Vánoce s Poutníky

27. 11. 2021  |  3.D

V pátek 26. listopadu jsme navštívili vánoční koncert v Divadle U Hasičů. Kapela Poutníci nám zahrála známé i méně známé vánoční písničky a koledy. Do divadla jsme po dlouhé době jeli tramvají číslo 4 celá třída. První i poslední dvojice se pohybovala podle pokynů paní učitelky. Po divadle jsme se na chvíli zastavili na náměstí Míru. Podívali jsme se do kostela sv. Ludmily a společně jsme si prošli i zatím otevřené vánoční trhy se spoustou vánočního zboží. Výlet do Prahy se nám vydařil. Vrátili jsme se do třídy a ještě jsme si o koncertu a naší společné cestě do Prahy povídali.

Jak akci hodnotily děti?

” Líbilo se mi, jak hráli a zpívali. Líbilo se mi, že hráli písničky, které znám.

Potěšilo mě, že zpívali vánoční koledy. Udivilo mě, že ty všechny písničky uměli.

Pobavilo mě, jak vtipně tancovali. Líbilo se mi, jak jsme tleskali.

Potěšilo mě, že ty písničky byly hezké.  Líbilo se mi, že to bylo vtipné.

Zarazil jsem se, že v divadle bylo hodně známých písniček.

Viděl jsem banjo. Viděla jsem kontrabas, kytaru a mandolínu.

Zajímalo by mě, jestli hrají v country rádiu. Myslel jsem si, že budou hrát divadlo a ne koncert.

Potěšilo mě, že jsme pak šli na trhy. Líbilo se mi náměstí Míru.

Líbil se mi kostel sv. Ludmily, a jak to uvnitř vypadalo. ”

Martina Kunešová a 3. D

Nález klíče

13. 1. 2022