Základní škola a mateřská škola Barrandov

28.3. – Den učitelů naruby

6. 4. 2017  |  Školní aktuality

Den učitelů byl letos na naší škole plný překvapení…
Zástupci tříd se na schůzkách žákovského parlamentu domluvili a začali ve svých třídách prosazovat myšlenku, aby si připomněli Den učitelů jinak, než tomu bylo v předchozích letech.

Žáci a žákyně 3. – 9. ročníku si měli připravit program pro své pedagogy – někde to pojali jako poděkování písničkou, jinde odučili celou hodinu.

Naši nejmenší však nemají své zástupce v žákovském parlamentu, a tak se role učitelů ujali naši nejstarší žáci a připravili si jednu hodinu jako odměnu pro děti a třídní učitelky přípravné třídy a 1. a 2. ročníku.

V úterý 28.3. nastoupili po skupinkách žákyně a žáci 9. ročníku do jednotlivých tříd a v praxi si vyzkoušeli, jak je mnohdy práce učitelů ošidná – máte vše připraveno – alespoň si to myslíte – a třída reaguje jinak, než bylo v představách. Pravdou je, že všechny skupinky v tomto nelehkém úkolu obstály – hrály se „popletené“ pohádky, zadávaly se různé úkoly, hrály se s dětmi hry, předvádělo se chování v restauraci…

Chtěli bychom všem, kteří se na přípravě a realizaci překvapení pro učitele podíleli, moc poděkovat. Žákovský parlament

Ohlasy „mladých“ pedagogů:
„Moc se mi tato zkušenost líbila a překvapilo mě, jak k tomu děti přistoupily. Jsem rád, že jsem se zúčastnil této Hodiny naruby.“ O. D.
„Akce se mi líbila. Myslím, že to byl velice dobrý nápad. Také si myslím, že se to líbilo i učitelům, kteří se smáli a děkovali nám. Děkuji členům skupiny, ve které jsem byl, že jsem se mohl zúčastnit.“ J. S.
„Myslím, že Den učitelů proběhl skvěle. Hodina uběhla rychleji, než bych čekala. Děti byly moc šikovné, zvlášť v kreslení.“ V. M.
„Děti společnost naší skupinky bavila, což jen potvrdilo, že mé prvotní obavy byly zbytečné. Žáci spolupracovali a byli ohleduplní k ostatním ve svém okolí. V závěrečné hře se neposmívali ani těm, kteří prohráli, projevovali vůči sobě respekt.“ S. Ch.
„Hodina naruby se mi líbila. Vyzkoušela jsem si také, jaké je vést hodinu. Byla to skvělá zkušenost do života a doufám, že se to bude opakovat.“ K. S.
„Bylo to hezké. Vybavil jsem si vzpomínky na dětství, jak jsem byl malý… Byl to zajímavý zážitek.“ D. J.
„Hodina na Den učitelů se mi líbila. Bylo to zase něco jiného, dobrá zkušenost. Vím, že bych do toho asi znovu nešla. Obdivuji učitele, že jim z toho křiku nepraskne hlava. Ale – na druhou stranu to bylo fajn a hry děti bavily.“ J. P.
„I přes pár nedorozumění na začátku, jsme si Den učitelů užili. Děti byly hodné a aktivně se zapojily do námi připravených her a aktivit. Paní učitelkám se naše hodina líbila. Jsem ráda, že jsem se do projektu mohla zapojit.“ J. P.
„Hodina naruby na prvním stupni se mi líbila. Byl to zážitek a doufám, že se i prvňáčci bavili.“ P. P.
„Děti byly hodné, všemu rychle porozuměli. Moc mě to bavilo a ráda bych si to zopakovala.“ N. K.
„ Hodiny naruby se mi moc líbila. Mohla jsem si vyzkoušet, jaké to je být učitelkou. Překvapilo mě, že děti dobře spolupracovaly a že je hry bavily. Myslím, že se naší skupině hodina povedla a že se dětem líbila.“ V. B.
„Hodina naruby na Den učitelů, kdy jsme měli mít jednu vyučující hodinu u mladších dětí, byla podle mě skvělý nápad. Velmi jsem ocenil spolupráci od dětí v přípravce. Doufám, že se akce minimálně jednou zopakuje, klidně i na celý týden.“ O. P.
„Tato hodina naruby se mi moc líbila. Děti byly moc šikovné a myslím, že je hry bavily. Také paní učitelka k nám byla velmi vstřícná a milá. Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit této akce a získat tak nové zkušenosti.“ M. B.
„O akci jsem si nemyslel nic hezkého a šel jsem tam, abych nemusel na hodinu přírodopisu. Ale po tom, co jsem tam přišel, jsem si začal uvědomovat, že by to mohlo být fajn a aktivně jsem se zapojil. Akce mě opravdu bavila a je škoda, že si ji nezopakuji. Děti spolupracovaly velice dobře a mně se s nimi taktéž dobře pracovalo.“ M. Č.
„Den učitelů u dětí se mi moc líbil. Myslím, že se děti hodně nasmály a zapojovaly se. Někdy jsme to nezvládli trošku s křikem dětí, ale myslím, že jsme vše nakonec zvládli. Určitě bych si to někdy zopakovala.“ K. K.
„Předtím, než jsme šli do druhé třídy, jsem byla hodně nervózní, protože jsem se bála, že se jim to nebude líbit, budou se nudit a nebudou se moc zapojovat do programu. Nakonec to byla legrace. Kluci od nás vyrobili z velké krabice auto a děti z něho byly nadšené. Na konci nám ho i vzali. Obdivuji pedagogy, jak z prvního, tak i druhého stupně, že to tak zvládají. Jsem ráda, že jsem na tuto hodinu šla, protože teď aspoň vím, jak se cítí. Myslím si, že jsme si program všichni užili. Já bych tuto hodinu ohodnotila jako úspěch.“ A. P.
„Akce se mi moc líbila. Děti byly zaujaty, což mě velice potěšilo. Co mi ale udělalo větší radost, byly usměvavé tváře paní učitelek. Myslím, že tyto akce, kde žák potěší svého učitele a společně se zasmějí, by měly být častěji.“ V. V.
„Bylo to super. Děti poslouchaly a byly šikovné. Řekla bych, že jsme si to všichni užili.“ K. H.
„Bylo to hezké. Moc se mi to líbilo. Děti krásně spolupracovaly. Byly šikovné. Všechno jsme zvládli. Moc jsme si to všichni užili. Určitě bych si to zopakovala.“ N. R.
„Moc se mi líbil Den učitelů v prvních a druhých třídách. Naše skupina to měla perfektně zorganizované. Líbila se mi spolupráce dětí, jak se zapojovaly a jak je to bavilo. Myslím si, že si každý z nás odnesl pár důležitých zkušeností, co se týká projevu, herectví, práce s menšími dětmi. Nikdy jsem se ničeho podobného neúčastnil. Jsem za možnost účastnit se tohoto programu velice rád. Děkuji.“ M. B.
„Akce byla skvělá. Děti se zapojily do všech her, aktivit a to mě dost překvapilo. Moc se mi to líbilo a myslím, že děti byly taky spokojené.“ N. N.


FotogalerieBakaláři

Epidemiologická opatření

Školní aktuality

Velikonoční jarmark

24. 3. 2023

Zveme všechny, stejně jako v předchozích letech, na tradiční Velikonoční jarmark, který se koná v úterý 4. 4. 2023 v čase od 15 do 17 h. Můžete se těšit na velikonoční dekorace, dobroty i lahodné nápoje. Letos proběhne nově také swap oblečení. Vše připravují naši žáci za podpory učitelského sboru, organizaci zajišťuje Žákovský parlament. Přijďte… Více

Živé sovy okouzlily naše prvostupňové žáky a žákyně

10. 3. 2023

V pondělí 6. března čekal žáky prvního stupně zajímavý přírodovědný program. Měli jsme možnost se na dosah ruky setkat s většinou u nás žijících sov. Dozvěděli jsme se spoustu informací o způsobu jejich života, mimořádně vyvinutých smyslech a o sovích rekordmanech. Už víme, proč jsou některé druhy našich sov ohrožené. Viděli jsme velkolepou ukázku letu výra velkého… Více

Celoškolní soutěž ke Dni učitelů

10. 3. 2023

Milí žáci a žákyně! V minulém školním roce jsme v měsíci březnu vyhlásili Soutěž o nejmenší, největší, nejzajímavější a nejstarší knihu. Přinesli jste tolik knih, že jsme je všechny vystavili v kinosále a výstava zaujmula nejednoho malého či většího čtenáře. Pro letošní rok se chceme věnovat škole a oslavě Dne učitelů. Nelekněte se, žádné učení,… Více