C´est la vie

11. 3. 2019  |  Školní aktuality

Naše škola spolupracuje v rámci preventivních programů i s organizací „Člověk v tísni“. Tentokráte lektoři zamířili do 9. tříd. Celý projekt je začleněn do kariérního poradenství a navozuje prostředí reality, která na žáky čeká v dalších letech. Celý program trvá 4 vyučovací hodiny a jednotlivá stanoviště jsou věnována různým situacím, které život může člověku přinést.

A reakce našich deváťáků:

„Z celé akce mám dobrý dojem. Dostalo se nám hodně užitečných rad do života. Užila jsem si hodně zábavy i poučení. Nejlepší prevence na 2. stupni!“

„Program se mi líbil. Rozhodně nám ukázal, že život bez podpory rodičů – finanční – není lehký. Hodně mě to bavilo.“

„Tato prevence se mi líbila, protože během 4 hodin se vytvořila pohodová atmosféra. Lektoři dokázali zaujmout.“

„Bylo to opravdu zábavné! Vyzkoušela jsem si, co mě může potkat v reálném světě. Kdybych předvedla to, co jsme hráli, asi už bych byla bez peněz.“

„Akce se vyvedla. Mile mě překvapila. Lektoři byli příjemní, ale nemohlo se jim vždy věřit – vše si musel člověk přečíst, než něco podepsal.“

„Akce se mi líbilo. Příjemnou změnou byla hra, kde jsme si mohli vše vyzkoušet, zažít – podepisovali jsme smlouvy, vše jsme si důkladně pročítali, aby nás někdo nenapálil. Myslím, že program je velice přínosný.“

Vstup pro rodiče

Exkurze do Terezína

24. 6. 2019

Ve čtvrtek 20. června se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili výletu do místa, které se velice zásadně zapsalo do historie 2. světové války. Všichni se o pevnosti Terezín učí – založena Josefem II. na ochranu přístupové cesty do habsburské monarchie. Již v 19. století sloužila Malá pevnost jako vězení. Ale celosvětovou proslulost získalo město… Více

Uklízečky

11. 6. 2019

Hledáme uklízečku  na plný úvazek a na 0,5 úvazku s nástupem od 1. 9. 2019. Kontakt: reditel@zsbarr.cz, tel. 733 643 895 Více

Dotazníkové šetření MČ Prahy 5 – SWOT 4. – 28.6.2019 Prodlouženo!

4. 6. 2019

Vážení zákonní zástupci, žákyně, žáci, prosím vás o spolupráci při tomto dotazníkovém šetření, které má vypovídat o naší škole. Akce je dobrovolná, vstup je bez hesla. Dotazník vyplňte nejpozději do 28.6.2019. Žáci 1. stupně vyplňují doma společně s rodiči, aby jim rodiče mohli dovysvětlit význam otázky. Žáci 2. stupně vyplní v červnu ve škole v… Více