Návštěva Legiovlaku

1. 10. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Dne 7. 9. 2021 jsme se školou navštívili historický vlak – Legiovlak, který se v letech 1918-1920 pohyboval po Transsibiřské magistrále v Rusku. Vlak se nacházel na nádraží v Bubnech v Praze. Celou prohlídkou nás prováděl mladý pán, který byl oblečen do typického legionářského oblečení té doby. Vlak disponoval dohromady čtrnácti vagóny, např. vagón, ve kterém byla nemocnice nebo pošta. Nás osobně zaujal nejvíc vagón, který se nazýval TĚPLUŠKA. V tomto vagonu spávali legionáři a do jednoho takového vagónu se vešlo okolo patnácti legionářů. Potom nás dále zaujala nemocnice, která nám představila různé historické ortézy nebo praktiky, které museli legionáři využívat ve složitých situacích, například u operací. Také byl velmi zajímavý vagón, který se nazýval obrněný vagón. V tomto vagónu jsme mohli vidět různé pušky které legionáři používali a také kánon té doby, který dokázal vystřeli ránu až 8 kilometrů daleko. Akce se nám velice líbila a určitě ji doporučujeme i lidem, kteří se o historii nezajímají.

Michal Dostal, 9.B

Sportovní projekt – zhodnocení

18. 10. 2021

Během projektových dní se naši žáci mohli přesunout v čase a zacvičit si Spartakiádu. Hudbu, námět i choreografii si žáci připravili sami.   Podívejte se na video, které taktéž připravili žáci.         Více