Spolek rodičů při ZŠ a MŠ Barrandov

e-mail: spolekchaplinak@gmail.com

web: http://spolekchaplinak.webnode.cz

O nás
Občanské sdružení Spolek rodičů při ZŠ a MŠ Barrandov vzniklo v červnu 2013 s cílem zahájit cestu k partnerské spolupráci mezi vedením školy, učiteli, rodiči a dětmi a podílet se na vytváření prostředí, ve kterém by se všichni cítili dobře a bezpečně.

Uvítáme mezi nás další rodiče, kteří se zajímají o vzdělání svých dětí a občanský život na Barrandově.

Naše cíle a naše činnost

• schůzky rady Spolku rodičů s vedením školy několikrát ročně přístupné všem rodičům
• informovanost – vytváření komunikačních kanálů k obousměrnému přenosu informací mezi školou a rodiči (webové stránky, nástěnka ve vestibulu školy, komunikace s třídními důvěrníky i ostatními rodiči e-mailem, TOP 10 – 1x měsíčně informujeme rodiče o tom nejdůležitějším z bohatého dění ve škole.).
• výběr finančních příspěvků od rodičů a finanční podpora školy (Spolek přispívá na materiál a akce určené pro žáky všech ročníků)
• snaha získat alespoň část rodičů pro jakoukoli formu a míru spoluúčasti na dění ve škole
• snaha o získání grantů a příspěvků
• podpora projektů a cílů školy (např. ekologické záměry, komunitní kruhy, Čtením a psaním ke kritickému myšlení,   organizace , podpora metody CLIL).
• bazárky dětského oblečení, knížek, hraček, sportovního vybavení. Součástí bazárku je vždy kreativní dílna pro děti.
• Vánoční či velikonoční dílny pro děti a rodiče
• uspořádání a financování kurzů první pomoci pro žáky 1. až 9. tříd 1x za 2 roky a jiných vzdělávacích projektů a akcí (např. ÚDIF – představení fyziky zábavnou formou a pokusy)
• kontrola jídel ve školní jídelně a snaha o zlepšení kvality stravování
• prezentace Spolku rodičů (např. na akci Zažít Barrandov jinak, ve zpravodaji Pražská pětka)
• spolupořádání pohádkového lesa

Placení příspěvků

Vážení rodiče,
prosíme Vás o zaplacení členského příspěvku, který je 350 Kč za jednoho žáka na školní rok. (stejná výše jako v předchozích letech)

Příspěvek prosíme uhraďte na číslo účtu: 2001465618 / 2010. Do zprávy pro příjemce uveďte celé jméno Vašeho dítěte a třídu. Děkujeme.

Tyto příspěvky budou použity k nadstandardní podpoře žáků školy a k dalším projektům, které nám můžete sami navrhnout. Vždy se vrátí Vašim dětem, ať už v jakékoli formě.

Důvody, proč platit příspěvky:

* může být za ně pořízeno vybavení, učební pomůcky a zlepšováno prostředí školy (pomůcky pro aktivní relaxaci, vybavení pro sport, odměny v různých soutěžích, výtvarný materiál, interaktivní učebnice, knihy, časopisy, PC programy)
* díky příspěvkům je možné organizovat zajímavé kurzy pro všechny žáky školy s přihlédnutím k jejich konkrétnímu věku  např. kurzy první pomoci se záchránáři, Údif – úžasné divadlo fyziky
* mohou sloužit k podpoře projektů školy, se kterými se ztotožníme
* mohou sloužit k podpoře efektivnějšího vzdělávání pro všechny děti a k vytváření příjemného prostředí pro všechny účastníky vzdělávacího procesu (více v menu Naše cíle)
* mohou být základem pro žádosti o granty (z grantů, příspěvků státních i nestátních institucí, z vlastní činnosti a od sponzorů se snažíme získávat další finance)

ROZDĚLENÍ PŘÍSPĚVKŮ
Podrobné rozdělení příspěvků z předchozích školních let naleznete v rubrice Výroční zpráva.

Další důležité informace o činnosti spolku, včetně aktualit zápisů ze schůzí a valných hromad najdete na webu sdružení.

Vstup pro rodiče

Slavnosti škol Prahy 5

12. 9. 2019

2. 9. 2019