Základní škola a mateřská škola Barrandov

Prvních 14 dnů distanční výuky za námi, prázdniny před námi

23. 10. 2020  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Vážení rodiče, milí žáci,

máme za sebou prvních čtrnáct dnů distanční výuky. Bylo znát, že někteří mají natrénováno z jarního období a hladce vklouzli do další etapy výuky v době COVIDu. Všichni se snažíme přizpůsobit rychle se měnícím podmínkám výuky, studia, pracovního i rodinného života. Není to snadné pro nikoho z nás.

Naše škola, stejně jako před půl rokem, poskytuje péči dětem zaměstnanců integrovaného záchranného systému a přidruženým profesím. Takto přispíváme nejen k tomu, aby vzdělání dále pokračovalo, ale také k tomu, aby se nezastavily státem zajišťované služby, bez kterých se v těžkých chvílích neobejdeme. Někteří z vás, stejně jako někteří z našich učitelů a dalších zaměstnanců, už na vlastní kůži zakusili radosti testů na COVID-19. Někteří byli nebo jsou nemocní. Přeji jim rychlé a hlavně úplné uzdravení.

Máte před sebou týden prázdnin. V tuto dobu bude naše Mateřská škola nadále v provozu a držím palce všem, kdo v ní neúnavně pracují. V příštím týdnu tedy bude v provozu také školní jídelna, kde si budete moci vyzvednout (kromě středy) obědy do jídlonosičů v době od 11 do 13 hodin.

Po prázdninách naleznete na webových stránkách jednotlivých tříd školy rozvrh videokonferencí tak, jak se ustálily. Věřím, že to především rodičům zpřehlední situaci.

Všechna omezení, která nám znepříjemňují život, se budou prodlužovat, pokud nebudeme dodržovat základní hygienická pravidla, známá v různých obměnách už našim předkům: chránit si dýchací cesty, umývat si ruce, vyhýbat se rizikovým kontaktům, pomáhat svým nejbližším, udržovat fyzickou kondici a dobrou náladu.

Přeji všem pěkné prázdniny a pevné zdraví.

Mgr. Veronika Holíková

ředitelka školy

 

 Bakaláři

Epidemiologická opatření

Školní aktuality

Velikonoční vyrábění v 7.C

31. 3. 2023

Velikonoční svátky se blíží mílovými kroky a i my, zástupci 7. C a přípravné třídy Včeliček, jsme se přidali k přípravám na Velikonoční jarmark. Vyráběli jsme překvapení, která můžete vidět a koupit na našem „stánku“. Víc se rozepisovat nebudeme, přijďte na jarmark a vše uvidíte na vlastní oči. Žáci a žákyně Včeličky, 7. C a… Více

Pozvánka na 1. Barrandovský SWAP v rámci Velikonočního jarmarku

31. 3. 2023

Pozvánka na SWAP – máte doma věci, které již nepoužíváte, ale dalším by mohli udělat radost nebo posloužit? Přineste je na náš první SWAP, který se bude konat v rámci Velikonočního jarmarku v úterý, 4.4. od 15h do 17h před školou. A co to vlastně je? Jednoduše výměna zboží (oblečení, věci do domácnosti, tašky, kufry,… Více

Matematický klokan znovu potvrdil, že naše žáky matematika baví

31. 3. 2023

Matematický klokan březen Matematický klokan je mezinárodní soutěž, která není určena jen nejlepším, nejtalentovanějším matematikům, ale jejím cílem je získávat pro matematiku co nejvíce žáků. Chce jim ukázat zábavnou matematiku,  přesvědčit je o tom, že při řešení různě obtížných netradičních úloh může každý zažít radost z úspěchu a my jsme se do této soutěže už poněkolikáté zapojili.… Více