Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktivity školní družiny

HURÁ, LÉTO JE TADY!

29. 6. 2021  |  Aktivity školní družiny

Za chvíli nám začínají letní prázdniny. Vychovatelky přejí  všem – dětem i rodičům,  krásné léto plné zážitků a sluníčka😊. Více

Družinové pexeso

23. 6. 2021  |  Aktivity školní družiny

Děti jednotlivých oddělení školní družiny si připravily pro své rodiče „družinové pexeso“. Nakreslily svoje paní vychovatelky, obrázky zamíchaly a připravily soutěž pro svoje rodiče😊. Cílem je najít dva obrázky jedné vychovatelky. Portréty se dětem velice povedly, tak to bude pro maminky a tatínky hračka. Samozřejmě se mohou přidat i prarodiče, sourozenci, kamarádi atd. Hodně štěstí… Více

Poznáte svojí paní vychovatelku ze školní družiny?

22. 6. 2021  |  Aktivity školní družiny

Milí rodiče, prarodiče, sourozenci, tetičky, strýčkové a kamarádi, máme pro Vás hádanku. Poznáte vychovatelku svého žáčka? Děti z jednotlivých oddělení nakreslily svojí paní vychovatelku. Kresby se jim velice povedly, co říkáte? Podívejte se na jejich obrázky a zkuste uhádnout, která je „ta pravá“ z Vašeho oddělení. Hodně štěstí přejí vychovatelky ŠD 😊 Více

Dětský den ve ŠD

7. 6. 2021  |  Aktivity školní družiny

Na sportovním hřišti základní školy se dne 1. 6. 2021 uskutečnil Mezinárodní den dětí. Vychovatelky z jednotlivých oddělení si připravily pro děti různé soutěže. Děti se pustily, se zápalem jim vlastním, do všech „sportovních disciplín“. Soutěžily ve slalomu na branku, v hodu šiškou na cíl, v dovednostech s pingpongovým míčkem,…. Většině žáků „se dařilo“ a za splněné disciplíny si… Více

On – line Velikonoce ve ŠD

31. 3. 2021  |  Aktivity školní družiny

V současné době je škola i družina uzavřena – z důvodu epidemiologické situace. Proto se setkáváme s dětmi na on-line vysílání. Jsme moc rády, že můžeme žáčky vidět alespoň přes kameru. Společně s dětmi kreslíme, tvoříme výrobky, povídáme si, čteme pohádky, hádanky,.. Blíží se Velikonoce, proto také připravujeme velikonoční výzdobu. Děti jsou moc šikovné a všechny výrobky se jim… Více

Masopust ve ŠD

19. 2. 2021  |  Aktivity školní družiny

Tento týden proběhl ve školní družině masopust. Vzhledem k epidemiologické situaci se uskutečnil pouze v jednotlivých odděleních. Děti si vyrobily masopustní masky. Mezi maskami se objevili například „lišky, kočky, tygři, koně či medvědi“. Žáci si výrobu masek užili a panovala příjemná atmosféra. Potom se s maskami vyfotili, aby si masopustní zábavu uchovali jako příjemnou vzpomínku… Více

SPOLU DOMA V POHODĚ I PŘI VLÁDNÍCH RESTRIKCÍCH

11. 2. 2021  |  Aktivity školní družiny  |  Aktuality MŠ  |  Aktuality ŠD  |  Aktuality ZŠ

Vážení rodiče, setkáváme se s vašimi dětmi i s vámi on-line nebo po telefonu. Víme, že někteří z vás se potýkají se situacemi, které nejenže jsou náročné, ale především nové a není kam se obrátit s žádostí o pomoc. Jiní z vás si prostě potřebují vyslechnout, že v tom nejsou sami nebo si prostě uspořádat… Více

Zimní radovánky ve ŠD

13. 1. 2021  |  Aktivity školní družiny

Po dlouhé době nás zima ve školní družině zastihla v celé své kráse a síle. Využili jsme sněhové nadílky k zimním hrátkám. Stavěli jsme sněhuláky, koulovali se, dělali „andělíčky“ a pozorovali stopy ve sněhu. Nejenom ty naše, ale i zvířecí. Děti se bílé nadílky nemohly nabažit a každý den se moc těšily, až půjdou ven,… Více

Vánoční besídky ve ŠD

19. 12. 2020  |  Aktivity školní družiny

I v této nestandardní době, jsme se snažili dětem vytvořit vánoční atmosféru. Poslední adventní týden se v jednotlivých odděleních školní družiny konaly vánoční besídky. Děti si s vychovatelkami poseděly u stromečku, poslechly si vánoční koledy a popovídaly o vánočních tradicích. Pod stromečkem měly dárečky, které si následně rozbalily. Všichni byli z dárečků nadšení a těší se,… Více

Pomoc přírodě – Krmítka

19. 12. 2020  |  Aktivity školní družiny

Součástí výchovy dětí, je i kladný vztah k přírodě. Podařilo se skloubit rozvoj tvořivosti, pomoc zvířátkům a zdravý pohyb na čerstvém vzduchu. V předvánočním čase děti z jednotlivých oddělení školní družiny vyráběly krmítka pro ptáčky. Tvořily je z různých materiálů a velice se jim povedla. Práce na nich je velice bavila a užily si spoustu zábavy.… VíceDistanční výuka

Vstup pro rodiče

Školní aktuality

Provozní doba školní jídelny na konci školního roku

25. 6. 2021

Vzhledem k úpravě času výuky z důvodu celoškolních “Her bez hranic” bude upravena provozní doba školní jídelny. V pondělí 28. a úterý 29. 6. : 11.00 – 13.30 h. Ve středu 30. 6. : 9.30 – 12.30 h. Více

Odborně tematické setkání s rodiči v rámci akce Pasování na čtenáře

22. 6. 2021

Milí rodiče! Zítra se uskuteční pasování na čtenáře 1. A a 1 C . Jistě se na tuto událost stejně jako my velmi těšíte. V rámci této akce jsme pro Vás připravili besedu na téma čtenářské gramotnosti a její podpory u Vašich dětí. Na besedě vystoupí Mgr. Šárka Kociánová, která vystudovala na Filozofické fakultě UK… Více

8.A získala 3. místo v literární kategorii soutěže Múzy na dálku! Gratulujeme!!!

22. 6. 2021

8. A si zaslouží velkou pochvalu! Jistě si vzpomínáte na kuriózní literární dílo, které společně vytvořili žáci a žákyně 8.A. Svoje dílo, pojmenované Zašifrovaná místa, posléze poslali do soutěže Múzy na dálku, kterou zorganizovala Městská část Praha 5.  Odborná porota ocenila 8.A 3. místem v literární kategorii. Žáci současně  získali speciální ocenění veřejnosti. Moc všem… Více