze školní družiny
1. po obědě žák odchází bez doprovodu /oběd absolvuje s třídním učitelem/ – tento den se neúčastní činnosti ve ŠD,
2. žák odchází ve 14.00 hod.:
3. a/ odchází sám – nutno vyplnit v zápisním lístku nebo napsat prohlášení: „Žák odchází bez doprovodu ve 14.00 hod.“,
4. b/ žák je osobně předán zákonným zástupcům, popř. jiným pověřeným osobám – nutno vyplnit v zápisním lístku nebo napsat prohlášení: „Žák odchází s doprovodem ve 14.00 hod.“ Vychovatelka přivede žáka do vestibulu školy.
5. mezi 14.00 a 15.00 hod. žáci neodchází ze ŠD /v tuto dobu žáci chodí na vycházky/.

Po 15.00 hod. je možno vyzvednout žáka kdykoliv – stačí zazvonit na zvonek ve školním vestibulu a nahlásit jméno a třídu žáka, popř. vyplnit v zápisním lístku nebo napsat prohlášení: „Žák odchází bez doprovodu“.

Možnosti odchodu žáků na mimodružinové kroužky /kopaná, flétna, keramika…/:
– po vyučování může žák odejít na školní kroužek, po skončení kroužku bude přijat zpět do ŠD,
– ve 14.00 hod. může žák odejít na školní kroužek, po skončení kroužku bude přijat zpět do ŠD,
– mezi 14.00 a 15.00 hod. nelze zajistit odesílání žáků na kroužky /v tuto dobu chodí žáci na vycházky/,
– od 15.00 hod. je možno odeslat žáky na školní kroužek, po skončení kroužku bude přijat zpět do ŠD.

Věra Štellová
vedoucí vychovatelka ŠD

Akce školní družiny ve 2. pololetí 2019

ÚNOR