PATŘÍME MEZI ŠEST NEJLEPŠÍCH ŠKOL 23. ROČNÍKU SOUTĚŽE MCDONALD’S CUP

23. 5. 2022  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Dne 18.5.2022 proběhlo krajské finále fotbalové soutěže McDonald ‘s Cup. Výběr žáků ze 4. a 5. tříd ve složení: Marat D. Khisiatmedinov, David Randáček, Maxmilián Fedoš, Antonín Ledvina, Johanka Grůbrová, Viktor Despič, Martin Tregler, Matěj Starec, Michal Vojtěch, Illarion Lumey, Muhammad Askarov a Daniel Secký se probojoval mezi osm nejlepších z celé Prahy.

Turnaj probíhal ve třech kolech. Okresní kolo se uskutečnilo ve sportovním areálu Radotín již 22.4. Naši žáci zde postoupili z 1. místa do dalšího kola. Krajská kvalifikace proběhla 5.5. ve sportovním areálu Pražačka, kde si kluci vybojovali opět 1. místo a postoupili tak do krajského finále mezi 8 nejlepších ze 130 škol celé Prahy.

Tento týden, konkrétně 18.5, se uskutečnilo krajské finále v ABC Braník. Turnaj byl obohacen doprovodným programem několika partnerů a pořadatelů AŠSK. Součástí programu byli i významní hosté. Turnaje se účastnil bývalý fotbalový reprezentant Jan Rajnoch, se kterým se nám podařilo prohodit několik vět a získat pár fotografií. Naše mladé naděje bojovali do posledního utkání. Stačilo málo a stáli jsme na stupních vítězů. Nicméně nakonec vybojovali v tak bohaté konkurenci sportovních škol krásné šesté místo a dosáhli tak historicky druhého nejlepšího výsledku naší školy. K individuálnímu ocenění z okresního kola za nejlepšího střelce si Marat D. Khisiatmedinov připsal v krajském finále ještě cenu za nejrychleji vstřelený gól turnaje.

V neposlední řadě bych chtěla poděkovat fotbalovým trenérům Martinu Stupkovi a Františku Treglerovi, bez kterých bychom takových výsledků nedosáhli.

Celý tým předvedl v průběhu tréninkové i samotné turnajové části skvělou hru a týmového ducha. Věřím, že tento fotbalový úspěch nebyl poslední.

Gratuluji a děkuji celému týmu, bylo to prima.

Kateřina Müllerová

Vánoční jarmark na ZŠ Barrandov se blíží…

11. 11. 2022

Milí žáci, rodiče, kolegové, sousedé a všichni přátelé MŠ a ZŠ Barrandov. 22.11. proběhne na naší škole již tradiční Vánoční jarmark, který nás, doufejme, naladí na vánoční atmosféru. Celý předvánoční mumraj začne v 15 h před hlavním vchodem školy. A na co se můžete letos těšit? Jednotlivé třídy představí své kreativní výrobky s vánoční tématikou, pro labužníky… Více