Vánoční jarmark oživil ZŠ Barrandov

29. 11. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Dne 22.11. ožila celá naše základní škola. Tento den byl opravdu speciální pro všechny z nás. Jelikož jsme se minulý rok v tomto čase nemohli setkat osobně, o to více jsme byli všichni natěšeni, až společně, v přátelské atmosféře prožijeme toto jedinečné období, kdy začíná advent.

Na Jarmark se všechny třídy připravovaly velmi poctivě. Žáci a žákyně prvního i druhého stupně pod vedením třídních učitelek a učitelů či předmětových vyučujících připravili řadu originálních výrobků, které potěšily nejednoho rodiče. Vzpomeňme například na vánoční svícny, papírové, látkové, keramické či z drátku a korálků vyrobené vánoční ozdobičky, vlastnoručně upečené, ozdobené a zabalené perníčky, s láskou nasbíraný 100% bio šípkový čaj ze školní zahrady, ze kterého jste měli možnost ochutnat výborný domácí dětský punč. Nesmíme opomenout sadu 12 originálních pohlednic, které pocházejí z dílny našich talentovaných žáků a žákyň. Tyto pohlednice si stále během tohoto školního roku můžete zakoupit ve škole.

O výrobky byl zájem opravdu nevídaný. Šikovné slečny ze 4. tříd prodaly své výsledky tvoření již za 45 minut! Stejný úspěch postupně zaznamenaly všechny třídy, které se do prodeje zapojily s opravdovým nadšením.

Tvořivé chvíle mohli zažít rodiče s dětmi ve stáncích, které zorganizoval rodičovský spolek Chapliňák. Do výroby sněhuláků, ozdobiček a jiných drobných předmětů s vánoční tematikou se zapojili maminky a tátové, babičky a dědové a snad každý, kdo neodolal této lákavé rukodělné výzvě.

V 16 hodin nastala ta pravá vánoční atmosféra, když jsme po přátelském úvodním slově naší paní ředitelky rozsvítili vánoční stromeček. Atmosféru ještě umocnilo hudební vystoupení našich žáků a žákyň. Společně jsme si zabroukali vánoční koledy a věřím, že každý odcházel domů opravdu vánočně naladěn.

Výtěžek jarmarku nás všechny velmi mile překvapil. Dětem se díky vaší štědrosti podařilo vybrat krásných 10 567 Kč. A kam výtěžek půjde? To se dozvíme velmi brzy. 2.12. se koná poslední setkání žákovského parlamentu v tomto kalendářním roce, na kterém si žáci a žákyně sami rozhodnou, jak s výtěžkem naloží. Nechme se překvapit.

Děkujeme všem dětem, rodičům, vyučujícím a přátelům školy za hojnou účast na jarmarku a za viditelnou podporu naší, a stejně tak vaší, školy. Děkujeme!

Nález klíče

13. 1. 2022

Před školou byl nalezen koncem minulého týdne klíč s přívěškem. Nálezce se o něj může hlásit u ekonomky Jany Rynešové, tel. 702027572. Více

Pythagoriáda na ZŠ Barrandov