Příběh jedné pohádky

6. 1. 2023  |  Školní aktuality

V jeden krásný den přišla paní učitelka s nápadem hrát divadlo. Prý nás přihlásí do projektu Čtenář na jevišti. Některým se ten nápad moc líbil, a tak jsme se rozhodli, nacvičit jednu z pohádek, které jsme četli v knížce I. Březinové Teta to plete. Ne všechny děti se chtěly zapojit do hraní, ale postupem času došlo k tomu, že hrála celá naše třída a nikomu nepřišlo divné, že se hraje divadlo.

Po přečtení pohádek následovalo hlasování o výběru jedné pohádky. Vyhrála pohádka třetí. Vytvoření scénáře si vzala na starost naše paní učitelka. A pak nastalo velmi důležité a pro někoho i náročné, rozhodování o přidělování divadelních rolí. Hlavní role obsahovala hodně textu, menší role sice méně, ale vše do sebe muselo zapadat jako kolečka na hodinovém stroji. Když někdo chyběl, musel ho zaskočit náhradník, a tak se všichni učili úplně celou pohádku.

Společně jsme si vyrobili kulisy a s pomocí našich rodičů a prarodičů kostýmy.

15. 12. 2022 nastal náš velký den. Celý den jsme se těšili, ale i obávali, jak to zvládneme. Naše paní učitelka nám věřila a my jsme to zvládli. Vše, co jsme si připravili, jsme předvedli našim rodičům, sourozenců a i prarodičům. Potlesk byl veliký a my jsme byli nadšeni a zároveň unaveni.  Celé představení se nám vydařilo.

19. 12. jsme zahráli naši pohádku s písničkami a koledami našim kamarádům ze třídy 3. C a všem prvňákům.

A na úplný konec naše paní učitelka domluvila návštěvu SeneCury – Senior Centra, a tak jsme 20. 12. dopoledne vystupovali pro dědečky a babičky ve Slivenci. Bylo to skvělé. Moc jsme si to užili. Myslíme, že jsme jim udělali velikou radost a sklidili jsme obrovský potlesk.

Mgr. Ingrid Šindléryová a žáci 3. B

A jak to viděly děti?

Nejvíc se mi líbilo, jak jsme hráli divadlo a jak se nám to povedlo.
Překvapilo mě, jak jsem to zahrál.
Líbilo se mi, že to bylo směšné.
Líbilo se mi, jaký byl po vystoupení potlesk a jak se nám to povedlo a překvapilo mě, jak Emma zahrála tu svoji roli.

Líbilo se mi, jak jsem nosil Vojtu na zádech a že Jonáš mluvil tenkým hlasem.
Na vystoupení se mi nejvíce líbilo, jak jsme hráli pro ty seniory. A jak jsme jim udělali radost tím, že jme jim zahráli to, co jsme si nacvičili.

Obvodní kolo matematické olympiády kategorie Z5

30. 1. 2023

Dne 25. ledna naše škola už poněkolikáté přivítala soutěžící z řad žáků Prahy 5 a Prahy 13 v obvodním kole Matematické olympiády. Do obvodního kola postupují úspěšní řešitelé z kola školního. Tentokrát se jich sešlo celkem 106. I naše škola měla v této soutěži své zástupce. V obvodním kole žáci řeší 3 úlohy. Na jejich vyřešení mají 90 minut. Úspěšným… Více

Projektový den s Chaplinem