Vánoční turnaj ve florbalu a Vánoční sportovní den

9. 12. 2019  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

17.12. a 18.12.2O19 proběhne na naší škole už pátý Vánoční turnaj ve florbalu. Turnaj se odehrává ve florbalové hale ve sportovním areálu školy. Hraje se ve dvou dnech – jeden den soutěží žáci a žákyně 1. stupně (od 3. třídy), druhý den se utkají týmy tříd 2. stupně.

Do vánočního turnaje se fakticky zapojují všichni žáci soutěžících tříd – buď jako hráči nebo jako diváci. Nechybí jednotné oblečení, na kterém se týmy dohodnou, název týmu ani týmový pokřik. Turnaje řídí zkušení rozhodčí. Atmosféra na hřišti je srovnatelná s vrcholovými soutěžemi, i když technika za nimi pokulhává.

Diváci mají připravené transparenty i pokřiky podporující hrající družstva.

V každé kategorii jsou hráči na 1. – 3. místě dekorováni medailemi a odměněni drobnou sportovní cenou.  Drobnou sladkostí jsou odměněny i kolektivy tříd, které dodržují všechna sportovní i divácká pravidla.

Turnaj upevňuje nejen zájem dětí o sportovní aktivity, ale vychovává i diváky a fanoušky jednotlivých družstev. Do turnaje jsou tak vtaženy celé třídní kolektivy.

Pro žáky přípravné třídy a žáky prvních a druhých tříd je připraven v tělocvičnách školy Vánoční sportovní den, při kterém se děti v rámci třídních kolektivů utkají v netradičních sportovních disciplínách. Všichni, kteří zvládnou alespoň jednu aktivitu, budou odměněni netradiční medailí.

Vánoční turnaj ve florbalu a Vánoční sportovní den jsou na naší škole již tradicí a žáci si je už automaticky spojují s adventním časem.

Těšíme se na sportovní klání!

Věra Jenšíková

Vstup pro rodiče

Provoz o pololetních prázdninách 31.1. 2020

21. 1. 2020

Pololetní prázdniny jsou vyhlášeny na pátek 31.1. 2020. Děti si mohou přispat a nejdou do školy! Pro PŘIHLÁŠENÉ děti je otevřeno jedno oddělení družiny od 6:30 do 17:00 hod. Provoz mateřské školy je beze změn. Více

Sběrový týden od 20.1. – 24.1. 2020

15. 1. 2020

Další sběrový týden se koná v týdnu 20. – 24.1.2020. Každý den sběrového týdne na vás bude čekat ráno mezi 7. 40 – 7. 55 hod. služba u vchodu do přízemí na I. stupni. Pevně svázaný sběr vám rádi zvážíme. Více

Podpora ve výuce pro děti cizinců!

10. 1. 2020

Pomáháme Vašim dětem s českým jazykem. Učíme se mluvit, poslouchat a rozumět. Chceme, aby se u nás děti cítily dobře. Bezplatný kurz se koná 2x týdně. Přihláška u třídních učitelů nebo na e-mailu: novakovajolana@zsbarr.cz Mgr. Jolana Nováková koordinátorka výuky žáků s odlišným mateřským jazykem Více