Dravci v letu na ZŠ Barrandov

26. 5. 2022  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

V úterý 10. května jsme měli místo jedné hodiny zajímavou akci – na školním hřišti jsme si mohli prohlédnout opravdové dravé ptáky. Každý z nich měl v trávě zapíchnuté bidýlko, k němuž byl připoután provázkem, aby nemohl uletět. Jen jeden byl v bedýnce, protože byl příliš malý a ostatní by mu mohli ublížit.

Jejich chovatelé nám jednotlivé dravce představili, řekli nám, jak se jmenují, čím se živí, kolika let se dožívají a další zajímavosti. Potom pan učitel vybral nejsilnějšího dobrovolníka ze třídy, aby si mohl vyzkoušet, jak se s dravci létá. Dobrovolník si nasadil rukavici, stoupl si rozkročmo a ptáka nalákal na kousek masa, který držel v ruce. Pták potom seskočil na zem a doběhl po zemi zpátky k chovateli. Po posledním letu se stala legrační historka – chovatel se ohnul, aby si utřel ruku od masa do trávy, a sup bělohlavý (myslím, že se jmenoval Omar) se náhle znovu vznesl, dohopkal k němu po zemi a snažil se mu z brašny ukrást další pamlsky.

Úplně nakonec nás chovatel dravců vyzkoušel z toho, co jsme si zapamatovali, a za každou správně zodpovězenou otázku dostal ten, kdo odpověděl jako první, kartičku s obrázkem dravce, jehož se otázka týkala. Také nám řekl, že se mu v Prokopském údolí ztratil orel bělohlavý, a požádal nás, abychom mu zavolali na číslo 734 797 797, kdyby ho někdo zahlédl.

Vánoční jarmark na ZŠ Barrandov se blíží…

11. 11. 2022

Milí žáci, rodiče, kolegové, sousedé a všichni přátelé MŠ a ZŠ Barrandov. 22.11. proběhne na naší škole již tradiční Vánoční jarmark, který nás, doufejme, naladí na vánoční atmosféru. Celý předvánoční mumraj začne v 15 h před hlavním vchodem školy. A na co se můžete letos těšit? Jednotlivé třídy představí své kreativní výrobky s vánoční tématikou, pro labužníky… Více

8. 11. 2022