FISH AND CHIPS – školní klub pro šikovné děti se zájmem o angličtinu

10. 1. 2022  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

V loňském školním roce 2020/21 na naší škole vznikl školní klub Fish and Chips, který je určen šikovným žákům a žákyním se zájmem o anglický jazyk.  Během distanční výuky školní  klub probíhal v online prostředí přes Teams. Žáci plnili různé úkoly, řešili kvízy, odpovídali na otázky ke čtení, poslechu nebo z různým videím. Pravidelně se aktivit účastnilo okolo 10 dětí, 3 nejaktivnější byli na konci školního roku odměněni knihou v anglickém jazyce – byli to: Klára Doležalová, Jan Trněný a Adam Seifert.

V letošním školním roce 2021/22 jsme se zaměřili zejména na rozvoj čtenářských dovedností a ústního projevu. Kroužek probíhá prezenčně a to každý čtvrtek od 14h -do 15h. Čteme knihu od Marka Haddona The Curious Incident of the Dog in the Night-Time. Příprava na každou hodinu trvá dětem asi 1 – 2 hodiny, doma si čtou vždy dopředu 3 kapitoly z knihy a odpovídají na otázky ke čtení. Při hodině o knize diskutujeme, děláme si poznámky k hlavním postavám, vymýšlíme, jak může dál příběh pokračovat, odpovídáme podle knihy na kvízové otázky a také diskutujeme nad tématy z knihy: Aspergerův syndrom hlavního hrdiny a vypravěče, (domnělé) úmrtí jeho matky, vztah jeho otce k němu a dalším lidem. Zatím klub navštěvuje pravidelně 6 dětí od 4. do 8. třídy. Všichni se zapojují aktivně, pokud nejsou ve škole, mohou pracovat doma přes Teams.

Mgr. Marcela Sekyrová

Vyučující anglického jazyka

Vánoční jarmark na ZŠ Barrandov se blíží…

11. 11. 2022