A jdeme do finále….

29. 6. 2022  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

23.6. jsme všichni prožili ve sváteční náladě. V 17 h rozezněl zcela naplněný kinosál orchestr Harmonie, který úvodní skladbou otevřel bohatý program Školní akademie. Orchestr Harmonie bude od příštího školního roku na naší škole poskytovat našim žákům a žákyním lekce a zapůjčení hudebních nástrojů zdarma, což jistě ocení nejen mnozí rodiče i děti, kteří se chtějí rozvíjet v této oblasti.

Program pokračoval vystoupením Kateřiny Halíkové ze 6.B, která předvedla za hudebního doprovodu neuvěřitelné kousky s jojem. Katka je opravdovou mistryní této disciplíny. Následovalo roztomilé vystoupení 2.A a 2. B., taneční vystoupení nadějné tanečnice Mariany Nekvasilové z 2.A a stepařky Vanesy Molcarové ze stejné třídy. Následovalo veselé cvičení přípravné třídy, které pobavilo nejednoho přítomného rodiče.

Dočkali jsme se i několika pěveckých vystoupení. Muzikálová skladba zazněla ve skvělém podání Laury Muchové ze 7.B, zajímavou interpretaci písně Billie Eilish předvedla Taisa Rata z 9.C. Na klavír nám zahrála Darja Staso ze 4.B. Příjemným zpestřením bylo vystoupení našich francouzštinářů, kteří na jazykolamech dokázali, že se jazyk v ústech při mluvení francouzsky zkrotit dá a ještě to zní elegantně.

Během akademie si rodiče mohli zhlédnout sokolský slet, který jsme natočili během generální zkoušky. Během projekce si před plátnem zacvičili ti nejnadšenější cvičenci a navodili tak atmosféru, jako kdybychom se opravdu nacházeli na stadionu.

Další zajímavou video projekcí bylo představení animačních prací našich šesťáků, kteří dokázali, že výtvarná výchova může mít mnoho různých kreativních podob.

Vyvrcholením celé akademie bylo slavnostní vyřazování našich deváťáků. Třídní učitelé hrdě přivedli své žáky a žákyně, které slavnostně ošerpovali a paní ředitelka všem předala pamětní list z dílny našich šikovných výtvarníků.

Celé odpoledne se opravdu vydařilo. Děkujeme všem zúčastněným, učitelkám a učitelům, dobrovolníkům, kteří se nemalou měrou podíleli na celé organizaci této akademie. Našim deváťákům přejeme mnoho zdaru a šťastné vykročení do nové životní etapy.

Vánoční jarmark na ZŠ Barrandov se blíží…

11. 11. 2022

Milí žáci, rodiče, kolegové, sousedé a všichni přátelé MŠ a ZŠ Barrandov. 22.11. proběhne na naší škole již tradiční Vánoční jarmark, který nás, doufejme, naladí na vánoční atmosféru. Celý předvánoční mumraj začne v 15 h před hlavním vchodem školy. A na co se můžete letos těšit? Jednotlivé třídy představí své kreativní výrobky s vánoční tématikou, pro labužníky… Více

8. 11. 2022