Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktuality ŠD

Výlet do Prokopského údolí s průvodcem

31. 5. 2023  |  Aktuality ŠD

Na 10. května 2023 byl připraven pro děti ze 4. oddělení ŠD odpolední výlet do Prokopského údolí. Protože naším průvodcem měl být pan RNDr. Zdeněk Táborský, geolog a znalec živé i neživé přírody, seznámili jsme se nejdříve s jeho knihou určenou dětem Měli dinosauři blechy? o dobrodružstvích s dědou s „diagnózou geolog“.   Naše procházka začala hned… Více

Od vlka ke psu

27. 5. 2023  |  Aktuality ŠD  |  Aktuality ZŠ

V pátek dne 19.5. 2023 za dětmi do školní družiny zavítal vlk. Ale nebojte se! Byl to vlk ochočený ještě přesněji domestikovaný a úplně přesně to vlastně nebyl vlk, ale Československý vlčák. Československý vlčák je plemeno vzniklé zkřížením německého ovčáka a karpatského vlka. Toho našeho „vlka“ přivedla paní kynoložka Helena Jahelková z ekocentra Nyctalus. a byla… Více

Dětský den ve sportovním areálu školy

19. 5. 2023  |  Aktuality MŠ  |  Aktuality ŠD  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

V pátek 2. 6. od 14 do 18 h. proběhne dětský den v areálu školy pořádaný MČ Prahy 5. Podrobnosti naleznete  v letáku. Srdečně všechny zveme.   Více

Skupinové bubnování metodou Drum Circle

18. 5. 2023  |  Aktuality ŠD  |  Školní aktuality

V úterý dne 9.5. 2023 nás ve školní družině navštívil bubeník a facilitátor pan Šušor. Teď už víme, že rytmus je v nás i bez hudebního nadání.   Více

Asistenční pes a drobné zvířectvo

18. 5. 2023  |  Aktuality ŠD  |  Školní aktuality

V úterý dne 9.5. 2023 nás navštívila paní Kratochvílová s asistenčním psem a drobným zvířectvem. Děti si vyzkoušely různé úkoly a pochovaly si agamu, ještěrku a švába. Těšíme se na další setkání. Bc. Veronika Kubů, vedoucí vychovatelka školní družiny   Více

Přírodovědná vycházka do Chuchelského háje

2. 5. 2023  |  Aktuality ŠD

U příležitosti svátku Dne Země se druhé, třetí a desáté oddělení vydalo na přírodovědnou vycházku do nedalekého Chuchelského háje. Na tento den jsme se řádně připravili: z webových stránek Chuchelského zookoutku jsme poznávali příběhy zraněných a nalezených zvířátek, o které se zde starají. Rozhodli jsme se, že tyto zvířecí kamarády obdarujeme. V družině jsme uspořádali sbírku plyšáků… Více

Robotika ve školní družině

28. 4. 2023  |  Aktuality ŠD  |  Školní aktuality

V tomto pololetí jsme otevřeli nový kroužek robotiky, který probíhá v rámci školní družiny. Vede jej studentka Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia v Resslově ulici.  Veronika Maroušková. O kroužek mají děti velký zájem a díky invenčním nápadům paní lektorky je také pořádně baví. Více

Čarodějnice ve školní družině

28. 4. 2023  |  Aktuality ŠD

Ve čtvrtek 27. dubna 2023 se uskutečnila společná akce všech oddělení školní družiny. Této povedené akce se zúčastnilo přes 200 dětí, pro které byl připraven bohatý program plný her a soutěží. Všem zúčastněným moc děkujeme, a těšíme se na další společné akce.   Vychovatelky ŠD Více

Království železnic na Smíchově

4. 4. 2023  |  Aktuality ŠD

Ve čtvrtek 9. 3. 2023 jsme s družinou navštívili Království železnic na Smíchově. Bundy jsme si odložili ve vagónu metra a začali programem “Kolik je hodin”. Děti dostaly pracovní listy a měly za úkol hledat mezi modely vláčků hodiny a zapsat správný čas. Po splnění úkolu jsme se vydali do opravdového vlaku, včetně kabiny strojvůdce,… Více

Kamenný vesmír

4. 4. 2023  |  Aktuality ŠD

Ve středu 8. 3. 2023 jsme s družinou navštívili klub Kamenný vesmír na Smíchově. Ve Vesmírném klubu jsme si mohli prohlédnout zvláštní kameny, etnické hudební nástroje a za doprovodu indiánského bubnu zatančit a zazpívat. Prožili jsme krásný společný čas. VíceBakaláři

Epidemiologická opatření

Školní aktuality

Dětský den ve sportovním areálu školy

19. 5. 2023

V pátek 2. 6. od 14 do 18 h. proběhne dětský den v areálu školy pořádaný MČ Prahy 5. Podrobnosti naleznete  v letáku. Srdečně všechny zveme.   Více

Skupinové bubnování metodou Drum Circle

18. 5. 2023

V úterý dne 9.5. 2023 nás ve školní družině navštívil bubeník a facilitátor pan Šušor. Teď už víme, že rytmus je v nás i bez hudebního nadání.   Více

Asistenční pes a drobné zvířectvo

18. 5. 2023

V úterý dne 9.5. 2023 nás navštívila paní Kratochvílová s asistenčním psem a drobným zvířectvem. Děti si vyzkoušely různé úkoly a pochovaly si agamu, ještěrku a švába. Těšíme se na další setkání. Bc. Veronika Kubů, vedoucí vychovatelka školní družiny   Více