Podpora nadání

V našich dětech se často ukrývá více talentu než si dovolíme vidět. Jako lidé jsme velmi různí, máme mnoho odlišných přání, představ, dovedností. Stejné je to s našimi dětmi. Někdy jejich talent nevidíme jen proto, že vyhlížíme jiný. Někdy jdeme bohužel ještě dále a podporujeme děti v činnostech, které je od jejich skutečných talentů spíše odvádí. Vedeme třeba děti směrem, kde jsme se možná chtěli realizovat my sami. Vědomi si toho, snaží se pedagogové na naší škole poukázat na to, s čím vším zajímavým se děti mohou potkat a zajistit jim to podstatné – podnětné prostředí a prostor pro jejich vlastní rozhodování.

Ve škole si o nadání vašeho dítěte s vámi rád promluví Mgr. Jiří Štágl, stagl@zsbarr.cz, tel.: 731 096  208.

Aktuální nabídka

• Centrum pro talentovanou mládež (CTM) nabízí on-line studium v angličtině. Do konce listopadu 2020 se žáci mohou zaregistrovat a začít studovat on-line – v angličtině – programy od Centra pro talentovanou mládež (CTM). CTM nabízí studentům možnost vzdělávat se i mimo školu a věnovat se oboru, který studenty baví. A to on-line a v angličtině s podporou instruktora. V katalogu CTM jsou kurzy programování, psychologie, biologie, historie, matematiky a spoustu dalších. Bližší informace najdete na https://deti.mensa.cz/index.php?pg=aktuality&aid=893.

Trvalý trénink

Dvou až pětiminutová procvičování nejrůznějších dovedností mozku (paměť, orientace, strategie, selekce…) tzv. kognitivní trénink. Zdarma jsou po registraci denně tři okruhy k procvičování, když se vám cvičení líbí, lze je opakovat několikrát. Protože se jedná o velmi krátká cvičení, stává se velmi často, že člověk si stejné cvičení touží zopakovat znova, a zjistit, zda jej udělá lépe. Tato možnost není omezená. Placená verze přináší výhodu, že lze vlastní výsledky vidět v kontextu ostatních účastníků. Lze se porovnávat a placená verze také přináší, že je možné denně provádět více cvičení. Prostředí je anglické, ale velmi intuitivní.

Hlavolamy a hádanky pro každého.

Logické hádanky a zajímavé hlavolamy ze života

Organizace

Patron nadaných dětí. Jeho heslem je: Pomozme intelektově nadaným dětem být spokojenými a úspěšnými! Aktuálně má otevřenou akademii pro rodiče.

Portál Talentovani.cz je centrálním informačním bodem Systému podpory nadání. Systém zahrnuje oblasti formálního, zájmového i neformálního vzdělání. Páteří systému jsou Krajské sítě podpory nadání.

Kromě jiných aktivit nabízí organizaci letních pobytových aktivit pro rodiny s nadanými dětmi, pedagogické pracovníky, nadané děti a mládež, letní soustředění předškoláků.

Web určený nadaným dětem, jejich učitelům a rodičům, jehož zřizovatelem je Mensa ČR.

Covid 19

Vstup pro rodiče

Další krok k normálu – od 30.11. se vrací většina tříd do školy

24. 11. 2020

Vážení rodiče a milé děti, prvňáčci a druháčci už si užívají skoro normální vyučování. Ostatní to čeká od pondělí 30. 11. 2020, ale ne všechny. Je to trochu složitější. Nesmíme prolínat jednotlivé třídy, takže musíme trošku změnit systém i organizaci, nicméně rozvrh zůstává stejný. Zároveň některé třídy 2. stupně zůstanou doma na distanční výuce a… Více

Škola žije aneb co se děje, když je ve škole zavřeno….

18. 11. 2020

Dnes jsme s velkou radostí přivítali naše prvňáčky a druháky, kteří do školy opět vnesli kousek života. Na chodbách již není takové ticho, zvonek se opět vesele rozezvonil, ale přesto tu stále, naši milí žáci, chybíte. Zajímá vás, co se ve škole děje, i když tu nejste? Vydejte se s námi na malou virtuální prohlídku.… Více

Prvňáčci a druháčci mohou zpět do školy – těšíme se na vás!

12. 11. 2020

Vážení rodiče, milé děti, těšíme se, že ve středu se s vámi opět setkáme! Máme povinnost udržet neměnnost třídních skupin v dopolední výuce i odpolední družině a omezit jejich setkávání. Proto jsme museli přistoupit k  některým organizačním změnám. Doufám, že pro ně budete mít pochopení. Třídy se sejdou se svou třídní učitelkou před vchodem školy… Více