Ohlédnutí za projektovým dnem – projekt v anglickém jazyce

3. 11. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

V rámci projektových dnů se naši žáci mohli alespoň na pár hodin stát opravdovými turistickými průvodci. Navrhli zajímavé turistické trasy po Praze a následně si je i prošli. Malé zhodnocení naleznete níže.

Prague Sightseeing Tour

Stali jsme se na jeden den skutečnými anglickými průvodci naší stážistce, která se jmenuje Clara. Využili jsme tak příležitosti procvičit si angličtinu. Projekt byl zaměřen na vytvoření prohlídky města Prahy, návštěvy nejvýznamnějších pamětihodností města. Byl rozdělen na dvě části, v první jsme ve třídě vytvořili a připravili trasu. Druhá část byla opravdová prohlídka po Praze, a to v angličtině, neb Clara česky nemluví. Nejdříve jsme vyhledali informace o základních památkách, vytvořili plakát s prohlídkovou trasou, pak už zbývalo jen vše natrénovat a vyrazit do terénu. Setkali jsme se na Chaplinově náměstí a prohlídku jsme zahájili na Malé Straně u kostela sv. Mikuláše, dále jsme pokračovali přes Pražský hrad, katedrálu sv. Víta, Karlův most, řeku Vltavu, Staroměstské náměstí, Staroměstskou radnici a Orloj až na Václavské náměstí. Počasí přálo, všichni odvedli skvělou práci a krásnou prohlídku si užili.

Vánoční jarmark na ZŠ Barrandov se blíží…

11. 11. 2022

Milí žáci, rodiče, kolegové, sousedé a všichni přátelé MŠ a ZŠ Barrandov. 22.11. proběhne na naší škole již tradiční Vánoční jarmark, který nás, doufejme, naladí na vánoční atmosféru. Celý předvánoční mumraj začne v 15 h před hlavním vchodem školy. A na co se můžete letos těšit? Jednotlivé třídy představí své kreativní výrobky s vánoční tématikou, pro labužníky… Více

8. 11. 2022