Cizí jazyky

Anglický jazyk

Výuka probíhá povinně od 1. ročníku – 1 hodina týdně, 2. ročník – 1 hodina týdně, 3. – 5. ročník – 3 hodiny týdně, 6. – 8. ročník – 4 hodiny týdně, 9. ročník – 4 hodiny týdně. V 7. – 8. ročníku – povinně volitelný anglický seminář – 7. – 9. ročník – 2 hodiny týdně.

V hodinách angličtiny používáme učební materiály vydané nakladatelstvím Oxford University Press.

V 1. a 2. ročníku probíhá výuka nenásilnou formou písniček, rýmů, básniček, pohádek. Od 3. ročníku je výuka zaměřena na psanou podobu jazyka a rozšiřování slovní zásoby. Žáci již vytvářejí jednoduché projekty v anglickém jazyce. V 5. ročníku žáci zvládají základní slovesa být, mít, moci, přítomný čas prostý, přítomný čas průběhový.

Od 6. ročníku žáci neustále opakují a upevňují základy anglického jazyka a dále rozvíjejí nové gramatické jevy, poslech, čtení s porozuměním, výslovnost, slovní zásobu a psaný projev. Výuka na 2. stupni je mnohem intenzivněji prokládána projekty, které žáci vytvářejí v rámci probírané gramatiky a slovní zásoby. V 9. ročníku by žáci měli dosáhnout znalostí úrovně A2. (přítomné časy, minulé časy, budoucí časy, předpřítomný čas, stupňování adjektiv, podmínkové věty, trpný rod, frázová slovesa, tázací dovětky, užití členů…).

K výuce anglického jazyka využíváme jazykové a počítačové učebny vybavené interaktivními tabulemi s PC programy a sluchátky.

Žáci jsou průběžně seznamováni s dalšími možnostmi studia anglického jazyka: odkazy na nejrůznější webové stránky k domácímu prohlubování a upevňování angličtiny, zjednodušená četba v angličtině atd. …

Kliknutím na příslušný ročník se otevřou adekvátní materiály ve výukovém programu Jazyky bez bariér:

Žáci se seznamují s aktuálními svátky (Christmas, Easter, Halloween…) a reáliemi anglicky mluvících zemí. Velkému zájmu se těší zájmový kroužek anglické konverzace s rodilými mluvčími. Do výuky je zařazena i práce s výukovým časopisem GATE. V rámci výuky škola organizuje poznávací zájezd do Velké Británie. Zapojujeme žáky do soutěží v anglickém jazyce, např. Teen Achievers in Prague, kterou organizuje britská vzdělávací a certifikační instituce City & Guilds, Soutěž pro šikovné děti se zájmem o angličtinu, kterou organizuje ZŠ s RVJ Bronzová v Praze 5 či Evropou křížem krážem ve spolupráci s Dino Schools of Prague.

Mgr. Martina Soukupová

Nabídka

Další cizí jazyk

Od 1. 9. 2013 je podle Rámcově vzdělávacího plánu povinně volitelný další cizí jazyk v šesti hodinové dotaci nejpozději od 7. ročníku základní školy. V naší škole se vyučuje německý a ruský jazyk.

Německý jazyk

Výuka probíhá
• 7. ročník – 2 hodiny týdně
• 8. ročník – 2 hodiny týdně
• 9. ročník – 2 hodiny týdně

V hodinách německého jazyka používáme učebnice Deutsch mit Max 1. a 2. díl. (nakladatelství Fraus). K výuce německého jazyka využíváme jazykové a počítačové učebny vybavené interaktivními tabulemi s PC programy a sluchátky.

Do hodin jsou zařazovány aktuální svátky /Vánoce, Velikonoce/, žáci se seznamují s reáliemi německy mluvících zemí. Žáci používají pracovní sešit. V hodinách jsou zařazovány poslechové texty, písničky, aj. Každý rok zařazujeme pro žáky alespoň jednodenní výjezd do Německa (Drážďany, Norimberk).

Mgr. Lenka Kunzová

Ruský jazyk

Výuka probíhá
• 7. ročník – 2 hodiny týdně
• 8. ročník – 2 hodiny týdně
• 9. ročník – 3 hodiny týdně

Vyučuje se podle učebnice Pojechali I., II. (nakladatelství Albra). K výuce ruského jazyka využíváme jazykové a počítačové učebny vybavené interaktivními tabulemi s PC programy a sluchátky.

Do hodin jsou zařazovány aktuální svátky (Vánoce, Velikonoce), žáci se seznamují s reáliemi rusky mluvících zemí. V hodinách jsou zařazovány poslechové texty, písničky, říkadla, aj.

Mgr. Věra Marušková

Angličtina – dotazník pro žáky

Vstup pro rodiče

Vánoční turnaj ve florbalu a Vánoční sportovní den

9. 12. 2019

17.12. a 18.12.2O19 proběhne na naší škole už pátý Vánoční turnaj ve florbalu. Turnaj se odehrává ve florbalové hale ve sportovním areálu školy. Hraje se ve dvou dnech – jeden den soutěží žáci a žákyně 1. stupně (od 3. třídy), druhý den se utkají týmy tříd 2. stupně. Do vánočního turnaje se fakticky zapojují všichni… Více

Petr Jeřábek ve finále soutěže nezklamal!

6. 12. 2019

Petr Jeřábek z 8.B má za sebou úspěšné finálové kolo přírodovědné soutěže Pražský pramen, které se konalo na Gymnáziu Botičská. Bylo skutečně náročné, ale pestré a zajímavé. Finalisté si odnesli spoustu zážitků, mnoho nového se naučili  a poznali. Třídenní program byl ukončen  v pražské ZOO. Po zajímavé a komentované prohlídce se pak všichni pustili do náročného… Více

6.B na Pražském hradu

5. 12. 2019