Pravidla pro provoz MŠ v době hlavních prázdnin 2023

24. 1. 2023  |  Aktuality MŠ

Pravidla pro provoz mateřských škol zřizovaných MČ Praha 5 v době hlavních prázdnin ve šk. roce 2022/2023

1. Zákonní zástupci závazně přihlásí své dítě na prázdninový provoz ve své kmenové MŠ, a to nejpozději do pátku 10. února 2023. Přihlášky budou ke stažení na webových stránkách jednotlivých MŠ.

2. Zákonní zástupci si mohou pro své dítě vybrat ze tří dvoutýdenních bloků, a to: 10.07. – 21.7., 24.07. – 04.08., 07.08. – 18.08.2023.

3. V každém z uvedených termínů se předpokládá otevření minimálně jedné MŠ v lokalitách MČ Praha 5 Barrandov (Barrandov, Hlubočepy), Smíchov (Smíchov, Radlice, Jinonice, Motol, Košíře).

4. Kmenové MŠ předají OŠK ÚMČ Praha 5 sumarizovaný počet zájemců o letní provoz po jednotlivých blocích, a to nejpozději do 24. února 2023.

5. V návaznosti na počet přihlášených dětí stanoví ředitelé MŠ po projednání se zřizovatelem již konkrétní prázdninový provoz, a to nejpozději do 10. března 2023.

6. Prostřednictvím kmenové MŠ budou zájemci vyzváni mateřskými školami s prázdninovým provozem k úhradě školného a stravného, a to výhradně bezhotovostně.

7. Příslušné platby je třeba poslat bezhotovostně tak, aby je MŠ mající prázdninový provoz obdržela na účet nejpozději ve čtvrtek 6. dubna 2023 včetně a musí být jednoznačně identifikovatelné.

8. V případě neuhrazení v termínu nebude MŠ mající prázdninový provoz s dítětem na prázdninový provoz počítat, v případě uhrazení po termínu bude platba vrácena a MŠ také nebude s dítětem na prázdninový provoz počítat. V případě uhrazení neidentifikovatelné platby bude platba vrácena a MŠ nebude rovněž s dítětem na prázdninový provoz počítat.

9. V případě avizovaného otevření dvou a více mateřských škol s ohledem na počet došlých plateb v termínu.

Kritéria přijímání dětí k prázdninovému provozu:

·         Dítě je zapsané v mateřské škole zřizované MČ Praha 5

·         Děti zákonných zástupců na mateřské či rodinné dovolené budou přijaty dodatečně do naplnění kapacity MŠ, mající prázdninový provoz.

Usnesení – Pravidla MŠ letní provoz

Usnesení – přerušení letního provozu MŠ 2023

Pravidla pro letní provoz MŠ 2023

Závazná přihláška na letní provoz MŠ 2023