Zážitkový den s DofE

4. 10. 2021  |  Aktuality ZŠ  |  Školní aktuality

Se zkratkou DofE (Duke of Edinburgh Award) se naši žáci mohli setkat již minulý školní rok, kdy se naše škola zapojila to tohoto zajímavého projektu.

Program je pro všechny ve věku od 14 do 24 let, podařilo se ho tedy rozšířit i na půdu základních škol. Spočívá v tom, že se každý pravidelně věnuje aktivitám ze tří oblastí, každé z nich 1 hodinu týdně. Oblasti DofE jsou pohyb, dovednost a dobrovolnictví. U každé aktivity je stanoven určitý cíl, který motivuje a posouvá dál. Na závěr se koná týmová expedice v přírodě.

Krátký popis od jedné z žákyň naleznete zde.

Zážitkový den s DofE proběhl 13. 9. 2021 a trval 2 vyučovací hodiny. Při té první jsme šli ven na sportovní hřiště, kde pro nás byl připraven program. Byli zde tři vedoucí, kteří nás rozdělili do týmů a vysvětlili nám, o co půjde. Následovně jsme v týmech chodili po stanovištích (expedice, dobrovolnictví, dovednost a pohyb) a plnili aktivity určené tomu stanovišti a získávali za to „hodiny”. V druhé vyučovací hodině jsme se přesunuli do kinosálu, kde byl student a ukazoval nám prezentaci jeho cesty DofE, ukazoval nám, co si zvolil atd. Potom už nám jen dal prostor na otázky a popsal nám jaké jsou naše možnosti, kdybychom do toho chtěli jít také.

Za mě to bylo určitě hodně přínosné a myslím že to hodně žákům pomůže a bude je to bavit.

Natálie Fedošová, 8.B

Sportovní projekt – zhodnocení

18. 10. 2021

Během projektových dní se naši žáci mohli přesunout v čase a zacvičit si Spartakiádu. Hudbu, námět i choreografii si žáci připravili sami.   Podívejte se na video, které taktéž připravili žáci.         Více