Jak organizujeme výuku s koronavirem za zády…

1. 9. 2020  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Vážení rodiče,

dnes jsme úspěšně zahájili nový školní rok 2020/2021. Troufám si říct, že jsme měli štěstí – některé školy kvůli karanténě své žáky přivítat nemohly.

Chceme co nejdéle vaše děti potkávat tváří v tvář a distanční výuku maximálně oddálit, v ideálním případě se jí úplně vyhnout. Proto jsme se rozhodli požádat vás o spolupráci v nošení roušek: prosíme děti, aby si je nasazovaly ve společných vnitřních prostorách a snažily se dodržovat rozestupy. Jedná se o akt vzájemné ohleduplnosti a solidarity ve chvílích, kdy dojde k setkání dětí z různých tříd. Ve venkovních prostorách, které budeme v příznivém počasí hojně využívat, a v homogenním kolektivu (tedy ve třídě), roušky nenosíme. Jsme velká škola, čítající téměř 800 žáků, důsledky ledabylosti v této oblasti by se nemusely vyplatit.

S novou epidemiologickou situací musíme také řešit fungování školních kroužků, ve kterých by docházelo k promíchání dětí různých tříd. Na rozdíl od jiných poskytovatelů mimoškolních aktivit podléháme MŠMT a snažíme se dodržovat pravidla jím vydaného manuálu ve snaze udržet školu co nejdéle v běžném chodu. Proto školní kroužky v 1. pololetí neotevřeme.

Mnoho otázek vyvolávají  již objednané pobyty školy v přírodě. Nedojde zde k promíchání třídních kolektivů. Naopak se sejdou děti stejných tříd, které  budou izolovány od okolního svět. Lze tedy říci, že se budou pohybovat v méně infekčním prostředí než v Praze. Poskytovatel nám poskytl přesná hygienická opatření, která v souvislosti s epidemií koronaviru přijal. Manuál MŠMT školy v přírodě nezakazuje a není tedy zřejmé, jak je zrušit bez finančních následků pro školu a jednotlivé žáky (tedy zákonné zástupce). Pokud se změní epidemiologická situace, budeme vše konzultovat s Krajskou hygienickou stanicí, jejíž pokyny jsou z hlediska epidemie COVID-19 pro školu směrodatné.

Dovolím si připomenout, že smlouvy byly podepsány na podzim roku 2019 a na základě přání velké většiny rodičů,  kdy si nikdo  z nás neuměl představit současnou situaci. Školu v přírodě u jiného poskytovatele jsme včas zrušili v souladu se smlouvou, nyní jsme však účastníky insolvenčního řízení a již 6 měsíců čekáme na vypořádání. Je tedy nasnadě, že řešení není vždy jednoznačné.

Veškeré další informace týkající se hygienických opatření v naší škole naleznete na dlaždici COVID-19 zde.

Děkuji všem za pochopení a podporu našich zaměstnanců.

Mgr. Veronika Holíková

Obvodní kolo matematické olympiády kategorie Z5

30. 1. 2023

Dne 25. ledna naše škola už poněkolikáté přivítala soutěžící z řad žáků Prahy 5 a Prahy 13 v obvodním kole Matematické olympiády. Do obvodního kola postupují úspěšní řešitelé z kola školního. Tentokrát se jich sešlo celkem 106. I naše škola měla v této soutěži své zástupce. V obvodním kole žáci řeší 3 úlohy. Na jejich vyřešení mají 90 minut. Úspěšným… Více