Noc s Andersenem 1. – 2. 4. 2016

8. 4. 2016  |  Školní aktuality

Noc s Andersenem je jednou z akcí, kterou svádíme v konkurenci populárnějších médií boj o zájem dětí o pohádky a dětské čtenářství. Letos proběhl 15. ročník této mezinárodní akce.

Na naší škole jsme četli, spali a prožívali noční dobrodružství již po dvanácté. Zúčastnilo se třináct tříd naší školy, což představuje 246 dětí a 26 dospělých.
Hned po zahájení v 19 hodin čekalo děti milé překvapení – naše pozvání přijal současný autor dětských knih a geolog – pan Zdeněk Táborský. Po zajímavé besedě a autorském čtení z knihy „Mají dinosauři blechy?“ následovala autogramiáda a zápis věnování do knihy, kterou si děti mohly zakoupit nebo přinést z domova.
V průběhu večera se jednotlivé třídy rozdělily a absolvovaly svůj připravený program – divadelní dílny zaměřené na dramatizaci pohádek, hry orientované na znalost pohádek, pohádkových bytostí a postaviček z dětské literatury, výtvarné dílny, promítání a předčítání pohádek našich autorů i Hanse Christiana Andersena.
…no a nakonec přišlo sladké spaní a pak ráno a konec našeho nočního dobrodružství ve škole. Akce se dětem i nám, kteří jsme ji připravovali, moc líbila a těšíme se již na pokračování v příštím roce.

Mgr. Věra Jenšíková

Vyhrály jsme obvodní kolo Prahy 5 ve florbalu

2. 12. 2022

V úterý 29. 11. se děvčata 8. a 9. tříd zúčastnila obvodního kola ve florbalu, kde se střetla s dalšími pěti týmy. Družstvo ve složení Adéla Trojášková, Mia Šestáková, Magdalena Randáčková, Nela Piksová, Andrea Pleštilová, Anna Nedvědová, Sofie Jáklová, Zuzana Urbancová, Adéla Povondrová, Agáta Rollerová, Adéla Kubíčková a Tereza Junková si bez porážky došlo pro vítězství. Děvčata… Více

Obvodní kolo soutěže Pythagoriáda

2. 12. 2022

V úterý 22. listopadu se na naší škole uskutečnilo obvodní kolo matematické soutěže Pythagoriáda základních škol Prahy 5 a 13 pro žáky 6. – 9. ročníků. V každé kategorii jsme měli ze školního kola postupující úspěšné řešitele a soutěžícím se dařilo i v kole obvodním. V 6. ročníku máme úspěšného řešitele Marka Zvelebila, v 7. ročníku… Více

Další z našich žákovský hvězd na mistrovství světa. Tentokrát step dance!

1. 12. 2022

Žáci naší školy vládnou nespočetným množstvím talentů. Tentokrát se zúčastnila Mistrovství světa ve stepu Vaneska Molcarová ze 3.C a ve své kategorii “formations children” vybojovala minulý týden úžasné 3. místo. O svůj velký zážitek se podělila s dětmi ve třídě a přinesla ukázat pravé stepařské botky. Ostatní se pochlubili jinými medailemi a diplomy, aby si… Více