Podrobnosti o  třídách

Broučci (2–3 roky)

• Třída je otevřena v počtu dvaceti dětí, dvou kmenových učitelek a dvou chův.
  • Provoz této třídy je  od 8:00 do 17:00 h. Děti se scházejí od 8:00 do 8:30 h, doba příchodu je zkrácena na minimum, aby batolata měla, co nejvíce klidu a pohody.
  • U batolat je nutný dostatečný, bezpečný prostor pro pohyb dětí (jejich pohyby jsou ještě nedostatečně koordinované). Celkově potřebují více pohybu. Vybavení nábytkem a ostatním zařízením je v souladu s antropometrickými požadavky. Nezbytný je přebalovací pult, odpadkový koš na pleny a hygienické ubrousky, dudlíkovač, prostory pro náhradní oblečení, pleny a jiné hygienické potřeby.
  • Nabídka herních prvků ve třídě i na zahradě má svá specifika s ohledem k ne tříletým dětem. Součástí vybavení třídy je multifunkční auto pro celkový rozvoj dětí a koutek s průlezem pro rozvoj hrubé i jemné motoriky a relaxaci.
  • Důležitým prvkem ve třídě Broučci jsou tzv. relaxační plochy. Tyto děti potřebují a vyžadují více odpočinku v průběhu celého dne.
  • Děti jsou od dvou let vedeny ke správnému grafomotorickému vývoji, který podporujeme vhodnými výtvarnými pomůckami pro tento věk, kde převládá dlaňový úchop.
  • Již od batolat probíhá výuka jógy pro děti – klidné dýchání, pozice, relaxace a seznámení s komunitním kruhem, kde se děti učí vzájemné důvěře a zklidnění.

Zajíčci (2, 5–4 roky)

• Ve třídě s touto věkovou skupinou jsou dvě kmenové učitelky a dvě chůvy.
  • Dostatečný, bezpečný prostor pro pohyb dětí ve třídě, vzhledem k věku dětí.
  • Třída je vybavena přebalovacím pultem, odpadkovým košem na pleny a hygienické ubrousky, dudlíkovačem, prostory pro náhradní oblečení, pleny a jiné hygienické potřeby.
  • Nabídka herních prvků ve třídě i na zahradě má svá specifika s ohledem k ne tříletým dětem. Herní prvky jsou zde pro ne tříleté děti, ale i pro děti starší. I tato třída je vybavena koutkem s průlezem pro rozvoj hrubé i jemné motoriky a relaxaci.
  • I zde se využívají relaxační plochy pro odpočinek v průběhu celého dne.
  • Nabídka k vývoji grafomotoriky je zde ve třídě od dlaňového úchopu po úchop prstový.
  • V každé třídě od batolat probíhá výuka dětské jógy a seznámení s komunitním kruhem (prevence před patologickými jevy).
  • Třída je vybavena „interaktivní pomůckou“ Magic box.

Medvíďata (3–4 roky)

• Dostatečný prostor pro pohyb i relaxaci dětí.
  • Třída je vybavena grafomotorickým koutkem – výtvarné stojany, výtvarné pomůcky pro dlaňový i prstový úchop, herní prvky pro rozvoj grafomotoriky; „interaktivní pomůckou“ Magic box.
  • Relaxační plochy pro odpočinek pro využití ve volných hrách.
  • Součástí třídy je koutek s průlezem pro rozvoj hrubé i jemné motoriky a relaxaci, který je obohacen o nerovné plochy podporující stabilitu a koordinaci pohybu dětí.
  • Pokračování ve výuce jógy a komunitním kruhu.

Tygříci (4–5 let)

• Třída je vybavena interaktivní tabulí, herním patrem, herním koutkem pro objevy a pokusy.
  • Tygříci navštěvují v průběhu roku tvoření keramiky.
  • Stále probíhá rozvoj grafomotoriky vhodnými pomůckami pro danou věkovou skupinu.
  • Ve třídě Tygříci probíhá od druhého pololetí, seznámení s anglickým jazykem metodou CLIL v průběhu výchovně vzdělávacích činností.
  • Výuka dětské jógy – dechová cvičení, pozice, relaxace.
  • Komunitní kruhy jako prevence před patologickými jevy.

Berušky, Veverky (5–6 let)

• Povinné předškolní vzdělávání probíhá na ZŠ v prostorách MŠ.
  • Vybavení i hry třídy odpovídají požadavkům pro výchovně vzdělávací činnosti dětí v povinném předškolním vzdělávání.
  • Součástí prostorů je prostorná tělocvična s grafomotorickými prvky.
  • V povinném předškolním roce probíhá rozvoj grafomotoriky dětí – „Písmo jako vědomá stopa pohybu“ – cvičení a malování s prvky tchaj – ťi podle akademické malířky Táni Svatošové.
  • Dále pokračuje výuka dětské jógy – dechové techniky, jógové pozice, relaxace.
  • Komunitní kruhy jako prevence patologických jevů.
  • Výuka anglického jazyka jednou týdně, metoda CLIL, která probíhá v průběhu celého týdne.
  • Od druhého pololetí děti s povinnou školní docházkou možnost navštěvují „Školu nanečisto“, kde probíhá zkušební výuka ve třídách ZŠ s paní učitelkami prvních tříd.

Sportovní projekt – zhodnocení

18. 10. 2021

Během projektových dní se naši žáci mohli přesunout v čase a zacvičit si Spartakiádu. Hudbu, námět i choreografii si žáci připravili sami.   Podívejte se na video, které taktéž připravili žáci.         Více

Výtěžek 6 375,- Kč již putuje na ZŠ Moravská Nová Ves