Jak zahájíme?

27. 8. 2020  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Vážení rodiče,

prázdniny utekly jako voda a před vašimi dětmi i vámi samotnými je další školní rok. Ten loňský nebyl jednoduchý a zřejmě ani ten příští nám situaci příliš neulehčí. Naše škola – učitelský sbor, asistentky pedagoga, vychovatelky i všichni provozní zaměstnanci – jsou připraveni zahájit ho co nejlépe.

Připravili jsme školu na příchod vašich dětí tak, aby se cítily dobře a rády do ní chodily. Situaci komplikuje existence COVID-19, nyní však lépe víme, co nás čeká a jak reagovat. Manuál MŠMT zřetelně rozlišuje, která opatření jsou závazná a která doporučená v rámci možností školy. Nemáme problém jeho požadavky dodržet. O všech aktuálních změnách vás budeme informovat na webových stránkách školy.

Jedno víme jistě: jsme připraveni na distanční výuku v různých formách, bude-li třeba ji zavést. Z nařízení MŠMT bude povinná, a proto vás prosíme, abyste zvážili nákup potřebné techniky pro vaše děti. Z důvodu videokonferencí by bylo vhodné, aby děti disponovaly jednoduchým tabletem nebo notebookem, případně sluchátky s mikrofonem. Budete-li potřebovat poradit, obraťte se prosím na třídní učitele.

Po celý školní rok budeme potřebovat vaši spolupráci – bez ní se neobejdeme. Snažíme se vést děti k samostatnosti a zodpovědnosti za jejich činy. Prosíme vás o totéž ve vašem rodinném životě. Jen společnými silami se vzájemným pochopením jsme schopni projít zkouškami, které nás čekají. Nezapomeňte, že v naší škole funguje aktivní Spolek rodičů Chapliňák. Neváhejte se do něj zapojit v zájmu svých dětí.

Na našich stránkách budete postupně nalézat seznam sešitů k zakoupení, seznam dětí 1. tříd a případně další nezbytné informace. Nejbližší důležitý termín je kromě 1. září také úterý 8. září, kdy od 16 hodin proběhne burza kroužků v jídelně školy. Novinek bude letos poměrně hodně. O většině z nich budete informováni na rodičovských schůzkách, které proběhnou 15. 9. v 17 hodin. Předcházet jim bude schůzka třídních důvěrníků v 16.30 h. Od 17.30 h. do 18.30 h. budete mít možnost volit své zástupce do Školské rady a mezi 17.30 h. a 19.00 h. přijít vypít kávu, občerstvit se a popovídat si s jinými rodiči, stejně jako s učiteli v rodičovské kavárně. Srdečně vás tímto zvu.

Přeji dobré vykročení do další etapy školního vzdělávání vašich ratolestí.

Mgr. Veronika Holíková

Výběr našich žáků ze 4. a 5. tříd vyhrál okresní kolo turnaje ve florbalu

9. 12. 2022

Dne 1.12.2022 proběhlo okresní kolo ve florbalu pořádané DDM Prahy 5. Soutěže se zúčastnilo 7 týmů. Výběr našich florbalistů a florbalistek ze 4. a 5. tříd bez jediné ztráty body obsadil krásné a zasloužené 1. místo! Tým ve složení Eliášová Tereza, Staso Darja, Lumey Illarion, Švehlík Adam, Secký Daniel, Taha Nour, Vojtěch Michal, Holenda Jakub, Holenda… Více