Malé ohlédnutí za návštěvou Festivalu vědy

7. 10. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Úřední deska

Dne 8.9. navštívili žáci 8. a 9. tříd naší školy Festival vědy na Vítězném náměstí v Praze 6., který pořádala VŠCHT, ČVUT, Ministerstvo obrany ČR, Dopravní podnik, ZOO Praha a spousta dalších. Žáci z akce zpracovali zápis. Několik z nich viz níže.

Datum konání: 8.9.2021

Popis akce: Jedná se, o jak je vidět z názvu, vědecký festival nacházející se na Vítězném náměstí v Praze. Festival si prošel už několik ročníků a tento měl název Digitální svět. Odehrával se pod širým nebem v mnoha stáncích s různými zajímavými tématy.

Co mě zaujalo: Celkově se mi tam líbilo. Mám ale dva favority. Studenti z Vysoké školy chemicko – technologické a jejich projekt H2OSPODÁŘ, ve kterém nám ukázali, jak neplýtvat vodou a co se s ní stane v čističce a vojáci z Prahy a Brna, kde jsme sestavili elektrický bzučák.

Přínos akce: Naučil jsem se něco nového ze světa vědy a technologie a taky jsem se zamyslel, čím bych mohl být…. Mám takový pocit, že mě to táhne tímto směrem!

Doporučil bych akci pro příští ročníky? Jednoznačně ANO.

Adam Seifert 8.C

Datum konání: 8.9.2021

Popis akce: Festival vědy je festival, na kterém se představují různá odvětví věd např. chemické, medicínské, vojenské atd. Festival se nacházel venku na náměstí v Praze 6 a jednotlivé vědy byly reprezentovány ve stáncích, které byly očíslovány. Orientovali jsme se podle mapy, kterou jsme dostali u vchodu.

Co mě zaujalo: Nejvíce se mi na festivalu líbily stánky s interaktivními modely, např. maketa řeky s tekoucí vodou, ke jsme si například mohli postavit přehradu, ale také mě zaujaly stánky s chemickými pokusy, kde nám v procesu experimentu vyprávěli, jak to funguje. Festival se mi celkově líbil.

Přínos akce: Dozvěděl jsem se, jak fungují medicínské přístroje nebo jak funguje maskování v armádě. Taky jsem pochopil, jak je složité být lékařem nebo vědcem. Vím teď více o fyzice a i trochu o chemii.

Alibek Bagomedov, 8.C

Datum konání: 8.9.2021

Popis akce: Akce se konala na Vítězném náměstí. Bylo tam spoustu zajímavých stánků, např. tam byl stánek ze ZOO Praha a pak spoustu zajímavých stánků o vědě, např. fakulta chemické technologie. Celkem tam bylo 84 stánků, z toho každý ze stánků se zabýval něčím jiným. Některé stánky se zabývali přírodou, některé ekonomikou, jiné zas různými druhy věd.

Co mě zaujalo: Nejvíc mě zaujalo stanoviště ze ZOO, protože jsem se dozvěděla spoustu nových informací.

Přínos akce: Dozvěděla jsem se spoustu informací, které se mi jednou budou hodit.

Kamila Síchová, 8.A

Výběr našich žáků ze 4. a 5. tříd vyhrál okresní kolo turnaje ve florbalu

9. 12. 2022

Dne 1.12.2022 proběhlo okresní kolo ve florbalu pořádané DDM Prahy 5. Soutěže se zúčastnilo 7 týmů. Výběr našich florbalistů a florbalistek ze 4. a 5. tříd bez jediné ztráty body obsadil krásné a zasloužené 1. místo! Tým ve složení Eliášová Tereza, Staso Darja, Lumey Illarion, Švehlík Adam, Secký Daniel, Taha Nour, Vojtěch Michal, Holenda Jakub, Holenda… Více