Malé ohlédnutí za geograficko-historickým výletem 8. tříd

2. 5. 2022  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Vybraní žáci osmých tříd se ve dnech 25. – 29. 4. 2022 zúčastnili geograficko-historického kurzu v oblasti Křivoklátska. Žáci se společně s pátými třídami vydali do rekreačního areálu ve Šlovicích a odpoledne tak trávili čas společnými aktivitami. „Celotáborovou“ soutěž nakonec osmáci i vyhráli.

Dopoledne už byla ale věnována prozkoumávání okolí. V úterý se žáci vydali na 10,5 km dlouhý pochod, během kterého zkoumali a zakreslovali výškový profil trasy. Cestou také prozkoumávali a s pomocí klíče určovali různé lesní a vodní živočichy. Do plnění úkolu se zapojili aktivně všichni a nejlepší tým získal od pana učitele Mikulce zaslouženou odměnu.

Ve středu jsme využili blízkosti unikátního elektroskanzenu. Toto místo je majetkem rodiny Čechů již po generace a sám hrdý majitel provází zájemce, kterým ukazuje nejen různé technické vymoženosti, ale také rád seznamuje s historií místního kraje. Věřím, že pro žáky bylo propojení znalostí průmyslové revoluce s místní ukázkou života přínosné.

Poslední velký výlet se konal na zříceninu hradu Týřov. Ten byl v době vrcholného středověku významnou stavbou, a dokonce oblíbeným místem některých českých králů. Žáci zde absolvovali menší historický kvíz a poté mohli prozkoumat stavební rozložení hradu. To, že hrad nebyl nikdy dobyt, dokázal i náročnější terén, který jsme museli všichni absolvovat.

Poslední večer jsme využili hezkého počasí k opékání buřtů a pobyt byl zakončen zaslouženou diskotékou. Pevně věřím, že se všichni vrátili domů plni nových zážitků.

Vánoční jarmark na ZŠ Barrandov se blíží…

11. 11. 2022

Milí žáci, rodiče, kolegové, sousedé a všichni přátelé MŠ a ZŠ Barrandov. 22.11. proběhne na naší škole již tradiční Vánoční jarmark, který nás, doufejme, naladí na vánoční atmosféru. Celý předvánoční mumraj začne v 15 h před hlavním vchodem školy. A na co se můžete letos těšit? Jednotlivé třídy představí své kreativní výrobky s vánoční tématikou, pro labužníky… Více

8. 11. 2022