Dravci v letu na ZŠ Barrandov

26. 5. 2022  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

V úterý 10. května jsme měli místo jedné hodiny zajímavou akci – na školním hřišti jsme si mohli prohlédnout opravdové dravé ptáky. Každý z nich měl v trávě zapíchnuté bidýlko, k němuž byl připoután provázkem, aby nemohl uletět. Jen jeden byl v bedýnce, protože byl příliš malý a ostatní by mu mohli ublížit.

Jejich chovatelé nám jednotlivé dravce představili, řekli nám, jak se jmenují, čím se živí, kolika let se dožívají a další zajímavosti. Potom pan učitel vybral nejsilnějšího dobrovolníka ze třídy, aby si mohl vyzkoušet, jak se s dravci létá. Dobrovolník si nasadil rukavici, stoupl si rozkročmo a ptáka nalákal na kousek masa, který držel v ruce. Pták potom seskočil na zem a doběhl po zemi zpátky k chovateli. Po posledním letu se stala legrační historka – chovatel se ohnul, aby si utřel ruku od masa do trávy, a sup bělohlavý (myslím, že se jmenoval Omar) se náhle znovu vznesl, dohopkal k němu po zemi a snažil se mu z brašny ukrást další pamlsky.

Úplně nakonec nás chovatel dravců vyzkoušel z toho, co jsme si zapamatovali, a za každou správně zodpovězenou otázku dostal ten, kdo odpověděl jako první, kartičku s obrázkem dravce, jehož se otázka týkala. Také nám řekl, že se mu v Prokopském údolí ztratil orel bělohlavý, a požádal nás, abychom mu zavolali na číslo 734 797 797, kdyby ho někdo zahlédl.

Žáci z Chapliňáku jedou!

1. 7. 2022

… doslova a do písmene a ještě u toho vyhrávají medaile. Lukáš Hasal ze 7. A vybojoval  jako jeden z nejmladších účastníků své kategorie v dráhové cyklistice, disciplíně scratch, krásné 3. místo na Olympiádě dětí a mládeže. Lukášovi blahopřejeme a věříme v jeho další nejen sportovní úspěchy! Více

ZŠ MŠ Barrandov má ve svých řadách mistryni Evropy