Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktuality MŠ

Otevřený dopis ředitelky školy

25. 3. 2020  |  Aktuality MŠ  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Milí rodiče, ačkoliv to vypadá, že jste nekonečně dlouhou dobu nevyslovili větu „Tak co bylo ve škole?“, je to teprve 14 dnů. Možná chvílemi přemýšlíte i nad pravdivostí výroku „všude dobře, doma nejlíp“… Vím, že pro všechny z vás je stávající situace složitá, pro některé nervy drásající, pro jiné neúnosná, vyčerpávající.  Je špatně snesitelná také kvůli… Více

Najděte si chvilku na hodnocení mateřské školky

24. 3. 2020  |  Aktuality MŠ

I když, nebo možná právě proto, že vaše dítě zrovna do školky nechodí, pojďte společně s námi najít chvilku na vyjádření názoru na komplexní chod a fungování naší mateřské školky. Dotazníkové šetření je pro nás jedinečná šance, jak dostat zpětnou vazbu od vás – rodičů, znát váš pohled, vaše potřeby a reagovat na ně. Najděte… Více

Namaluj kouzlo jara

23. 3. 2020  |  Aktuality MŠ

  V rámci mimořádných opatření, které postihly celou Českou republiku, pro Vás připravily Lesy hl. m. Prahy novou výtvarnou soutěž: NAMALUJ KOUZLO JARA. Tato výtvarná soutěž je určena pro všechny děti, dospělé i seniory, kteří kvůli mimořádným opatřením zůstali nečekaně zavření doma. Všechny informace naleznete na    www.lhmp   Více

Zadání vzdělávacích činností – Berušky, Veverky

23. 3. 2020  |  Aktuality MŠ

Pro předškolní děti, které nastoupí v září do první třídy ZŠ. Týká se třídy Berušky a Veverky. Úkoly nejsou povinné. Zadané úkoly jsou v jednotlivých odděleních těchto tříd. Více

Šije celé Česko

22. 3. 2020  |  Aktuality MŠ

Naše paní učitelky se zapojily do spontánní aktivity zvané „Šije celé Česko“. Kuchyně a pokoje se proměnily v improvizované dílny a poptávka ani po týdnu neubývá… Více

ŽÁDOST O OŠETŘOVNÉ PŘI PÉČI O DÍTĚ

20. 3. 2020  |  Aktuality MŠ

V případě dalšího zájmu o ošetřovné kontaktujte vedení mateřské školy na tel: 605 118 372 nebo mailem: valikova@zsbarr.cz . Vedení tiskopis připraví a Vy si ho můžete vyzvednout osobně ve dnech 23.3. – 27.3. 2020 v době 10:00 – 11:00 hod. Prosíme, dbejte na vaše zdraví i zdraví pracovníků školky a při návštěvě MŠ mějte… Více

On-line výukové interaktivní programy Barevné kamínky – iŠkolička

19. 3. 2020  |  Aktuality MŠ

BAREVNÉ KAMÍNKY pro realizaci Rámcového vzdělávacího programu pro vás zpřístupňují interaktivní domácí předškolní vzdělávání. Předáváme Vám, rodičům, tuto informaci: „Až do odvolání zpřístupňujeme pro školní i domácí výuku všechny dostupné on-line výukové interaktivní programy Barevné kamínky – iŠkolička určené pro mateřské školy a první ročník základních škol. Jedná se o programy Leden, Březen, Duben, Prosinec,… Více

Zadání vzdělávacích činností – Berušky, Veverky

19. 3. 2020  |  Aktuality MŠ

Pro předškolní děti, které půjdou k zápisu do ZŠ, jsou připraveny v jednotlivých odděleních úkoly. Týká se tříd Berušky a Veverky. Každý týden sledujte nová zadání na webových stránkách v Aktivitách jednotlivých oddělení mateřské školy tříd Berušky a Veverky. Více

UčíTelka – nechte se inspirovat od našich paní učitelek

17. 3. 2020  |  Aktuality MŠ  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

V aktualitách jsme již upozorňovali na pořad České televize UčíTelka. Jsme velmi hrdí na  naše kolegyně, paní učitelku T. Čtvrtečkovou a paní učitelku I. Šindléryovou, které v pořadu vystupují a připravují výukové moduly pro děti, jež se mohou stát také inspirací pro rodiče. Pedagogická práce, neboli kantořina, je skutečné řemeslo, na kterém se tvrdě pracuje… Více

OD 17. 3. 2020 JE MATEŘSKÁ ŠKOLA UZAVŘENA

16. 3. 2020  |  Aktuality MŠ

Starostka MČ Praha 5 Renáta Zajíčková doporučila ředitelkám mateřských škol v Praze 5 přerušení provozu školek s platností od 17. března 2020 do odvolání, a to z důvodu ochrany dětí, rodičů a zaměstnanců škol v souvislosti s mimořádnou situací, která se týká šíření koronavirové infekce COVID-19. Doporučení-ŘŠ-uzavřít-MŠ Veškeré informace týkající se nynější mimořádné situace publikuje… VíceVstup pro rodiče

Školní aktuality

Nové podmínky pro rodiče žádající o ošetřovné

26. 3. 2020

Kompletní rozšíření a změny podmínek pro Žádost o ošetřovné nalezne zde Formulář Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy) vám vydáme po předchozí domluvě na telefonním čísle 733 643 561 nebo na  sekretariat@zsbarr.cz. Abychom minimalizovali osobní kontakt, doporučujeme zaslat mailem požadavek s uvedením jména a třídy Vašeho… Více

Otevřený dopis ředitelky školy

25. 3. 2020

Milí rodiče, ačkoliv to vypadá, že jste nekonečně dlouhou dobu nevyslovili větu „Tak co bylo ve škole?“, je to teprve 14 dnů. Možná chvílemi přemýšlíte i nad pravdivostí výroku „všude dobře, doma nejlíp“… Vím, že pro všechny z vás je stávající situace složitá, pro některé nervy drásající, pro jiné neúnosná, vyčerpávající.  Je špatně snesitelná také kvůli… Více

Změna termínu a průběhu zápisu do 1. třídy

19. 3. 2020

Vážení rodiče, vzhledem k nouzovým opatřením vlády měníme termín a průběh zápisu do 1. třídy. Proběhne v době od 1. do 17. 4. a nebude probíhat prezenčně. Základní informace, mj. také o zasílání žádostí o přijetí naleznete zde Další podrobnosti jsou k dispozici na tomto odkazu http://www.zsbarr.cz/zakladni-skola/zapis-do-1-tridy/ Předem děkuji za pochopení a dobrou spolupráci. Mgr.… Více