Vyhodnocení projektových dnů Škola v pohybu

26. 4. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Milí žáci a žákyně,

než začneme bilancovat nad projektovými dny, které probíhaly 9.4. ,12.4. a 19.4., rádi bychom všem chtěli poděkovat nejen za účast, ale zejména za nasazení, tvořivost a kus srdce, které jste do řešení jednotlivých projektů vložili, s odhodláním a bez pochybností. Ceníme si vašeho zodpovědného přístupu, který nás pedagogy zpětně nabíjí energií a znovu probouzí touhou přistupovat k výuce s novu energií a elánem, který z vašich prací čerpáme.

Nyní  k výsledkům. Jak již víte, na prvním stupni proběhl netradiční projekt, který pedagogové nazvali Obejdeme Českou republiku? Úsilí všech žáků a žákyň a jejich rodin se spojilo a dohromady jsme ušli neuvěřitelných 3 844, 86 km.
Českou republiku bychom obešli, a ještě bychom našlapali dalších 1 518,86 km! A jak dopadla soutěž v odhadu? Hlasování se zúčastnilo celkem 180 dětí.
Nejlepší odhad měl Jiří Hnilo ze třídy 2.D, který tipoval 3800 km, druhý nejpřesnější odhad měl Jáchym Grůbr ze třídy 1.B , který odhadnul, že společně nachodíme 3800 km. Na třetím místě se umístil Kája Höschl ze třídy 1.B, který se našemu výkonu přiblížil odhadem 3 983,6 km.

Na druhém stupni probíhaly projektové dny v  rámci individuálních předmětových projektů. Na výběr jste měli 3 zajímavé projety. Sportovní, výtvarný a projekt v anglickém jazyce. Společným pojítkem všech projektů byl pohyb, sport a zdravý životní styl. Ať jste již umělecky tvořili, či se zapotili pod tíhou vašeho vlastního těla či náročnějších úkolů v anglickém jazyce, měli jste možnost se dozvědět zajímavé a užitečné informace o Vás, o Vašem těle a o vztahu mezi Vámi a přírodu.

V kategorii sportovního projektu byli jako nejlepší řešitelé vybráni tito žáci a žákyně:  Liliana Dervaričová, Mikuláš Dolejš, Jakub Duben, Natálie Ježková, Kateřina Koglerová, Vanessa Kuboleková, Zuzana Pěkná a Agáta Rollerová.

Ve výtvarné kategorii jsme vyhodnotili jako nejlepší práce projekt těchto žáků a žákyň: Taisia Rata , Alžběta Burešová a dvojice Jindřich Lukeš a Maxmilián Švarc.

V anglickém projektu se mezi nejlepších pět probojovali následující žáci a žákyně: Michaela Hospodská 119 bodů, Tobias Wigginton 119 bodů, Adam Seifert 116 bodů, Jan Halík 114 bodů, Antonín Zahradník 114 bodů.

Všichni, kdo projekt zpracovali, dostanou od vyučujících příslušných předmětů odpovídající známku. Některé zvláště zdařilé projekty mohou být oceněny dokonce dvakrát, a to za grafické zpracování a za obsahovou úplnost, správnost a celkovou pečlivost zpracování.

Nejpřitažlivější projekty zveřejníme ve školní on-line galerii.

Mgr. Kateřina Světlíková

zástupkyně ředitelky školy pro 2. stupeň a projektové řízení

Vyhrály jsme obvodní kolo Prahy 5 ve florbalu

2. 12. 2022

V úterý 29. 11. se děvčata 8. a 9. tříd zúčastnila obvodního kola ve florbalu, kde se střetla s dalšími pěti týmy. Družstvo ve složení Adéla Trojášková, Mia Šestáková, Magdalena Randáčková, Nela Piksová, Andrea Pleštilová, Anna Nedvědová, Sofie Jáklová, Zuzana Urbancová, Adéla Povondrová, Agáta Rollerová, Adéla Kubíčková a Tereza Junková si bez porážky došlo pro vítězství. Děvčata… Více

Obvodní kolo soutěže Pythagoriáda

2. 12. 2022

V úterý 22. listopadu se na naší škole uskutečnilo obvodní kolo matematické soutěže Pythagoriáda základních škol Prahy 5 a 13 pro žáky 6. – 9. ročníků. V každé kategorii jsme měli ze školního kola postupující úspěšné řešitele a soutěžícím se dařilo i v kole obvodním. V 6. ročníku máme úspěšného řešitele Marka Zvelebila, v 7. ročníku… Více

Další z našich žákovský hvězd na mistrovství světa. Tentokrát step dance!

1. 12. 2022

Žáci naší školy vládnou nespočetným množstvím talentů. Tentokrát se zúčastnila Mistrovství světa ve stepu Vaneska Molcarová ze 3.C a ve své kategorii “formations children” vybojovala minulý týden úžasné 3. místo. O svůj velký zážitek se podělila s dětmi ve třídě a přinesla ukázat pravé stepařské botky. Ostatní se pochlubili jinými medailemi a diplomy, aby si… Více