Fulltextové vyhledávání 2.0

Úvod > Základní škola > Aktuality

9.B se zúčastní celoevropské soutěže European Money Quiz

Datum konání: 2. 3. 2023 - 16. 5. 2023

Témata finanční gramotnosti nejsou našim deváťákům cizí. Po velmi úspěšné reprezentaci naší školy v minulém kole se letos pod vedením paní třídní učitelky Lustykové zapojí 9.B do celoevropské soutěže European Money Quiz, ve které poměří své síly a hlavně znalosti žáci a žákyně z celé Evropy.

Publikováno 14. 7. 2023 21:24

Čaj nejen s ředitelkou aneb chcete vědět, podle čeho se učí vaše děti a jak se mění klima?

Datum konání: 15. 2. 2023

… zveme vás tedy na čaj, nejen s ředitelkou. Tentokrát proběhne online a na konkrétní téma. Vysvětlíme, jak je organizován učební obsah, co je pro školu povinné a co si volí, jak měníme klima školy, jaké jsou vzdělávací novinky v naší škole. Rádi  odpovíme na dotazy, ale také se budeme ptát na váš názor. Chceme vědět, co vás zajímá a čemu nerozumíte.

Publikováno 14. 7. 2023 21:20

Hudba trochu jinak

První měsíc tohoto roku navštívily třetí třídy spolu se svými pedagogy a asistenty interaktivní koncert v Českém rozhlase.

Publikováno 14. 7. 2023 21:18

Projekt hospodaření s odpadem na naší škole

Datum konání: 9. 2. 2023

Tento čtvrtek, 9.2. 2023, proběhne na naší škole zajímavý projekt. Vybraní zástupci žákovského parlamentu z 6. až 8. tříd  se zúčastní analýzy hospodaření s odpadky na naší škole. Celý projet začne rozborem našich školních odpadků.

Publikováno 14. 7. 2023 21:13

Dětský fotbalový pohár měl i naše zastoupení

Datum konání: 1. 2. 2023

Dětský fotbalový pohár měl i naše zastoupení

První únorový den se deset odvážných chlapců z 1. a 2. tříd vydalo reprezentovat naši školu v 7. kole Dětského fotbalového poháru.

Publikováno 14. 7. 2023 21:10

Ekologický projekt Climate rules rozvíjí ekologické myšlení našich žáků

V minulém školním roce byly 8. ročníky zapojeny do zážitkového programu Climate rules, kde si v rolích vlád fiktivních států vyzkoušeli pečovat o planetu Zemi a obyvatele svých států. Zájemci z žákovských řad se poté několikrát setkali s odborníky z praxe, kteří jim přiblížili témata kybernetiky, virtuální reality či cirkulární ekonomiky.

Publikováno 14. 7. 2023 21:06

Obvodní kolo matematické olympiády kategorie Z5

Datum konání: 25. 1. 2023

Dne 25. ledna naše škola už poněkolikáté přivítala soutěžící z řad žáků Prahy 5 a Prahy 13 v obvodním kole Matematické olympiády. Do obvodního kola postupují úspěšní řešitelé z kola školního. Tentokrát se jich sešlo celkem 106. I naše škola měla v této soutěži své zástupce. V obvodním kole žáci řeší 3 úlohy. Na jejich vyřešení mají 90 minut. Adam Donát ze třídy 5. A obsadil 1. místo. V soutěži dosáhl plného počtu bodů ještě spolu s dalšími 6 žáky z jiných škol Prahy 5.

Publikováno 14. 7. 2023 12:04

Projektový den s Chaplinem

Není pátek jako pátek! Dnešní den je na naší škole, která hrdě nese jméno Charlieho Chaplina, velkým svátkem. Slavíme a tvoříme na počest tohoto významného člověka, který byl a stále je nevyčerpatelnou inspirací pro malé i velké.

Publikováno 14. 7. 2023 12:02

Projekt programu Pilotní ověření systému péče o talenty na ZŠ Barrandov

Projekt programu Pilotní ověření systému péče o talenty na pražských základních a středních školách v rámci programu "Prague smart accelerator" byl spolufinancován Evropskou unií.

Publikováno 14. 7. 2023 11:52

Přednáška pro rodiče – přínosy a rizika pohybu dětí v online světě

Datum konání: 18. 1. 2023

Milí rodiče. Rádi bychom Vás informovali, že se blíží termín dalšího setkání pro Vás rodiče, které organizuje rodičovský spolek Chapliňák. Tento krát se přednášející dotkne aktuálního tématu bezpečného chování na síti. Více podrobností najdete níže. 18.01.2023, 18 -19:30h. – pouze online Děti v síti  Seminář se zaměřuje na možné přínosy i rizika pohybu dětí v online světě a možnostech, jak své ratolesti coby dospělí můžeme podpořit.

Publikováno 14. 7. 2023 11:48