Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktivity školní družiny

Oslava Dne dětí ve ŠD

20. 6. 2022  |  Aktivity školní družiny  |  Aktuality ŠD

Začátek posledního měsíce školního roku je nejen příslibem blížících se prázdnin a letního sluníčka, ale je také již tradičně spjat se svátečním dnem všech dětí, 1. červnem, Dnem dětí. Také školní družina chtěla přispět k příjemné sváteční atmosféře a potěšit děti zorganizováním zábavně-sportovního odpoledne. Připravila proto pro děti na školním hřišti pestrý program. Děti si… Více

Karnevalové odpoledne ve ŠD

24. 2. 2022  |  Aktivity školní družiny

V předchozích dnech jsme se všichni ve družině připravovali na masopustní odpoledne výrobou masek, nacvičovali jsme společný masopustní pokřik, tanec mazurku a naučili se několik českých písniček. Poslední únorovou středu jsme si pak v družině užili bohatý masopustní program. Po vyučování si naše děti zahrály a zasoutěžily, zatančily a obveselily se navzájem promenádou v maskách na chodbách školy.… Více

Svatý Valentýn ve ŠD

15. 2. 2022  |  Aktivity školní družiny

Určitě nikomu neuniklo, že v pondělí 14. 2. byl Valentýn. Děti ze školní družiny vyráběly „Valentýnky“, přáníčka pro své nejbližší. Také jsme si udělali Valentýnské focení, které děti moc bavilo. Přejeme vám spoustu lásky. Více

Tři králové

10. 1. 2022  |  Aktivity školní družiny

Po vánočních prázdninách jsme se u nás ve družině pilně a s chutí připravovali na „Tří krále“. Seznámili jsme se s tradicí svátku, zpívali koledy, vyráběli královské koruny a novoroční přáníčka. Ve čtvrtek skupinka starších dětí prošla naší školou s krátkým programem. Žáci popřáli všem zdraví, štěstí a vše dobré do roku 2022. Více

Přání pro všechny!

23. 12. 2021  |  Aktivity školní družiny

Krásné prožití Vánočních svátků, hodně zdraví a štěstí v novém roce 2022 přejí vychovatelky ZŠ a MŠ Barrandov. Více

Vánoce přicházejí….

23. 12. 2021  |  Aktivity školní družiny

Poslední adventní týden se v jednotlivých odděleních školní družiny konaly vánoční besídky. Děti si s vychovatelkami „poseděly“ u stromečku, poslechly si vánoční koledy, společně zazpívaly a popovídaly o vánočních tradicích. Pod stromečkem měly dárečky, které si následně rozbalily. Všichni byli z dárečků nadšení a těší se, jak si s nimi budou společně ve školní družině… Více

Vánoční přání pro naše starší spoluobčany

23. 12. 2021  |  Aktivity školní družiny

Advent je v naší školní družině dobou příprav na vánoční svátky. Tvoříme, vyrábíme a zdobíme své domovy i prostory školy rozmanitými vánočními ozdobami a dekoracemi. Jako v loňském roce, i letos naše dětí pamatovaly též na starší obyvatele Denního stacionáře Gloria v Renoirově ulici na Barrandově a Senior Centra ve Slivenci. Vyrobily pro ně drobné vánoční dárky a… Více

Mikuláš ve školní družině

8. 12. 2021  |  Aktivity školní družiny

V pátek 3. 12. 2021 školní družinu navštívil Mikuláš, Čerti a Andělé. Přišli odměnit hodné a poslušné děti do jednotlivých oddělení školní družiny. Poslušné děti od andělů dostaly sladkou odměnu. Zlobivé děti si odnesly od čertů brambory, uhlí a malou sladkost. Žáci Mikuláši odrecitovali básničku a slíbili, že budou nadále poslušní. Mikuláš, čerti a andělé… Více

Drakiáda

25. 10. 2021  |  Aktivity školní družiny

Ve školní družině měla proběhnout dne 21. 10. 2021 Drakiáda, na kterou se děti pečlivě připravovaly. V jednotlivých odděleních vyráběly papírové draky –  tvorbu draků si náramně užily. Bohužel ve čtvrtek nám nepřálo počasí. Panovaly nepříznivé povětrnostní podmínky, a z těchto důvodů jsme museli Drakiádu zrušit. Následující den děti symbolicky pouštěly draky na školním hřišti… Více

Malí školáci na dopravním hřišti

11. 10. 2021  |  Aktivity školní družiny

Hlavní cíl: působit na poli prevence dopravní nehodovosti dětí. V naší škole se nachází velmi hezké a praktické dopravní hřiště. Ve spolupráci s dopravním instruktorem jsme uspořádali „kurz dopravní výchovy“ pro malé školáky přímo v praxi. Naši malí cyklisti si zábavnou formou vyzkoušeli pohyb v provozu. Celá akce měla příznivý ohlas. VíceBakaláři

Epidemiologická opatření

Školní aktuality

Žáci z Chapliňáku jedou!

1. 7. 2022

… doslova a do písmene a ještě u toho vyhrávají medaile. Lukáš Hasal ze 7. A vybojoval  jako jeden z nejmladších účastníků své kategorie v dráhové cyklistice, disciplíně scratch, krásné 3. místo na Olympiádě dětí a mládeže. Lukášovi blahopřejeme a věříme v jeho další nejen sportovní úspěchy! Více

ZŠ MŠ Barrandov má ve svých řadách mistryni Evropy

29. 6. 2022

Konec školního roku přináší mnohá překvapení. Toto překvapení  je a zároveň není překvapením náhlým. Kateřina Halíková z 6.B excelovala na Školní akademii v ukázce práce s jojem. O den později, kdy se konalo v Praze v Divadle X10 Mistrovství Evropy v Yo-Yo EYYC22, se prezentovala na soutěži vynikajícím výkonem, který jí přinesl titul mistryně Evropy… Více

A jdeme do finále….

29. 6. 2022

23.6. jsme všichni prožili ve sváteční náladě. V 17 h rozezněl zcela naplněný kinosál orchestr Harmonie, který úvodní skladbou otevřel bohatý program Školní akademie. Orchestr Harmonie bude od příštího školního roku na naší škole poskytovat našim žákům a žákyním lekce a zapůjčení hudebních nástrojů zdarma, což jistě ocení nejen mnozí rodiče i děti, kteří se… Více