Náměty vzdělávacích činností v období 20.4. – 30.4.

20. 4. 2020  |  Tygříci

Pohybové činnosti:

·         Aktivity venku – procházky po sídlišti – pozorování dopravních prostředků, jakékoli aktivity venku, které děti baví a zvládnou je (běh, zdolávání náročného terénu v lese, jízda na kole…).

·         Poskoky snožmo (vrabec), válení sudů, střídavá chůze po špičkách a po patách (bosé).

Hudební, rytmické a instrumentální činnosti:

·         Zpívejte si společně celá rodina všechny písničky, které znáte.

·         Poslouchejte CD s dětskými písněmi, nechte děti tančit a pohybově ztvárňovat písně.

·         Dávejte dětem hudební hádanky (zanotujte melodii známé písničky a nechte děti uhodnout, o jakou píseň se jedná), když hádanku uhodnou, společně si ji zazpívejte.

Výtvarné, pracovní a polytechnické činnosti:

·         Vystřihujte obrázky ze starých časopisů.

·         Sebeobsluha – nechte děti samostatně se oblékat, obouvat, rozepínat a zapínat oblečení, smrkat.

·         Upevňujte hygienické návyky (splachování po toaletě, mytí rukou, čištění zubů, smrkání).

·         Kreslete s dětmi pastelkami jednoduchá zvířátka (kuře, kočka, pes…).

·         Modelujte z modelíny jednoduché tvary (postava, zvíře).

Environmentální činnosti

·         Nechte děti pečovat o domácí zvířátka (krmit je, čistit jim domeček, hrát si s nimi).

·         Kochejte se krásou jarní přírody, pozorujte vše, co vidíte v tichosti a naslouchejte hlasům přírody.

Rozumové činnosti:

·         Upevňujte zdvořilostní návyky (pozdravení, požádání, poděkování).

·         Prohlížejte si obrázkové knihy s domácími zvířaty a povídejte si o nich.

·         Pokud máte možnost, pozorujte je ve skutečnosti.

·         Hrajte si často se svými dětmi a odpovídejte na jejich otázky.

Jazykové a literární činnosti

·         Čtěte s dětmi říkanky, nechte je, aby s vámi opakovaly slova.

·         Vyrobte jim do vany mýdlový bublifuk a nechte je brčkem do něj foukat. Budou se tvořit krásné bubliny (voda a v ní rozpuštěný kousek mýdla).

·         Nechte děti na velkém papíře obtahovat velké oblouky a svislé čáry, které jim předkreslíte. Dbejte na správný úchop tužky (pokud možno trojboké).

Předmatematické činnosti:

·         Počítejte vše a všude – do 5.

·         Vyhledávejte na obrázcích jeden konkrétní (například:“ Kam se schovalo kuře mezi kvítím? Najdi kočičku v domečku“….).

·         Porovnávejte velikost předmětů.

Výběr našich žáků ze 4. a 5. tříd vyhrál okresní kolo turnaje ve florbalu

9. 12. 2022

Dne 1.12.2022 proběhlo okresní kolo ve florbalu pořádané DDM Prahy 5. Soutěže se zúčastnilo 7 týmů. Výběr našich florbalistů a florbalistek ze 4. a 5. tříd bez jediné ztráty body obsadil krásné a zasloužené 1. místo! Tým ve složení Eliášová Tereza, Staso Darja, Lumey Illarion, Švehlík Adam, Secký Daniel, Taha Nour, Vojtěch Michal, Holenda Jakub, Holenda… Více

Adventní výprava do Drážďan