Základní škola a mateřská škola Barrandov

Aktuality ŠD

Havárie vody

26. 1. 2023  |  Aktuality MŠ  |  Aktuality ŠD  |  Školní aktuality  |  Úřední deska

Vážení rodiče, během včerejšího večera došlo k velké havárii vody na Barrandově. Chaplinovo náměstí i Renoirova ulice jsou na seznamu ulic s uzávěrou vody. Voda v obou budovách teče. Po konzultaci s Pražskými vodovody a kanalizacemi necháváme školu i školku v běžném provozu. V průběhu oprav může dojít k rozšíření uzávěry vodovodu. V takovém případě… Více

Akce školní družiny v druhém pololetí

20. 1. 2023  |  Aktuality ŠD

  ·         Divadelní představení   ·         Výtopna Zlíchov   ·         Kamenný vesmír a etnické hudební nástroje   ·         Edukační program koza domácí   ·         Edukační program zaměření na ekologii: Chuchelský háj   ·         Ekocentrum NYCTAUS   ·         Živá a neživá příroda s přednáškou   ·         Skupinové bubnování DRUM CIRCLE   ·         Smaltovna Praha 5   ·        … Více

Novoroční přání našim seniorům

16. 1. 2023  |  Aktuality ŠD

Novoroční přání seniorům Jako již po několik let, tak i letos, děti z naší školní družiny vyrobily přáníčka a různé další dárky pro seniory v domově Senecura Senior ve Slivenci. Všem seniorům přejí vychovatelky školní družiny ZŠ a MŠ Barrandov hodně zdraví a štěstí v novém roce 2023.   Více

Divadelní představení Nová dobrodružství veverky Zrzečky

16. 1. 2023  |  Aktuality ŠD

Po delší době jsme v naší škole mohli přivítat herce z Divadélka pro školy a děti mohly v jejich podání zhlédnout představení s názvem Nová dobrodružství veverky Zrzečky. Děti mohly být účastníky příběhu o ukradených hodinkách, ale také se jim dostalo ponaučení, jak se správně chovat v lese. Dětem se představení líbilo, v jejich rozesmátých… Více

Provoz školní družiny o vánočních prázdninách

19. 12. 2022  |  Aktuality ŠD

Vážení rodiče, z důvodu nízkého počtu přihlášených dětí nebude během vánočních prázdnin  školní družina v provozu. Děkuji za pochopení. Bc. Veronika Kubů, vedoucí školní družiny           Více

Školní družina – dotazníkové šetření, interní kroužky

12. 12. 2022  |  Aktuality ŠD  |  Školní aktuality

Vážení rodiče, na začátku listopadu jsme změnili možnost vyzvedávání dětí tak, aby čas strávený ve školní družině byl časem skutečného zájmového vzdělávání (dle §111 zákona č. 561/2004 Sb., v aktuálním znění) a nikoliv časem čekání na chvíli odchodu ze školní budovy. Čas strávený českými dětmi ve vzdělávacím zařízení je jeden z nejkratších v Evropě a… Více

Halloween „Dušičky“ ve školní družině

7. 11. 2022  |  Aktivity školní družiny  |  Aktuality ŠD  |  Úřední deska

“Koledu, nebo něco provedu.” Takto se ohlašují děti před domy během oslav svátku Halloween v zámoří. I děti v naší školní družině se těšily na tento den a také se na něj řádně přichystaly. Oblékly se do roztodivných a nápaditých kostýmů, s pomocí dospělých byly zajímavě nalíčeny. Každé oddělení pojalo průběh oslavy jinak. Někde se… Více

Knižní jarmark opět potěší malé i velké čtenáře

25. 10. 2022  |  Aktuality ŠD  |  Aktuality ZŠ

Milí rodiče. 2.11. 2022 se na naší škole opět uskuteční Knižní jarmark, který se minulý rok těšil velkému zájmu nejen u dětí, ale i u Vás dospělých. 1.11. mohou děti do školy přinést jakékoliv knížky či starší učebnice, které by rády vyměnily či odpoledne prodaly na jarmarku. Výtěžek jarmarku půjde opět na charitativní projekt či… Více

Oslava Dne dětí ve ŠD

20. 6. 2022  |  Aktivity školní družiny  |  Aktuality ŠD

Začátek posledního měsíce školního roku je nejen příslibem blížících se prázdnin a letního sluníčka, ale je také již tradičně spjat se svátečním dnem všech dětí, 1. červnem, Dnem dětí. Také školní družina chtěla přispět k příjemné sváteční atmosféře a potěšit děti zorganizováním zábavně-sportovního odpoledne. Připravila proto pro děti na školním hřišti pestrý program. Děti si… Více

Hasiči z Lochkova ve ŠD 

27. 5. 2022  |  Aktuality ŠD

Dne 26.5. 2022 nás navštívili hasiči z Lochkova v rámci preventivního programu „ Výchova dětí v oblasti požární ochrany“. Celá akci se vydařila a všichni jsme si odnesli spousty zajímavých informací. VíceBakaláři

Epidemiologická opatření

Školní aktuality

Dětský fotbalový pohár měl i naše zastoupení

2. 2. 2023

První únorový den se deset odvážných chlapců z 1. a 2. tříd vydalo reprezentovat naši školu v 7. kole Dětského fotbalového poháru. Svého úkolu se zhostili opravdu se ctí. Bertík a Honzík na turnaji dokázali, že i když jsou zatím drobnější postavy, soupeři s nimi přesto musejí počítat. Šimon, Teodor, Roman i Alistair statečně bojovali u mantinelů… Více

Ekologický projekt Climate rules rozvíjí ekologické myšlení našich žáků

31. 1. 2023

V minulém školním roce byly 8. ročníky zapojeny do zážitkového programu Climate rules, kde si v rolích vlád fiktivních států vyzkoušeli pečovat o planetu Zemi a obyvatele svých států. Zájemci z žákovských řad se poté několikrát setkali s odborníky z praxe, kteří jim přiblížili témata kybernetiky, virtuální reality či cirkulární ekonomiky. V letošním školním roce jsme… Více

Obvodní kolo matematické olympiády kategorie Z5 

30. 1. 2023

Dne 25. ledna naše škola už poněkolikáté přivítala soutěžící z řad žáků Prahy 5 a Prahy 13 v obvodním kole Matematické olympiády. Do obvodního kola postupují úspěšní řešitelé z kola školního. Tentokrát se jich sešlo celkem 106. I naše škola měla v této soutěži své zástupce. V obvodním kole žáci řeší 3 úlohy. Na jejich vyřešení mají 90 minut. Úspěšným… Více