Radek Banga u nás ve škole

21. 12. 2017  |  Školní aktuality

Ve čtvrtek 21. 12. 2017 nás ve škole v kinosálu navštívil zpěvák Radek Banga se svým programem „Když chceš, tak to dokážeš“, kterého se zúčastnili žáci 6. – 8. ročníku. Závažná témata – drogy a další závislosti, domácí násilí, šikana, kyberšikana – prokládal svými písničkami a otázkami do obecenstva.
Svým projevem a působivým vyprávěním zkušeností z vlastního života dokázal získat pozornost a zájem posluchačů. Jeho vystupování je bezprostřední a působivé. A co si myslí o programu sami žáci?

„Moc se mi program líbil, byl moc zajímavý. Byla to nejlepší prevence, co jsem ve škole zažila.“
„Bylo to úžasné. Změnilo to mnoho věcí v mém životě. Potvrdilo to většinu mých myšlenek a zároveň mi to dalo naději. Život má smysl. Nikdy nevíte, co se může stát. A to je na tom krásné.“
„Líbilo se mi to. Uvědomila jsem si, že život není jednoduchý, ale hodně záleží na mně samotné, jaký bude. Líbil se mi jeho projev – dokázal nás zaujmout.“
„Bylo to absolutně úžasné. Pan Banga nám dával rady do života. Nejvíc mě mrazilo z jeho zážitků s nočním opilým tátou a to z toho důvodu, že jsem se s tím absolutně ztotožňoval. To samé, co povídal, tak jsem prožíval já minulý rok. Taky o tom nikdo nevěděl.“
„Zaujalo mě, jak mluvil o svém životě – otevřeně, bez nějakých úprav, pravdivě. Věřil jsem mu. Je dobře, že se dostal tam, kde je, a svůj příběh předává dál.“
„Já jsem si uvědomila hlavně to, že jsem zvládla šikanu. Když se na to podívám zpětně, tak mi to přijde jednoduchý. Ale nebylo. Můj otec byl alkoholik… Teď jsem v super třídě, kterou mám moc ráda. Mám kamarády, máma přítele, který je mi „tátou“…“
„Pan Banga mluvil z vlastní zkušenosti. Uvědomili jsme si, že bychom se měli chovat líp ke svým spolužákům. Teď už vím, že když něco chci, tak to dokážu.“
„Přijde mi, že každý, kdo se zúčastnil tohoto programu, neodešel takový, jaký byl před začátkem. A tři slova, která nám řekl jako moto svého života, bychom si měli odnést s sebou do života – chtít, věřit a konat!“

Mgr. Věra Marušková – metodička prevence

Vánoční jarmark na ZŠ Barrandov se blíží…

11. 11. 2022

Milí žáci, rodiče, kolegové, sousedé a všichni přátelé MŠ a ZŠ Barrandov. 22.11. proběhne na naší škole již tradiční Vánoční jarmark, který nás, doufejme, naladí na vánoční atmosféru. Celý předvánoční mumraj začne v 15 h před hlavním vchodem školy. A na co se můžete letos těšit? Jednotlivé třídy představí své kreativní výrobky s vánoční tématikou, pro labužníky… Více