Vysvědčení na dohled

16. 6. 2020  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality  |  Úřední deska

Milí rodiče, milí žáci,

2. pololetí tohoto školního roku bylo svérázné. Běžným způsobem jsme se ve škole setkávali pouze měsíc a půl, z toho jsme si týden odkrojili na jarní prázdniny a mnozí také na chřipku nebo pořádnou rýmu. Pak jsme se všichni zavřeli na 2 měsíce doma a žili distanční výukou. Ti, kteří od 25. května docházeli do školy, zažili výuku zcela jinou, značně přizpůsobenou podmínkám hygienických předpisů.

Po takto náročném období je vždy dobré se ptát: co nám to dalo a vzalo? Přišli jsme o jistou dávku znalostí, spěchu, volnočasových aktivit, ale především o osobní kontakt, který je ve vzdělávání nenahraditelný. Dalo nám to poznání, že potkávat se, vnímat vzájemně své reakce či emoce je pro nás nezbytné.  Často z nich vyplynou informace důležitější než je známka  v žákovce nebo na vysvědčení – míra houževnatosti, píle,  snahy dosáhnout cíle, schopnost spolupráce, samostatnosti, empatie. Tyto vlastnosti jsou pro uplatnění a spokojenost v životě důležitější než hromada jedniček.

Proto jsme se rozhodli dát prostor slovnímu ohodnocení práce našich žáků. Připadá nám to spravedlivé. Každý se během distanční výuky potýkal s nějakou potíží, která se ve známce jen těžce zohlední.  Někteří se své práce  zhostili lépe a zodpovědněji, někteří s velkým úsilím, jiní více či méně kreativně. Ke klasickému vysvědčení se známkami obdržíte tedy také tzv. formativní hodnocení, které sdělí, do jaké míry jste dosáhli cíle, jak jste pracovali a v čem se zlepšit. Berte to jako šanci k vlastnímu rozvoji, k formování své osobnosti. My učitelé vám v tom fandíme a věříme, že v příštím školním roce všechny své  zkušenosti dobře zúročíte.

Mgr. Veronika Holíková

Vyhrály jsme obvodní kolo Prahy 5 ve florbalu

2. 12. 2022

V úterý 29. 11. se děvčata 8. a 9. tříd zúčastnila obvodního kola ve florbalu, kde se střetla s dalšími pěti týmy. Družstvo ve složení Adéla Trojášková, Mia Šestáková, Magdalena Randáčková, Nela Piksová, Andrea Pleštilová, Anna Nedvědová, Sofie Jáklová, Zuzana Urbancová, Adéla Povondrová, Agáta Rollerová, Adéla Kubíčková a Tereza Junková si bez porážky došlo pro vítězství. Děvčata… Více

Obvodní kolo soutěže Pythagoriáda

2. 12. 2022

V úterý 22. listopadu se na naší škole uskutečnilo obvodní kolo matematické soutěže Pythagoriáda základních škol Prahy 5 a 13 pro žáky 6. – 9. ročníků. V každé kategorii jsme měli ze školního kola postupující úspěšné řešitele a soutěžícím se dařilo i v kole obvodním. V 6. ročníku máme úspěšného řešitele Marka Zvelebila, v 7. ročníku… Více

Další z našich žákovský hvězd na mistrovství světa. Tentokrát step dance!

1. 12. 2022

Žáci naší školy vládnou nespočetným množstvím talentů. Tentokrát se zúčastnila Mistrovství světa ve stepu Vaneska Molcarová ze 3.C a ve své kategorii “formations children” vybojovala minulý týden úžasné 3. místo. O svůj velký zážitek se podělila s dětmi ve třídě a přinesla ukázat pravé stepařské botky. Ostatní se pochlubili jinými medailemi a diplomy, aby si… Více