Základní škola a mateřská škola Barrandov

Vánoční turnaj ve florbalu a Vánoční sportovní den

9. 12. 2019  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

17.12. a 18.12.2O19 proběhne na naší škole už pátý Vánoční turnaj ve florbalu. Turnaj se odehrává ve florbalové hale ve sportovním areálu školy. Hraje se ve dvou dnech – jeden den soutěží žáci a žákyně 1. stupně (od 3. třídy), druhý den se utkají týmy tříd 2. stupně.

Do vánočního turnaje se fakticky zapojují všichni žáci soutěžících tříd – buď jako hráči nebo jako diváci. Nechybí jednotné oblečení, na kterém se týmy dohodnou, název týmu ani týmový pokřik. Turnaje řídí zkušení rozhodčí. Atmosféra na hřišti je srovnatelná s vrcholovými soutěžemi, i když technika za nimi pokulhává.

Diváci mají připravené transparenty i pokřiky podporující hrající družstva.

V každé kategorii jsou hráči na 1. – 3. místě dekorováni medailemi a odměněni drobnou sportovní cenou.  Drobnou sladkostí jsou odměněny i kolektivy tříd, které dodržují všechna sportovní i divácká pravidla.

Turnaj upevňuje nejen zájem dětí o sportovní aktivity, ale vychovává i diváky a fanoušky jednotlivých družstev. Do turnaje jsou tak vtaženy celé třídní kolektivy.

Pro žáky přípravné třídy a žáky prvních a druhých tříd je připraven v tělocvičnách školy Vánoční sportovní den, při kterém se děti v rámci třídních kolektivů utkají v netradičních sportovních disciplínách. Všichni, kteří zvládnou alespoň jednu aktivitu, budou odměněni netradiční medailí.

Vánoční turnaj ve florbalu a Vánoční sportovní den jsou na naší škole již tradicí a žáci si je už automaticky spojují s adventním časem.

Těšíme se na sportovní klání!

Věra Jenšíková

 Bakaláři

Epidemiologická opatření

Školní aktuality

Velikonoční vyrábění v 7.C

31. 3. 2023

Velikonoční svátky se blíží mílovými kroky a i my, zástupci 7. C a přípravné třídy Včeliček, jsme se přidali k přípravám na Velikonoční jarmark. Vyráběli jsme překvapení, která můžete vidět a koupit na našem „stánku“. Víc se rozepisovat nebudeme, přijďte na jarmark a vše uvidíte na vlastní oči. Žáci a žákyně Včeličky, 7. C a… Více

Pozvánka na 1. Barrandovský SWAP v rámci Velikonočního jarmarku

31. 3. 2023

Pozvánka na SWAP – máte doma věci, které již nepoužíváte, ale dalším by mohli udělat radost nebo posloužit? Přineste je na náš první SWAP, který se bude konat v rámci Velikonočního jarmarku v úterý, 4.4. od 15h do 17h před školou. A co to vlastně je? Jednoduše výměna zboží (oblečení, věci do domácnosti, tašky, kufry,… Více

Matematický klokan znovu potvrdil, že naše žáky matematika baví

31. 3. 2023

Matematický klokan březen Matematický klokan je mezinárodní soutěž, která není určena jen nejlepším, nejtalentovanějším matematikům, ale jejím cílem je získávat pro matematiku co nejvíce žáků. Chce jim ukázat zábavnou matematiku,  přesvědčit je o tom, že při řešení různě obtížných netradičních úloh může každý zažít radost z úspěchu a my jsme se do této soutěže už poněkolikáté zapojili.… Více