Kapacita základní školy stanovená MŠMT ČR k 1. 9. 2017 činí 1305 žáků.

Škola disponuje venkovním areálem, na kterém se nachází hřiště na kopanou s umělou trávou a atletickým oválem, hřiště na odbíjenou, hřiště na plážový volejbal, dvě víceúčelová hřiště pro míčové hry a tenis.

V areálu je také dopravní hřiště, na kterém každoročně probíhá dopravní výuka pro žáky škol a děti mateřských škol v rámci Prahy 5. Sportovní areál je v odpoledních hodinách využíván k zájmovým činnostem žáků školy, dále slouží také k odpočinku a sportovnímu vyžití barrandovské veřejnosti.

V budově školy jsou:

• 3 tělocvičny, posilovna, zrcadlový taneční sál,
  • 31 kmenových tříd,
  • 10 oddělení školní družiny,
  • 1 třída přípravného ročníku,
  • 31 učeben vybaveno interaktivní tabulí,
  • 6 odborných jazykových učeben, z toho 1 multimediální,
  • 2 odborné učebny výpočetní techniky připojené na internet,
  • 2 odborné učebny výtvarné výchovy,
  • 2 odborné učebny hudební výchovy,
  • odborná učebna přírodopisu,
  • odborná učebna chemie a fyziky,
  • chemická laboratoř,
  • odborná učebna dějepisu a zeměpisu,
  • učebna dopravní výchovy,
  • keramická dílna,
  • cvičná kuchyňka,
  • pracovna pro nápravy SPU,
  • knihovna se studovnou (připojení k internetu), kopírovací služba,
  • kinosál,
  • kabinety,
  • školní jídelna s kuchyní.

Mateřská škola má celkovou kapacitu 167 dětí, (ve věku 2–6 let) a je rozdělena do 6 tříd.

• jídelna s kuchyní,
  • učebna s interaktivní tabulí,
  • kabinety,
  • zahrada s pískovišti, mlhovištěm a herními prvky.

Další informace v rubrice Škola