Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktivity školní družiny

Tři králové

10. 1. 2022  |  Aktivity školní družiny

Po vánočních prázdninách jsme se u nás ve družině pilně a s chutí připravovali na „Tří krále“. Seznámili jsme se s tradicí svátku, zpívali koledy, vyráběli královské koruny a novoroční přáníčka. Ve čtvrtek skupinka starších dětí prošla naší školou s krátkým programem. Žáci popřáli všem zdraví, štěstí a vše dobré do roku 2022. Více

Přání pro všechny!

23. 12. 2021  |  Aktivity školní družiny

Krásné prožití Vánočních svátků, hodně zdraví a štěstí v novém roce 2022 přejí vychovatelky ZŠ a MŠ Barrandov. Více

Vánoce přicházejí….

23. 12. 2021  |  Aktivity školní družiny

Poslední adventní týden se v jednotlivých odděleních školní družiny konaly vánoční besídky. Děti si s vychovatelkami „poseděly“ u stromečku, poslechly si vánoční koledy, společně zazpívaly a popovídaly o vánočních tradicích. Pod stromečkem měly dárečky, které si následně rozbalily. Všichni byli z dárečků nadšení a těší se, jak si s nimi budou společně ve školní družině… Více

Vánoční přání pro naše starší spoluobčany

23. 12. 2021  |  Aktivity školní družiny

Advent je v naší školní družině dobou příprav na vánoční svátky. Tvoříme, vyrábíme a zdobíme své domovy i prostory školy rozmanitými vánočními ozdobami a dekoracemi. Jako v loňském roce, i letos naše dětí pamatovaly též na starší obyvatele Denního stacionáře Gloria v Renoirově ulici na Barrandově a Senior Centra ve Slivenci. Vyrobily pro ně drobné vánoční dárky a… Více

Mikuláš ve školní družině

8. 12. 2021  |  Aktivity školní družiny

V pátek 3. 12. 2021 školní družinu navštívil Mikuláš, Čerti a Andělé. Přišli odměnit hodné a poslušné děti do jednotlivých oddělení školní družiny. Poslušné děti od andělů dostaly sladkou odměnu. Zlobivé děti si odnesly od čertů brambory, uhlí a malou sladkost. Žáci Mikuláši odrecitovali básničku a slíbili, že budou nadále poslušní. Mikuláš, čerti a andělé… Více

Drakiáda

25. 10. 2021  |  Aktivity školní družiny

Ve školní družině měla proběhnout dne 21. 10. 2021 Drakiáda, na kterou se děti pečlivě připravovaly. V jednotlivých odděleních vyráběly papírové draky –  tvorbu draků si náramně užily. Bohužel ve čtvrtek nám nepřálo počasí. Panovaly nepříznivé povětrnostní podmínky, a z těchto důvodů jsme museli Drakiádu zrušit. Následující den děti symbolicky pouštěly draky na školním hřišti… Více

Malí školáci na dopravním hřišti

11. 10. 2021  |  Aktivity školní družiny

Hlavní cíl: působit na poli prevence dopravní nehodovosti dětí. V naší škole se nachází velmi hezké a praktické dopravní hřiště. Ve spolupráci s dopravním instruktorem jsme uspořádali „kurz dopravní výchovy“ pro malé školáky přímo v praxi. Naši malí cyklisti si zábavnou formou vyzkoušeli pohyb v provozu. Celá akce měla příznivý ohlas. Více

Oddělení školní družiny ve školním roce 2021 – 2022

10. 10. 2021  |  Aktivity školní družiny  |  Aktuality ŠD

2021 01 09 Školní družina -oddělení ŠD Více

HURÁ, LÉTO JE TADY!

29. 6. 2021  |  Aktivity školní družiny

Za chvíli nám začínají letní prázdniny. Vychovatelky přejí  všem – dětem i rodičům,  krásné léto plné zážitků a sluníčka😊. Více

Družinové pexeso

23. 6. 2021  |  Aktivity školní družiny

Děti jednotlivých oddělení školní družiny si připravily pro své rodiče „družinové pexeso“. Nakreslily svoje paní vychovatelky, obrázky zamíchaly a připravily soutěž pro svoje rodiče😊. Cílem je najít dva obrázky jedné vychovatelky. Portréty se dětem velice povedly, tak to bude pro maminky a tatínky hračka. Samozřejmě se mohou přidat i prarodiče, sourozenci, kamarádi atd. Hodně štěstí… VíceBakaláři

Epidemiologická opatření

Školní aktuality

Nález klíče

13. 1. 2022

Před školou byl nalezen koncem minulého týdne klíč s přívěškem. Nálezce se o něj může hlásit u ekonomky Jany Rynešové, tel. 702027572. Více

Pythagoriáda na ZŠ Barrandov

11. 1. 2022

Pythagoriáda je oblíbená matematická soutěž pro žáky 6. – 8. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. V letošním školním roce jsme se po nucené více jak roční pauze k této soutěži vrátili. Soutěž probíhala každoročně na jaře, ale letos byla přesunuta již na počátek listopadu, kdy proběhlo školní kolo. A to není jediná… Více

FISH AND CHIPS – školní klub pro šikovné děti se zájmem o angličtinu

10. 1. 2022

V loňském školním roce 2020/21 na naší škole vznikl školní klub Fish and Chips, který je určen šikovným žákům a žákyním se zájmem o anglický jazyk.  Během distanční výuky školní  klub probíhal v online prostředí přes Teams. Žáci plnili různé úkoly, řešili kvízy, odpovídali na otázky ke čtení, poslechu nebo z různým videím. Pravidelně se… Více