FISH AND CHIPS – školní klub pro šikovné děti se zájmem o angličtinu

10. 1. 2022  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

V loňském školním roce 2020/21 na naší škole vznikl školní klub Fish and Chips, který je určen šikovným žákům a žákyním se zájmem o anglický jazyk.  Během distanční výuky školní  klub probíhal v online prostředí přes Teams. Žáci plnili různé úkoly, řešili kvízy, odpovídali na otázky ke čtení, poslechu nebo z různým videím. Pravidelně se aktivit účastnilo okolo 10 dětí, 3 nejaktivnější byli na konci školního roku odměněni knihou v anglickém jazyce – byli to: Klára Doležalová, Jan Trněný a Adam Seifert.

V letošním školním roce 2021/22 jsme se zaměřili zejména na rozvoj čtenářských dovedností a ústního projevu. Kroužek probíhá prezenčně a to každý čtvrtek od 14h -do 15h. Čteme knihu od Marka Haddona The Curious Incident of the Dog in the Night-Time. Příprava na každou hodinu trvá dětem asi 1 – 2 hodiny, doma si čtou vždy dopředu 3 kapitoly z knihy a odpovídají na otázky ke čtení. Při hodině o knize diskutujeme, děláme si poznámky k hlavním postavám, vymýšlíme, jak může dál příběh pokračovat, odpovídáme podle knihy na kvízové otázky a také diskutujeme nad tématy z knihy: Aspergerův syndrom hlavního hrdiny a vypravěče, (domnělé) úmrtí jeho matky, vztah jeho otce k němu a dalším lidem. Zatím klub navštěvuje pravidelně 6 dětí od 4. do 8. třídy. Všichni se zapojují aktivně, pokud nejsou ve škole, mohou pracovat doma přes Teams.

Mgr. Marcela Sekyrová

Vyučující anglického jazyka

Žáci z Chapliňáku jedou!

1. 7. 2022