Návštěva páťáků v přírodovědné učebně na druhém stupni

24. 3. 2015  |  Děti dětem

Ve dnech 9., 13. a 16. března 2015 se žáci pátých tříd postupně vydali na návštěvu učebny přírodovědy v pavilonu II. stupně. Prohlédli si nově zrekonstruovanou odbornou učebnu přírodopisu. Prostředí vskutku prvotřídní.

Ve třídě právě probíhala výuka volitelného předmětu Přírodovědná praktika pod vedením paní učitelky Mgr. Evy Kotrčové. Spolu s paní učitelkou si šesťáci připravili zajímavé tři hodiny přírodovědných praktik, při kterých zasvětili své mladší kamarády do tajů mikroskopického světa.

Pod mikroskopem pozorovali části hmyzího těla a někteří si ve spolupráci se staršími spolužáky vytvořili sami i preparát ke zkoumání např. blechy, klíšťata, mouchy, vosy a jiné. Pro všechny zúčastněné to byl obrovský zážitek. Žáci pracovali s nadšením a hodina strávená v učebně přírodopisu byla pro ně velikým přínosem, ani se jim nechtělo odcházet.

Zde Vám přinášíme několik postřehů přímo od žáků z pátého ročníku:

• “Už vím, jak pracuje mikroskop, jak se zaostřuje a mění velikost přiblížení. A že na zkoumání potřebuje světlo.”
  • “Zkoumala jsem veš, křídlo vosy a sršeň, které jsem se trochu bála. Bylo to ale zajímavé a těším se na přírodovědu do šesté třídy.”
  • “Z návštěvy mám velkou radost a myslím, že jsem se něčemu přiučil. Bylo zajímavé vidět hmyz tak, jak ho pouhým okem člověk nevidí.”
  • “Viděla jsem v mikroskopu včelí hlavu i žihadlo. Chtěla bych se tam jít podívat znovu.”
  • “Viděl jsem včelí oko. Bylo to bezva a líbili se mi pohodlné židle.”
  • “Líbilo se mi to. Člověk nemá moc možností prohlédnout si motýla zblízka.”
  • “Učebna je pěkná. Líbilo se mi zkoumání pod mikroskopem.”
  • “Bylo to dobré a naučné. Lépe jsem poznala mikroskop. Akorát bylo těžké poznat jednotlivé druhy hmyzu.”
  • “Moc se mi to líbilo. Bylo to velmi pěkné. Málokdy dostanu takovou příležitost podívat se, jak vypadá motýlí křídlo.”
  • “Líbilo se mi to. Nejvíc se mi líbila blecha. Poprvé jsem ji viděl takhle zvětšenou. Třpytila se jako zlato.”

Eva Kotrčová, Iva Černá, Hana Vlasáková, Alžběta Kubcová a žáci pátých a šestých tříd

Vyhrály jsme obvodní kolo Prahy 5 ve florbalu

2. 12. 2022

V úterý 29. 11. se děvčata 8. a 9. tříd zúčastnila obvodního kola ve florbalu, kde se střetla s dalšími pěti týmy. Družstvo ve složení Adéla Trojášková, Mia Šestáková, Magdalena Randáčková, Nela Piksová, Andrea Pleštilová, Anna Nedvědová, Sofie Jáklová, Zuzana Urbancová, Adéla Povondrová, Agáta Rollerová, Adéla Kubíčková a Tereza Junková si bez porážky došlo pro vítězství. Děvčata… Více

Obvodní kolo soutěže Pythagoriáda

2. 12. 2022

V úterý 22. listopadu se na naší škole uskutečnilo obvodní kolo matematické soutěže Pythagoriáda základních škol Prahy 5 a 13 pro žáky 6. – 9. ročníků. V každé kategorii jsme měli ze školního kola postupující úspěšné řešitele a soutěžícím se dařilo i v kole obvodním. V 6. ročníku máme úspěšného řešitele Marka Zvelebila, v 7. ročníku… Více

Další z našich žákovský hvězd na mistrovství světa. Tentokrát step dance!

1. 12. 2022

Žáci naší školy vládnou nespočetným množstvím talentů. Tentokrát se zúčastnila Mistrovství světa ve stepu Vaneska Molcarová ze 3.C a ve své kategorii “formations children” vybojovala minulý týden úžasné 3. místo. O svůj velký zážitek se podělila s dětmi ve třídě a přinesla ukázat pravé stepařské botky. Ostatní se pochlubili jinými medailemi a diplomy, aby si… Více