Malé ohlédnutí za projektovými dny. Dějepisný projekt.

13. 10. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Úřední deska

Ve dnech 27.9. a 8.10. probíhaly na naší škole projektové dny, které byly, oproti letům předchozím, velmi rozmanité. Z široké nabídky 10 předmětových projektů si mohl vybrat opravdu každý.

Dnes přinášíme zhodnocení dějepisného projektu, které napsala Mia Šestáková ze 7.A

Dějepisný projekt

První den jsme zkoumali historii Prahy 5 a vznikly plakáty zaměřené na historii míst, které denně míjíme.
Druhý den jsme jeli tramvají z Barrandova na Malou Stranu, kde jsme se zastavili u sochy okřídleného lva, památníku letců RAF. Poté jsme se šli se projít do Valdštejnské zahrady, kde byli velcí kapři a také bílí pávi. Také jsme se šli kouknout do Vojanových sadů, kde bylo mnoho krásných pávů a ostatních zvířat, ale i krásné rostliny. Po cestě zpět jsme byli u Vltavy, a pak jsme chtěli navštívit nejužší uličku, která byla bohužel zavřená. Pokračovali jsme na Kampu, ze které jsme přešli na Karlův most. Cestou na Anděl jsme navštívili kostel Panny Marie Vítězné a Pražské Jezulátko. Neopomněli jsme ani Památník obětem totality na Újezdu. Seznámili jsme se tedy s nejzajímavějšími místy Malé Strany.
Celý výlet s námi absolvovaly paní učitelky Marcela Sekyrová, Markéta Sára Pokorná a Věra Marušková.

Sportovní projekt – zhodnocení

18. 10. 2021

Během projektových dní se naši žáci mohli přesunout v čase a zacvičit si Spartakiádu. Hudbu, námět i choreografii si žáci připravili sami.   Podívejte se na video, které taktéž připravili žáci.         Více

Výtěžek 6 375,- Kč již putuje na ZŠ Moravská Nová Ves